Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

door
Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

Eind vorig seizoen pakte Club Brugge uit met de komst van Ronny Deila als hoofdcoach, die werd weggeplukt bij Standard. De Rouches deden op hun beurt dan weer een bijzondere tegenzet. Als opvolger van Deila stelden de Luikenaars immers Carl Hoefkens aan, de ex-trainer van ... Club Brugge.

Nadat hij er sterk werk had geleverd als assistent-trainer, kreeg Hoefkens een jaartje geleden de kans als hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Onder zijn bewind werd ook een historische overwintering in de Champions League afgedwongen. Maar die mocht hij zelf niet verzilveren. Door de tegenvallende resultaten in eigen land werd Hoefkens eind vorig kalenderjaar immers aan de kant geschoven in het Jan Breydel-stadion. Al bleek dat achteraf niet zo'n handige ingreep van het Brugse bestuur, na zijn ontslag ging het immers van kwaad naar erger bij Club.

Dominant voetbal

Desondanks bleek Hoefkens maandenlang zonder club, maar nu heeft hij dus een nieuwe uitdaging gevonden in Luik. En de trainer wil duidelijk zijn stempel drukken op de Rouches. Zo liet Hoefkens eerder al verstaan dat hij mikt op 'dominant voetbal dat de supporters zou moeten plezieren'. Om die ambitie waar te maken werd de nieuwe coach inmiddels ook van de nodige versterking voorzien. En een aantal aanwinsten maakte in de voorbije dagen een goede beurt tijdens de zomerse oefenstage. Met name de aanvallende middenvelder Isaac Price viel op in positieve zin.

Enorm matuur

De Noord-Ier, die transfervrij werd overgenomen van Everton FC, scoorde met zijn prestaties ook punten bij zijn trainer. "Hij speelt met een enorme maturiteit", vertelt Hoefkens tegenover La Dernière Heure. "Hij verliest de bal nooit en zijn positionering is altijd goed. Al is het ook dankzij het werk van Aiden O'Neil en Aaron Donnum, die hem de beste mogelijke omstandigheden voorzien. Dat is positief voor mij, het betekent dat ik moeilijk keuzes zal moeten maken om de best mogelijke ploeg te vinden."

POLL: Standard gaat komend seizoen meedoen voor de top 4 ...

Meest recent

Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

3
3
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

92
92
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

22
22
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

105
105
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

253
253
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

856
856
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

126
126
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

335
335
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

206
206
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

298
298
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

95
95
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

291
291
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

390
390
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

416
416
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

110
110
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

642
642
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

151
151
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1272
1272
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

522
522
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

454
454

Meer sportnieuws