Anderlecht stelt derde zomeraanwinst voor

400 stemmen
Anderlecht stelt derde zomeraanwinst voor

Na een desastreus seizoen kondigde Jesper Fredberg een heuse metamorfose aan bij Anderlecht, maar tot dusver beperkten de aanwinsten zich tot spits Kasper Dolberg en rechtsachter Louis Patris. Aan dat lijstje mag nu ook een nieuwe doelman worden toegevoegd. Zoals verwacht moet Maxime Dupé namelijk de nieuwe nummer één worden tussen de palen bij Paars-Wit.


Eerder geraakte reeds bekend dat de 30-jarige Fransman op weg was naar het Lotto Park. Op dezelfde dag dat Hendrik Van Crombrugge zijn overstap naar Genk afrondde werd hij via de officiële kanalen nu ook officieel aangekondigd bij de Brusselaars. Dupé komt transfervrij over van Toulouse en zette zijn kribbel onder een contract tot medio 2025 in Anderlecht, waar hij het rugnummer één zal dragen.

"We zijn blij dat Maxime voor ons project gekozen heeft. Hij is een doelman met ervaring en vormt zo een goede aanwinst voor onze jonge kern. We zijn ervan overtuigd dat hij met zijn goed voetenwerk en zijn shot stopping skills goed zal passen bij onze speelstijl", is Fredberg verheugd met de komst van de voormalig jeugdinternational, die tevens een van de nieuwe leiders in de kleedkamer moet worden.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

OPVOLGER VERBRUGGEN

Bovenal moet Dupé onder de lat echter de schoenen van Bart Verbruggen zien te vullen. Zelf ziet hij het alvast zitten. "Ik ben erg trots om de kleuren van deze historische club te verdedigen en ik kijk ernaar uit om de Belgische competitie te ontdekken. Als ik mezelf moet beschrijven, zou ik zeggen dat ik een natuurlijke leider ben, iemand die zich altijd kalm en sereen gedraagt. Ik voel me goed op de lijn, maar ook comfortabel met de bal aan de voet", omschrijft het sluitstuk zichzelf op de clubwebsite.

Goede keuze van RSCA?

Meest recent

Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

2
2
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

74
74
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

21
21
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

186
186
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

439
439
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

622
622
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

84
84
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

501
501
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

47
47
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

85
85
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

121
121
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

83
83
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

136
136
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

342
342
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

661
661
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

267
267
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

462
462
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

387
387
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

215
215
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

98
98
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

96
96
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

161
161
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

183
183
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

373
373
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

379
379

Meer sportnieuws