Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

door
Standard-aanwinst maakt serieus indruk op Hoefkens

Eind vorig seizoen pakte Club Brugge uit met de komst van Ronny Deila als hoofdcoach, die werd weggeplukt bij Standard. De Rouches deden op hun beurt dan weer een bijzondere tegenzet. Als opvolger van Deila stelden de Luikenaars immers Carl Hoefkens aan, de ex-trainer van ... Club Brugge.

Nadat hij er sterk werk had geleverd als assistent-trainer, kreeg Hoefkens een jaartje geleden de kans als hoofdcoach bij Blauw-Zwart. Onder zijn bewind werd ook een historische overwintering in de Champions League afgedwongen. Maar die mocht hij zelf niet verzilveren. Door de tegenvallende resultaten in eigen land werd Hoefkens eind vorig kalenderjaar immers aan de kant geschoven in het Jan Breydel-stadion. Al bleek dat achteraf niet zo'n handige ingreep van het Brugse bestuur, na zijn ontslag ging het immers van kwaad naar erger bij Club.

LEES OOK: 'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Dominant voetbal

Desondanks bleek Hoefkens maandenlang zonder club, maar nu heeft hij dus een nieuwe uitdaging gevonden in Luik. En de trainer wil duidelijk zijn stempel drukken op de Rouches. Zo liet Hoefkens eerder al verstaan dat hij mikt op 'dominant voetbal dat de supporters zou moeten plezieren'. Om die ambitie waar te maken werd de nieuwe coach inmiddels ook van de nodige versterking voorzien. En een aantal aanwinsten maakte in de voorbije dagen een goede beurt tijdens de zomerse oefenstage. Met name de aanvallende middenvelder Isaac Price viel op in positieve zin.

Enorm matuur

De Noord-Ier, die transfervrij werd overgenomen van Everton FC, scoorde met zijn prestaties ook punten bij zijn trainer. "Hij speelt met een enorme maturiteit", vertelt Hoefkens tegenover La Dernière Heure. "Hij verliest de bal nooit en zijn positionering is altijd goed. Al is het ook dankzij het werk van Aiden O'Neil en Aaron Donnum, die hem de beste mogelijke omstandigheden voorzien. Dat is positief voor mij, het betekent dat ik moeilijk keuzes zal moeten maken om de best mogelijke ploeg te vinden."

Standard gaat komend seizoen meedoen voor de top 4 ...

Meest recent

Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

13
13
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

444
444
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

53
53
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

324
324
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

108
108
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

148
148
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

39
39
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

299
299
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

153
153
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

540
540
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

92
92
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

158
158
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

112
112
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

158
158
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

196
196
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

298
298
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

131
131
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

53
53
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

348
348
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

77
77
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

389
389
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

347
347
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

260
260

Meer sportnieuws