Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

321 stemmen
Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

Eind vorig seizoen pakte Club Brugge uit met de komst van Ronny Deila als hoofdcoach, die werd weggeplukt bij Standard. De Rouches deden op hun beurt dan weer een bijzondere tegenzet. Als opvolger van Deila stelden de Luikenaars immers Carl Hoefkens aan, de ex-trainer van ... Club Brugge.

Nadat hij er sterk werk had geleverd als assistent-trainer, kreeg Hoefkens een jaartje geleden de kans als hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Onder zijn bewind werd ook een historische overwintering in de Champions League afgedwongen. Maar die mocht hij zelf niet verzilveren. Door de tegenvallende resultaten in eigen land werd Hoefkens eind vorig kalenderjaar immers aan de kant geschoven in het Jan Breydel-stadion. Al bleek dat achteraf niet zo'n handige ingreep van het Brugse bestuur, na zijn ontslag ging het immers van kwaad naar erger bij Club.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Dominant voetbal

Desondanks bleek Hoefkens maandenlang zonder club, maar nu heeft hij dus een nieuwe uitdaging gevonden in Luik. En de trainer wil duidelijk zijn stempel drukken op de Rouches. Zo liet Hoefkens eerder al verstaan dat hij mikt op 'dominant voetbal dat de supporters zou moeten plezieren'. Om die ambitie waar te maken werd de nieuwe coach inmiddels ook van de nodige versterking voorzien. En een aantal aanwinsten maakte in de voorbije dagen een goede beurt tijdens de zomerse oefenstage. Met name de aanvallende middenvelder Isaac Price viel op in positieve zin.

Enorm matuur

De Noord-Ier, die transfervrij werd overgenomen van Everton FC, scoorde met zijn prestaties ook punten bij zijn trainer. "Hij speelt met een enorme maturiteit", vertelt Hoefkens tegenover La Dernière Heure. "Hij verliest de bal nooit en zijn positionering is altijd goed. Al is het ook dankzij het werk van Aiden O'Neil en Aaron Donnum, die hem de beste mogelijke omstandigheden voorzien. Dat is positief voor mij, het betekent dat ik moeilijk keuzes zal moeten maken om de best mogelijke ploeg te vinden."

Standard gaat komend seizoen meedoen voor de top 4 ...

Meest recent

Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

3
3
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

5
5
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

10
10
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

55
55
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

210
210
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

63
63
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

44
44
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

158
158
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

56
56
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

54
54
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

103
103
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

86
86
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

37
37
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

54
54
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

333
333
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

55
55
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

208
208
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

262
262
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

66
66
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

182
182
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

264
264
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

199
199
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

393
393
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

259
259

Meer sportnieuws