Missie promotie: Zulte Waregem kondigt eerste zomeraanwinst aan

door
Missie promotie: Zulte Waregem kondigt eerste zomeraanwinst aan

Zulte Waregem slaagde er afgelopen seizoen niet in om de degradatie uit de Jupiler Pro League te voorkomen. Een zware klap, maar inmiddels werkt de West-Vlaamse club met de nodige ambitie toe naar de herstart in de Challenger Pro League. Zo werd woensdag een eerste directe aanwinst aangekondigd in de Elindus Arena.

De West-Vlaamse fusieclub werd in 2013 nog vice-kampioen en was in de daaropvolgende jaren doorgaans een stabiele middenmoter. Maar in het huidige seizoen werd al snel duidelijk dat Essevee flink zou moeten knokken voor het behoud. En ondanks een winterse kwaliteitsinjectie, draaide degradatiestrijd definitief de verkeerde richting uit. Komend seizoen zal Essevee dus een herstart moeten nemen in de Challenger Pro League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Nieuw sluitstuk

Maar de club heeft duidelijk de ambitie om meteen weer mee te strijden voor promotie. Zo werden inmiddels de contracten van steunpilaren Jelle Vossen en Ruud Vormer verlengd. Daarnaast heeft Essevee zich nu ook verzekerd van een nieuw sluitstuk. Via de officiële kanalen werd namelijk de komst Ennio van der Gouw bekend gemaakt. De 22-jarige Nederlander komt over van VVV en tekende een contract van vier seizoenen aan de Gaverbeek.

Opvolger Bossut

Met Van der Gouw heeft Zulte Waregem dus een vervanger beet voor Sammy Bossut, die als transfervrije speler op weg is naar KFC Harelbeke. "We halen met Ennio een jonge, maar erg beloftevolle, doelman in huis”, stelt Sports Manager Tom Caluwé op de clubwebstek. "We zijn ervan overtuigd dat hij samen met de huidige doelmannen zal zorgen voor gezonde concurrentie onder de lat waardoor we elkaar allemaal naar een hoger niveau tillen."

Zulte Waregem hoort nu al bij de titelfavorieten in de CPL ...

Meest recent

Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

4
4
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

88
88
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

42
42
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

137
137
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

17
17
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

313
313
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

179
179
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

46
46
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

88
88
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

60
60
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

290
290
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

268
268
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

90
90
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

182
182
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

197
197
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

215
215
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

192
192
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

79
79
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

46
46
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

190
190
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

89
89
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

429
429
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

333
333

Meer sportnieuws