Hoefkens op rand van fiasco: toptransfer op komst

door
Hoefkens op rand van fiasco: toptransfer op komst

De voorbereiding van Standard verloopt momenteel heel erg moeizaam, met een nipte 3-2 overwinning tegen Olympic Charleroi en een zware 0-4 nederlaag tegen RWDM. Coach Carl Hoefkens erkent dat er nog veel werk te doen is om de ploeg te verbeteren, terwijl CEO Don Dransfield ambitieus blijft streven naar verdere inkomende transfers. In dit verband worden de Rouches door L'Équipe gelinkt aan Youssef Maziz. De voormalige sterspeler van RFC Seraing voldoet volledig aan het gewenste profiel dat de club zoekt, en hij heeft eerder al bewezen dat hij de kwaliteiten bezit om succesvol te zijn in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Veel werk bij Standard

Standard heeft aan het begin van de zomermercato te maken gehad met een grote leegloop van spelers, met het vertrek van de einde contractspelers Noë Dussenne en Gojko Cimirot, en de huurspelers Philip Zinckernagel (Olympiakos), Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Filippo Melegoni (Genoa FC). Als reactie op deze grote exodus heeft de club wel al vijf nieuwe spelers aangetrokken: Hayao Kawabe (Wolverhampton), Aiden O'Neill (Melbourne City), Isaac Price (Everton), Romain Mundle (Tottenham) en Zinho Vanheusden (Internazionale, huur). Deze nieuwkomers hebben Standard slechts anderhalf miljoen euro gekost, en er wordt verwacht dat er nog veel meer inkomende transfers zullen plaatsvinden.



Don Dransfield, CEO van 777 Partners, heeft vorige week in een interview met La Dernière Heure aangegeven dat er nog meer spelers gerekruteerd zullen worden tijdens de huidige zomermercato. Deze versterkingen zijn nodig, gezien de teleurstellende start van Standard in de oefencampagne. De Rouches slaagden er met moeite in om met 3-2 te winnen van Olympic Charleroi, na een matige eerste helft op het gebied van aanvallend spel. Het afgelopen weekend leden de Rouches zelfs een zware 0-4 nederlaag tegen promovendus RWDM. “Ik heb veel dingen gezien die ik goed vind en andere die ik nooit meer wil zien. We weten dat we nog werk te doen hebben”, waarschuwde coach Carl Hoefkens na de bolwassing tegen RWDM afgelopen zaterdag.

Standard wil uithalen op de zomermercato

Don Dransfield heeft geen specifieke namen genoemd, maar hij heeft wel inzicht gegeven in het gewenste profiel van spelers dat Standard wil aantrekken. “We willen spelers die ambitieus, agressief, snel zijn en die aantrekkelijk kunnen spelen, wat de fans vorig seizoen hebben gekregen. We willen een dominant en agressief spel spelen en we blijven de markt scannen om elementen toe te voegen die dit profiel hebben”, zei de CEO aan La Dernière Heure. Volgens L'Équipe overwegen Standard, samen met Sint-Truiden en AA Gent, alvast de mogelijkheid van een terugkeer van Youssef Maziz naar de Jupiler Pro League. De Franse aanvallende middenvelder maakte twee seizoenen geleden een grote indruk tijdens zijn uitleenperiode bij RFC Seraing, voordat hij terugkeerde naar FC Metz. Le ‘Mazizien’ Youssef Maziz voldoet alvast aan het gewenste profiel dat Don Dransfield heeft geschetst, en de 25-jarige voegt daar nog een flinke dosis creativiteit, grinta, technisch vermogen en vooral beslissendheid aan toe. Twee seizoenen geleden, bij RFC Seraing, liet Maziz zien waarom hij door Sport/Foot Magazine 'Le Mazizien' wordt genoemd, als een verwijzing naar 'Le Magicien'. Hij was goed voor 8 doelpunten en 8 assists, waarmee hij de 19e meest bepalende speler in de Belgische competitie was. Maziz streeft ernaar plezier te hebben op het voetbalveld en hij geeft graag een showtje weg met panna's en andere dribbels. Tegelijkertijd weet hij echter ook wanneer hij zich moet inhouden tijdens een wedstrijd, omdat efficiëntie altijd voorop staat. Als we kijken naar zijn statistieken bij Seraing, is het duidelijk dat hij zeker geen gebrek heeft aan efficiëntie.

Maziz mist de Jupiler Pro League

Youssef Maziz presteerde ook uitstekend bij FC Metz in het afgelopen seizoen, waar hij opnieuw indrukwekkende statistieken kon voorleggen met 8 doelpunten en 6 assists. Op het veld beleefde hij minder plezier in de Ligue 2 dan in de Jupiler Pro League. In een interview met So Foot legde Maziz uit dat hij zich in de Franse tweede klasse minder goed kan uitleven dan in de Belgische competitie. “Daar (in België, red.) kon ik veel technische bewegingen uitproberen, ik had plezier op het veld. Ik heb hier (in de Ligue 2, red.) nog steeds plezier, maar het is niet hetzelfde spel. Er is niet altijd tijd om de bal te houden en te dribbelen, de verdedigers van de tegenstander doen er niet lang over om op de man te komen.”

Opnieuw knallen bij Standard?

Er zijn sterke speculaties dat Youssef Maziz binnenkort terugkeert naar de Jupiler Pro League, en Standard staat alvast klaar om hem met open armen te ontvangen. De club heeft dringend behoefte aan een invloedrijke, creatieve en kwalitatieve aanvallende middenvelder, en de 25-jarige Fransman past perfect in die rol. Maziz is goed bekend met de Belgische competitie, mede dankzij zijn succesvolle periode bij RFC Seraing. Niet alleen was hij daar de meest beslissende speler op basis van de statistieken, maar hij vervulde ook de rol van dirigent binnen het team. Maziz wist zich uitstekend tussen de linies te bewegen, waardoor tegenstanders zelden een antwoord vonden op zijn spel. Youssef Maziz vormde twee jaar geleden een ‘magisch duo’ met Marius Mouandilmadji, en samen zorgden ze er bijna eigenhandig voor dat Standard Luik in de eerste klasse bleef. “Onthoud die naam, want deze huurling van Metz kan geweldig goed voetballen en verlies je beter niet uit het oog”, schreef Het Nieuwsblad twee seizoenen geleden over de waarde van Youssef Maziz bij RFC Seraing. Sport/Foot Magazine prees Maziz als een uitstekende speler met verfijnde techniek. Ze beschreven hem als een dirigent op het veld, die naast zijn technische vaardigheden ook stuwkracht en een goed gevoel voor het spel heeft, waardoor hij vaak tussen de linies kan bewegen en het spel kan beïnvloeden.

Maziz zou een toptransfer zijn voor Standard

Meest recent

Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

0
0
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

91
91
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

28
28
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

24
24
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

52
52
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

15
15
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

85
85
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

197
197
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

360
360
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

140
140
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

109
109
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

32
32
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

58
58
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

250
250
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

82
82
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

185
185
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

263
263
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

162
162
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

550
550
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

24
24
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

115
115
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

169
169
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

60
60
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

270
270

Meer sportnieuws