KRC Genk gaat hard: transferrecord staat op springen

door
KRC Genk gaat hard: transferrecord staat op springen

Dankzij de inspanningen van Dimitri de Condé heeft KRC Genk de concurrentie van grote buitenlandse clubs overwonnen en het Ghanese toptalent Christopher Bonsu Baah aangetrokken. Naar verluidt heeft de club een bedrag van 5,2 miljoen euro betaald voor deze toptransfer, met de mogelijkheid om via bonussen nog eens bijna twee miljoen euro extra toe te voegen. Hiermee wordt het uitgaande transferrecord van Sarpsborg verbroken, en met het basisbedrag van 5,2 miljoen euro is Bonsu Baah ook de zevende duurste aankoop ooit voor KRC Genk. Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden behaald, zou deze transfer zelfs in de buurt kunnen komen van het recordbedrag van Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

LEES OOK: 'Plottwist bij KRC Genk: knaltransfer Oh ketst af'

Meesterzet van sluwe de Condé

Dimitri de Condé heeft momenteel niet veel transferwerk te verrichten. De Head of Football had tot voor donderdag al twee zomeraanwinsten binnen: Joris Kayembe van Sporting Charleroi en Alieu Fadera van Zulte Waregem. Maar de Condé kijkt nog steeds naar Hendrik Van Crombrugge van RSC Anderlecht als mogelijke versterking, evenals een diepe spits om de concurrentie met Tolu Arokodare aan te gaan. Uiteraard blijft KRC Genk altijd openstaan voor opportuniteiten op de transfermarkt: op donderdag werd Christopher Bonsu Baah gepresenteerd als de derde zomeraanwinst. De Ghanese sensatie heeft de afgelopen maanden veel indruk gemaakt bij Sarpsborg 08 en stond al lange tijd op het verlanglijstje van de Limburgers.

De transferaankondiging van Christopher Bonsu Baah kwam als een grote en plotse verrassing, maar in werkelijkheid was KRC Genk al geruime tijd bezig met onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé heeft het dossier van Bonsu Baah altijd zeer discreet behandeld, in de binnen-en buitenlandse media werd er geen enkele melding gemaakt van de interesse, omdat hij de felle concurrentie van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wilde vermijden. De 18-jarige vleugelaanvaller stond bijvoorbeeld ook in de belangstelling van Brighton & Hove Albion, dat bereid was om maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilde uitlenen aan Union SG. De Condé slaagde erechter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk.

Tijdens de persconferentie benadrukte Dimitri de Condé dat Christopher Bonsu Baah perfect past in de voetbalvisie van KRC Genk en dat hij extreem blij is dat de club hem heeft kunnen overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere Head of Football. Christopher Bonsu Baah gaf aan dat hij geen moment heeft getwijfeld toen hij hoorde van de interesse van KRC Genk, ondanks de interesse van andere teams. “Dat ik nu zelf bij de club hoor, voelt aan als de juiste keuze op het juiste moment, ik kan niet wachten om me verder te ontwikkelen”, zei de kersverse zomeraanwinst van KRC Genk.

Transferrecord Sapsborg verbroken, Bongonda in het vizier

Bjørge Øiestad, het hoofd van het sportcomité van Sarpsborg 08, bevestigde aan de Noorse pers dat er veel voorbereidend werk aan voorafging bij de transfer van Christopher Bonsu Baah naar KRC Genk. “We zijn al geruime tijd in gesprek geweest met Genk. Uiteindelijk bereikten we een punt waarop het voor onze club onverantwoord zou zijn geweest om 'nee' te zeggen. Christopher Bonsu Baah en Sarpsborg 08 hebben een avontuurlijk verhaal doorgemaakt.” Øiestad gaf aan dat Sarpsborg het voorstel van Genk niet kon weigeren en voegde eraan toe: “Wat we kunnen zeggen is dat deze transfer onze eerdere verkopen overtreft.”

KRC Genk heeft naar verluidt een bedrag van 5,2 miljoen euro betaald voor de transfer van Christopher Bonsu Baah, met de mogelijkheid om via bonussen daar nog eens bijna twee miljoen euro extra aan toe te voegen. Hiermee wordt het uitgaande transferrecord van Sarpsborg verbroken, waarbij Ibrahima Koné twee jaar geleden voor 4 miljoen euro aan FC Lorient werd verkocht. Met een basisbedrag van 5,2 miljoen euro is Isaac Bonsu Baah ook de zevende duurste aankoop ooit voor KRC Genk. Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Beste proefspeler ooit

KRC Genk heeft duidelijk de transfer van Isaac Bonsu Baah gerealiseerd met het oog op een directe impact op de ploeg. “Als flankaanvaller is hij een echte dribbelaar die, in combinatie met zijn snelheid, maar al te graag de één-tegen-éénconfrontatie met een verdediger opzoekt”, zei Dimitri de Condé tijdens de persvoorstelling van zijn nieuwste zomeraanwinst. “Ook zijn fysieke parameters zijn voor zijn leeftijd ongezien.” Bonsu Baah wordt omschreven als een snelle flankaanvaller die in staat is zijn tegenstanders zowel aan de binnen- als buitenkant te passeren. Hij stond op de 59e plaats in de laatste Golden Boy Award en volgens Het Nieuwsblad heeft de Ghanees een gigantisch potentieel.

Isaac Bonsu Baah kwam begin dit jaar als een onbekende tester naar Sarpsborg 08, maar hij wist zowel de Noorse club als externe analisten vanaf het eerste moment te overtuigen. Tijdens een oefenwedstrijd tegen Strømsgodset maakte hij bijvoorbeeld een enorme indruk op analist Yaw Amakwah van TV 2. “Er moet een contract voor hem klaarliggen, anders gaat een grotere club er met hem vandoor.” Enkele dagen later tekende Bonsu Baah effectief een vierjarig profcontract bij Sarpsborg. Sportmanager Thomas Berntsen zei toen: “We halen een speler binnen met een grote X-factor.” Zijn teamgenoot en flankverdediger Eirik Wichne noemde Bonsu Baah zelfs een van de beste spelers die de club ooit heeft aangetrokken.

Eirik Wichne omschreef Isaac Bonsu Baah als een ongelooflijk getalenteerde speler met een opmerkelijke volwassenheid voor zijn leeftijd. Hij prees Bonsu Baah als een droom om mee samen te spelen en benadrukte zijn leergierigheid en positieve instelling. Yaw Amankwam, analist bij TV 2, verklaarde dat Isaac Bonsu Baah de beste proefspeler was die hij ooit had gezien. Hij was onder de indruk van Bonsu Baah's vermogen om zich keer op keer te los te dribbelen van zijn directe tegenstanders in één-tegen-één-situaties, wat hij zelfs als bijna komisch beschreef. Ook in de SA podcast deelden Svend Rene Nygaard en Bjørn Inge Nilsen hun enthousiasme over de Ghanees. Nilsen merkte op dat hij Bonsu Baah ook op YouTube had zien spelen en dat er iets heel unieks aan hem is. Nygaard voegde eraan toe dat Bonsu Baah zeer, zeer veelbelovend lijkt.

🔥 Wat iedereen nu leest

Brusselmans in heldenrol: “Trap tegen z’n ballen”
Brusselmans in heldenrol: “Trap tegen z’n ballen”
Jan Mulder hakt erin:
Jan Mulder hakt erin: "Zo begon mijn trauma"

Zal Bonsu Baah knallen bij Genk?

Meest recent

Union casht op Vanhoutte: groen licht voor JPL-topper

De Rode Duivels verzamelden maandag verzamelen in Tubeke, maar van nieuw gezicht Charles Vanhoutte ...

79
79
Exodus Anderlecht: verrassende transfer Leoni, prijs Dolberg bekend

Terwijl de club volop in een bestuurlijke crisis verwikkeld zit, is de sportieve leiding van RSC ...

399
399
Brusselmans in heldenrol: “Trap tegen z’n ballen”

Herman Brusselmans is duidelijk van geen kleintje vervaard. De analist/schrijver maakte literair ...

25
25
Deadline gekte: El Khannouss, Lokonga, Boniface én Antony

Maandagavond sluit de zomerse transfermarkt zijn deuren in verschillende grote Europese ...

144
144
'Anderlecht transfermarkt op: Renard draait overuren'

Terwijl het nog maar eens rommelt in de bestuurskamer heeft RSC Anderlecht in de late uurtjes van de ...

462
462
'Plottwist bij KRC Genk: knaltransfer Oh ketst af'

Het nieuws sloeg zondag in als een bom: KRC Genk dat op het punt stond om maar liefst 28 miljoen op ...

588
588
Wie wordt nieuwe voorzitter van Anderlecht? 5 opties

Wouter Vandenhaute biedt zijn voorzitterschap aan na een nieuwe golf van fansprotest. Vrijdag hakt ...

790
790
'Club Brugge hakt knoop door: Onyedika & Ordonez out?'

Als het van Club Brugge zelf afhangt zit het huiswerk op de zomermercato er al even op, maar dat ...

671
671
'Done deal: Anderlecht neemt afscheid van Dolberg'

Voorlopig is het nog wachten op witte rook, maar dat lijkt stilaan louter nog een kwestie van tijd. ...

1055
1055
Na Jackers-blunder: Club maakt harde keuzes onder de lat

De rotatie tussen Simon Mignolet en Nordin Jackers leek lang een succes. Tot Jackers in minuut 97 ...

1037
1037
Ervaren Belgische verdediger tekent bij Willem II

Willem II heeft vandaag nog een transfer aangekondigd. De Nederlandse club heeft de komst van een ...

43
43
Union SG rondt Bundesliga-transfer officieel af

Union SG laat alweer een speler vertrekken, want de Brusselaars hebben vandaag een volgende ...

118
118
Jan Mulder hakt erin: "Zo begon mijn trauma"

Hij was ooit de elegante spits van Anderlecht, een cultfiguur op het veld én in de ...

83
83
Club Brugge verlost van flopaankoop, toptransfer bij Antwerp

Club Brugge heeft vandaag toch nog een transfer afgerond. De Bruggelingen hebben een van de compleet ...

235
235
Crisis Anderlecht: volgt na Vandenhaute nog een 'ontslag'?

RSC Anderlecht davert nog maar eens op zijn grondvesten. Wouter Vandenhaute is bereid om af te ...

930
930
Geraerts strikt Belgische spits, Feyenoord haalt ex-JPL'er

Het leuren met spelers is volop bezig. Er beweegt zeer veel in heel wat transferdossiers van ...

98
98
KRC Genk maakt absolute megadeal officieel bekend

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan op de transfermarkt. De Limburgers maakten zopas ...

420
420
'Transfervuurwerk bij Anderlecht, Standard en Antwerp'

Het beloven nog héél drukke uren te worden, want in veel landen sluit vanavond de ...

651
651
'Anderlecht klopt plots aan bij Kompany'

Gaat RSC Anderlecht ook nog versterking halen? Paars-Wit wordt immers ook gelinkt aan ingaande ...

708
708
Handelshuis Lommel SK stalt speler voor 7de! keer

Lommel SK is een speeltje van The City Football Group. Een handelshuis pur sang, waarbij het vooral ...

121
121
Haalt Anderlecht oude bekende als voorzitter in huis?

Wouter Vandenhaute is bereid om op te stappen als voorzitter van RSC Anderlecht. Een logische keuze. ...

2439
2439
'Genk hakt spitsenknoop door na vertrek Tolu en Oh'

We mogen nog transfervuurwerk verwachten bij Genk, want het lijkt erop dat de Limburgers in de ...

605
605
'Toch nog transfer? Megabod voor Stassin'

Rudi Garcia deed vorige week de nodige wenkbrauwen fronsen door als vervanger voor de geblesseerde ...

146
146
'Straffe wending: Dolberg terug naar Ajax?'

Anderlecht ging zondag ook op het veld van Union onderuit. Voor Kasper Dolberg was daarbij slechts ...

558
558
'Gent ontketent transfersoap en loost toch overbodige pion'

AA Gent bezorgde zichzelf zondag een ferme opsteker door in de slotseconden alsnog een punt uit de ...

157
157

Meer sportnieuws