Waarom Anderlecht voorlopig (nog) geen progressie kan boeken

465 stemmen
Waarom Anderlecht voorlopig (nog) geen progressie kan boeken

RSC Anderlecht heeft zijn zomerstage erop zitten. De Brusselaars eindigden met een 6-0-nederlaag tegen Sparta Praag. Paniek is niet nodig, maar momenteel heeft RSCA nog niet de kern die mag mikken op de top zes. Jesper Fredberg heeft de komende weken nog zeer veel werk voor de boeg. Een stand van zaken.


Op 16 juli is het uiteraard nog veel te vroeg om conclusies te trekken. Voorlopig moeten we echter wel stellen dat Anderlecht nog niet versterkt is. Met Bart Verbruggen en Islami Slimani vertrokken twee van de weinige lichtpunten na Nieuwjaar. Twee leiders ook. Met Lior Refaelov vertrok er ook een goede creatieve speler en met Hendrik Van Crombrugge nog een leider. RSCA zag weer heel wat ervaring vertrekken, ook dat is nog een werkpunt deze mercato.

LEES OOK: Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

Veel ervaring weg

Voorlopig kwam Kasper Dolberg in de plaats. Een goede vervanger voor Slimani. Louis Patris is een goede rechtsachter, maar stellen dat hij Michael Murillo zomaar uit de ploeg speelt. Dat durven we niet te zeggen. Murillo was aanvallend een van de meest bepalende spelers van RSCA… Al zal Patris zeker aan het seizoen beginnen door de blessure van de Panamees. Anderlecht moet nog zeer hard werken op de mercato. Er moet een goede doelman bij. Maxime Dupé komt naar Brussel. Een doelman met 83 matchen op het hoogste niveau in de benen. Er zal meer kwaliteit én ervaring nodig zijn.

Anderlecht heeft aan nog heel wat andere spelers nood. Een extra linksachter kan zeker geen kwaad. Bogdan Mikhalychenko weegt te licht en aan Moussa N’Diaye is inzake positiespel nog heel veel werk. Extra concurrentie zou ook daar geen kwaad doen. Ethan Butera wil voorlopig niet bijtekenen en zijn revalidatie verloopt met de nodige vertraging.

Voetballende middenvelder nodig

We lazen met verbazing dat bepaalde media Majeed Ashimeru sterk vonden acteren tegen Sparta Praag. Van een nummer acht van een topclub mogen en moeten we meer verwachten dan de arbeid die hij verricht. De lat moet hoger. Het was geen toeval dat Anderlecht vorig jaar geen topmatchen kon winnen, want het had zelden greep op het middenveld. Zeker na het uitvallen van Yari Verschaeren heeft het daar toch een probleem. Een ‘8’ moet de schakel zijn tussen verdediging en aanval, zeker in een 4-3-3. Ashimeru kan als geen ander wegdraaien en snelheid maken met bal aan de voet, maar in de laatste zone gaat het meestal mis. Tegen de Tsjechen kreeg Ashimeru, die weliswaar ook zeer goed druk zet, na dergelijke goeie acties alle tijd en ruimte om een pass in de diepte te geven waardoor een RSCA-aanvaller in een kansrijke positie voor doel kon worden gebracht. De pass was telkens te hard of te zacht. Weg kans.

Een probleem dat niet nieuw is. Als Anderlecht terug wil meespelen bij de Belgische top heeft het simpelweg een sterker middenveld nodig. Als we Ashimeru afwegen tegenover een Teddy Teuma, Bryan Heynen of een Hyun-seok Hong, dan zijn zijn aanvallende cijfers ronduit dramatisch. 8 goals en 5 assists in 93 wedstrijden. Dat zijn cijfers die een ’8’ van een topclub in één seizoen moet kunnen halen. Het is ook daarom dat Club Brugge 8 miljoen euro betaalde voor Hugo Vetlesen. Het belang van scorend vermogen vanuit de tweede lijn mag niet onderschat worden.

Stroeykens nog niet klaar

Riemer moet hopen dat er op het middenvelder een voetballer pur sang bijkomt. Amadou Diawara is inzake voorwaarts spelen ook niet bepaald een zekerheid. Het spel van RSCA stokt daarom ook veel te vaak nog voor ze de aanval echt kunnen opstarten. Iedereen spreekt over een extra nummer ‘10’ – wat zeker ook noodzakelijk is na het vertrek van Refaelov en de blessure van Verschaeren - maar een spelbepalende middenvelder achter die ‘10’ is misschien wel nog prioriteit nummer 1. Het voetbal loopt vanachter simpelweg te statisch en traag. Zeno Debast zorgt daar nog het meest voor met zijn slimme passes tussen de linies en snelheid naar voren toe. Riemer zal op termijn moeten gaan kiezen als er een nieuwe middenvelder komt.

Ashimeru of Diawara. Dan denken we toch dat Diawara het pleit verliest. Marco Kana is na een jaar vol blessureleed nog niet klaar voor de basis, maar hij is wel een speler die het spel met zijn slimme passing sneller laat verlopen. Voor RSCA zou het een zegen zijn als hij de komende maanden zich echt weet door te zetten. Hij zou rustig kunnen verder groeien in de schaduw van een nieuwe ‘6’. Vooraan ligt er uiteraard ook nog veel werk op de plank. Er moet dus een vervanger komen voor Refaelov, al kan eventueel Anders Dreyer daar geposteerd worden. Stroeykens is ook een optie, maar op zijn 18de is hij nog niet klaar om dit Anderlecht bij de hand te nemen. Hij heeft leidinggevende mensen rondom zich nodig.

Nood aan types à la Duranville

Anderlecht heeft ook nood aan echte wingers. Spelers zoals Genk met Paintsil, Bonsu Baah, Fadera & co op overschot heeft. Jongens met een actie, een dribbel en scorend vermogen. Het verlies van Duranville doet in dat opzicht nog steeds pijn in Brussel. Amuzu stagneert al een tijdje en wil graag weg, Angulo kan zich ook niet doorzetten. Paars-Wit zou er minstens twee kunnen gebruiken, maar dergelijke types kosten handenvol geld. Op rechts staat voorlopig Dreyer. Hij is iemand die zeer slim tussen de linies speelt en een goede laatste pass heeft. Plus hij heeft scorend vermogen. Hij zou wel eens een goede connectie kunnen hebben met een voetballende spits als Dolberg. Beiden zijn goed op de korte ruimte. Dreyer is echter niet explosief en heeft een aanvallend ingestelde rechtsachter nodig die bijstand geeft. Aanvallend klikte dat wel tussen hem en Murillo. Kan Patris die rol overnemen?

Riemer heeft de ploeg ondertussen fysiek op scherp gezet en daarin zal paars-wit ongetwijfeld stappen voorwaarts hebben gezet om zijn type voetbal te spelen. Anderlecht zal een ploeg worden die veel druk gaat zetten, maar momenteel kan de ploeg echter nog geen verdere stappen zetten. De Deense coach zal Anderlecht wellicht goed neerzetten als blok, dat was ook vorig jaar al vaak merkbaar. Alleen moet een trainer ook de spelers hebben om het verschil te maken in het aanvallende gedeelde.

Daar kan hij weinig progressie boeken, aangezien daar enkel Dolberg is bijgekomen. Riemer kan pas de volgende stap zetten met zijn team als hij op het middenveld en in de aanval meer vernuft krijgt. Die transfers zullen zeker nog volgen. Hij hoopt wellicht elke dag dat er versterking volgt, maar het lot van een Belgische club is nu eenmaal dat ze niet de topprioriteit zijn van veel spelers… Op 6 september moet blijken of Anderlecht een team heeft dat kan meestrijden voor de top zes.

CR

Is het middenveld van Anderlecht nu goed genoeg?

Meest recent

AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

15
15
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

50
50
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

227
227
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

182
182
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

264
264
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

137
137
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

484
484
De 11 namen: De Mil verrast met opstelling AA Gent

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het zo dadelijk op tegen LNZ ...

44
44
Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

311
311
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

162
162
'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

314
314
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

102
102
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

233
233
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

175
175
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

59
59
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

363
363
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

1573
1573
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

292
292
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

767
767
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

416
416
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

858
858
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

236
236
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

539
539
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

228
228
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

55
55

Meer sportnieuws