Missie promotie: Zulte Waregem kondigt eerste zomeraanwinst aan

door
Missie promotie: Zulte Waregem kondigt eerste zomeraanwinst aan

Zulte Waregem slaagde er afgelopen seizoen niet in om de degradatie uit de Jupiler Pro League te voorkomen. Een zware klap, maar inmiddels werkt de West-Vlaamse club met de nodige ambitie toe naar de herstart in de Challenger Pro League. Zo werd woensdag een eerste directe aanwinst aangekondigd in de Elindus Arena.

De West-Vlaamse fusieclub werd in 2013 nog vice-kampioen en was in de daaropvolgende jaren doorgaans een stabiele middenmoter. Maar in het huidige seizoen werd al snel duidelijk dat Essevee flink zou moeten knokken voor het behoud. En ondanks een winterse kwaliteitsinjectie, draaide degradatiestrijd definitief de verkeerde richting uit. Komend seizoen zal Essevee dus een herstart moeten nemen in de Challenger Pro League.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Nieuw sluitstuk

Maar de club heeft duidelijk de ambitie om meteen weer mee te strijden voor promotie. Zo werden inmiddels de contracten van steunpilaren Jelle Vossen en Ruud Vormer verlengd. Daarnaast heeft Essevee zich nu ook verzekerd van een nieuw sluitstuk. Via de officiële kanalen werd namelijk de komst Ennio van der Gouw bekend gemaakt. De 22-jarige Nederlander komt over van VVV en tekende een contract van vier seizoenen aan de Gaverbeek.

Opvolger Bossut

Met Van der Gouw heeft Zulte Waregem dus een vervanger beet voor Sammy Bossut, die als transfervrije speler op weg is naar KFC Harelbeke. "We halen met Ennio een jonge, maar erg beloftevolle, doelman in huis”, stelt Sports Manager Tom Caluwé op de clubwebstek. "We zijn ervan overtuigd dat hij samen met de huidige doelmannen zal zorgen voor gezonde concurrentie onder de lat waardoor we elkaar allemaal naar een hoger niveau tillen."

🚀

Zulte Waregem hoort nu al bij de titelfavorieten in de CPL ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

89
89
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

49
49
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

5
5
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

63
63
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

46
46
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

59
59
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

238
238
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

30
30
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

384
384
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

258
258
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

345
345
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

24
24
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

112
112
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

68
68
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

430
430
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

166
166
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

334
334
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

128
128
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

479
479
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

292
292
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

242
242
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

180
180

Meer sportnieuws