Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

door
Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

Eind vorig seizoen pakte Club Brugge uit met de komst van Ronny Deila als hoofdcoach, die werd weggeplukt bij Standard. De Rouches deden op hun beurt dan weer een bijzondere tegenzet. Als opvolger van Deila stelden de Luikenaars immers Carl Hoefkens aan, de ex-trainer van ... Club Brugge.

Nadat hij er sterk werk had geleverd als assistent-trainer, kreeg Hoefkens een jaartje geleden de kans als hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Onder zijn bewind werd ook een historische overwintering in de Champions League afgedwongen. Maar die mocht hij zelf niet verzilveren. Door de tegenvallende resultaten in eigen land werd Hoefkens eind vorig kalenderjaar immers aan de kant geschoven in het Jan Breydel-stadion. Al bleek dat achteraf niet zo'n handige ingreep van het Brugse bestuur, na zijn ontslag ging het immers van kwaad naar erger bij Club.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Dominant voetbal

Desondanks bleek Hoefkens maandenlang zonder club, maar nu heeft hij dus een nieuwe uitdaging gevonden in Luik. En de trainer wil duidelijk zijn stempel drukken op de Rouches. Zo liet Hoefkens eerder al verstaan dat hij mikt op 'dominant voetbal dat de supporters zou moeten plezieren'. Om die ambitie waar te maken werd de nieuwe coach inmiddels ook van de nodige versterking voorzien. En een aantal aanwinsten maakte in de voorbije dagen een goede beurt tijdens de zomerse oefenstage. Met name de aanvallende middenvelder Isaac Price viel op in positieve zin.

Enorm matuur

De Noord-Ier, die transfervrij werd overgenomen van Everton FC, scoorde met zijn prestaties ook punten bij zijn trainer. "Hij speelt met een enorme maturiteit", vertelt Hoefkens tegenover La Dernière Heure. "Hij verliest de bal nooit en zijn positionering is altijd goed. Al is het ook dankzij het werk van Aiden O'Neil en Aaron Donnum, die hem de beste mogelijke omstandigheden voorzien. Dat is positief voor mij, het betekent dat ik moeilijk keuzes zal moeten maken om de best mogelijke ploeg te vinden."

Standard gaat komend seizoen meedoen voor de top 4 ...

Meest recent

Deschacht zwaar in opspraak: Rechtbank oordeelt vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

2
2
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

4
4
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

55
55
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

35
35
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

300
300
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

73
73
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

73
73
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

17
17
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

338
338
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

413
413
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

319
319
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

381
381
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

113
113
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

218
218
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

286
286
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

306
306
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

243
243
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

138
138
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

486
486
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

348
348
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

116
116
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

558
558
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

263
263
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

129
129

Meer sportnieuws