Sportieve baas gooit transferplannen Standard op tafel

door
Sportieve baas gooit transferplannen Standard op tafel

Na het vertrek van Ronny Deila richting Club Brugge, begint Standard komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder coach Carl Hoefkens. Maar om in de komende jaargang een rol van betekenis te spelen is ook extra versterking nodig. En volgens sportieve baas Fergal Harkin zal die in de loop van de mercato nog volgen.

De Rouches toonden zich al behoorlijk actief op de transfermarkt. Zo werd het middenveld versterkt met de Noord-Ier Isaac Price, de Australiër Aiden O'Neil en de Japanner Hayao Kawabe. Daarnaast werd flankaanvaller Romain Mundle transfervrij weggeplukt uit de jeugdopleiding van Tottenham Hotspur. Om de defensie te versterken haalde Standard Zinho Vanheusden dan weer terug. Hij wordt opnieuw gehuurd van Internazionale, mét aankoopoptie.

LEES OOK: Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

Versterking in elke linie

De Luikenaars wisten dus al een vijftal aanwinsten vast te leggen. Desondanks is de transferhonger op Sclessin nog niet gestild. "Het idee is om nog een extra speler in de aanvalslinie, op het middenveld en in de defensie te hebben", stelt Harkin in gesprek met La Meuse. Eén van de targets die gevolgd worden, is spits Aiyegun Tosin van FC Zürich. "Maar die jongen is erg begeerd. En wij hebben nog meer profielen op het oog. Ik wil Carl kopzorgen bezorgen als het gaat om keuzes te maken in de aanvalslinie."

Jonge sterkhouders houden

Daarnaast zou een terugkeer van huurlingen Steven Alzate, Philip Zinckernagel et Filippo Melegoni niet uitgesloten zijn, maar hun dossiers zijn behoorlijk gecompliceerd. Andere sterkhouders uit de huidige selectie kunnen dan weer rekenen op de nodige interesse. Noah Ohio en Marlon Fossey bijvoorbeeld. Maar een vertrek van hun is voorlopig niet aan de orde. "Of we in staat zijn om 'neen' te zeggen? Natuurlijk. Als we denken dat het een goede zaak is voor de club. Het hangt allemaal af van de interesse. Maar we weten dat deze spelers zich in de komende maanden nog verder gaan ontwikkelen. Dus dit is niet het juiste moment om hen te verkopen", aldus Harkin.

Standard doet volgend seizoen weer mee voor de top 3 ...

Meest recent

Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

20
20
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

35
35
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

78
78
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

171
171
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

57
57
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

117
117
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

298
298
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

107
107
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

494
494
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

243
243
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

69
69
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

241
241
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

198
198
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

252
252
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

178
178
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

455
455
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

402
402
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

254
254
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

61
61
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

127
127
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

178
178
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

71
71
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

334
334
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236

Meer sportnieuws