KRC Genk gaat hard: transferrecord staat op springen

door
KRC Genk gaat hard: transferrecord staat op springen

Dankzij de inspanningen van Dimitri de Condé heeft KRC Genk de concurrentie van grote buitenlandse clubs overwonnen en het Ghanese toptalent Christopher Bonsu Baah aangetrokken. Naar verluidt heeft de club een bedrag van 5,2 miljoen euro betaald voor deze toptransfer, met de mogelijkheid om via bonussen nog eens bijna twee miljoen euro extra toe te voegen. Hiermee wordt het uitgaande transferrecord van Sarpsborg verbroken, en met het basisbedrag van 5,2 miljoen euro is Bonsu Baah ook de zevende duurste aankoop ooit voor KRC Genk. Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden behaald, zou deze transfer zelfs in de buurt kunnen komen van het recordbedrag van Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Meesterzet van sluwe de Condé

Dimitri de Condé heeft momenteel niet veel transferwerk te verrichten. De Head of Football had tot voor donderdag al twee zomeraanwinsten binnen: Joris Kayembe van Sporting Charleroi en Alieu Fadera van Zulte Waregem. Maar de Condé kijkt nog steeds naar Hendrik Van Crombrugge van RSC Anderlecht als mogelijke versterking, evenals een diepe spits om de concurrentie met Tolu Arokodare aan te gaan. Uiteraard blijft KRC Genk altijd openstaan voor opportuniteiten op de transfermarkt: op donderdag werd Christopher Bonsu Baah gepresenteerd als de derde zomeraanwinst. De Ghanese sensatie heeft de afgelopen maanden veel indruk gemaakt bij Sarpsborg 08 en stond al lange tijd op het verlanglijstje van de Limburgers.

De transferaankondiging van Christopher Bonsu Baah kwam als een grote en plotse verrassing, maar in werkelijkheid was KRC Genk al geruime tijd bezig met onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé heeft het dossier van Bonsu Baah altijd zeer discreet behandeld, in de binnen-en buitenlandse media werd er geen enkele melding gemaakt van de interesse, omdat hij de felle concurrentie van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wilde vermijden. De 18-jarige vleugelaanvaller stond bijvoorbeeld ook in de belangstelling van Brighton & Hove Albion, dat bereid was om maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilde uitlenen aan Union SG. De Condé slaagde erechter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk.

Tijdens de persconferentie benadrukte Dimitri de Condé dat Christopher Bonsu Baah perfect past in de voetbalvisie van KRC Genk en dat hij extreem blij is dat de club hem heeft kunnen overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere Head of Football. Christopher Bonsu Baah gaf aan dat hij geen moment heeft getwijfeld toen hij hoorde van de interesse van KRC Genk, ondanks de interesse van andere teams. “Dat ik nu zelf bij de club hoor, voelt aan als de juiste keuze op het juiste moment, ik kan niet wachten om me verder te ontwikkelen”, zei de kersverse zomeraanwinst van KRC Genk.

Transferrecord Sapsborg verbroken, Bongonda in het vizier

Bjørge Øiestad, het hoofd van het sportcomité van Sarpsborg 08, bevestigde aan de Noorse pers dat er veel voorbereidend werk aan voorafging bij de transfer van Christopher Bonsu Baah naar KRC Genk. “We zijn al geruime tijd in gesprek geweest met Genk. Uiteindelijk bereikten we een punt waarop het voor onze club onverantwoord zou zijn geweest om 'nee' te zeggen. Christopher Bonsu Baah en Sarpsborg 08 hebben een avontuurlijk verhaal doorgemaakt.” Øiestad gaf aan dat Sarpsborg het voorstel van Genk niet kon weigeren en voegde eraan toe: “Wat we kunnen zeggen is dat deze transfer onze eerdere verkopen overtreft.”

KRC Genk heeft naar verluidt een bedrag van 5,2 miljoen euro betaald voor de transfer van Christopher Bonsu Baah, met de mogelijkheid om via bonussen daar nog eens bijna twee miljoen euro extra aan toe te voegen. Hiermee wordt het uitgaande transferrecord van Sarpsborg verbroken, waarbij Ibrahima Koné twee jaar geleden voor 4 miljoen euro aan FC Lorient werd verkocht. Met een basisbedrag van 5,2 miljoen euro is Isaac Bonsu Baah ook de zevende duurste aankoop ooit voor KRC Genk. Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Beste proefspeler ooit

KRC Genk heeft duidelijk de transfer van Isaac Bonsu Baah gerealiseerd met het oog op een directe impact op de ploeg. “Als flankaanvaller is hij een echte dribbelaar die, in combinatie met zijn snelheid, maar al te graag de één-tegen-éénconfrontatie met een verdediger opzoekt”, zei Dimitri de Condé tijdens de persvoorstelling van zijn nieuwste zomeraanwinst. “Ook zijn fysieke parameters zijn voor zijn leeftijd ongezien.” Bonsu Baah wordt omschreven als een snelle flankaanvaller die in staat is zijn tegenstanders zowel aan de binnen- als buitenkant te passeren. Hij stond op de 59e plaats in de laatste Golden Boy Award en volgens Het Nieuwsblad heeft de Ghanees een gigantisch potentieel.

Isaac Bonsu Baah kwam begin dit jaar als een onbekende tester naar Sarpsborg 08, maar hij wist zowel de Noorse club als externe analisten vanaf het eerste moment te overtuigen. Tijdens een oefenwedstrijd tegen Strømsgodset maakte hij bijvoorbeeld een enorme indruk op analist Yaw Amakwah van TV 2. “Er moet een contract voor hem klaarliggen, anders gaat een grotere club er met hem vandoor.” Enkele dagen later tekende Bonsu Baah effectief een vierjarig profcontract bij Sarpsborg. Sportmanager Thomas Berntsen zei toen: “We halen een speler binnen met een grote X-factor.” Zijn teamgenoot en flankverdediger Eirik Wichne noemde Bonsu Baah zelfs een van de beste spelers die de club ooit heeft aangetrokken.

Eirik Wichne omschreef Isaac Bonsu Baah als een ongelooflijk getalenteerde speler met een opmerkelijke volwassenheid voor zijn leeftijd. Hij prees Bonsu Baah als een droom om mee samen te spelen en benadrukte zijn leergierigheid en positieve instelling. Yaw Amankwam, analist bij TV 2, verklaarde dat Isaac Bonsu Baah de beste proefspeler was die hij ooit had gezien. Hij was onder de indruk van Bonsu Baah's vermogen om zich keer op keer te los te dribbelen van zijn directe tegenstanders in één-tegen-één-situaties, wat hij zelfs als bijna komisch beschreef. Ook in de SA podcast deelden Svend Rene Nygaard en Bjørn Inge Nilsen hun enthousiasme over de Ghanees. Nilsen merkte op dat hij Bonsu Baah ook op YouTube had zien spelen en dat er iets heel unieks aan hem is. Nygaard voegde eraan toe dat Bonsu Baah zeer, zeer veelbelovend lijkt.

POLL: Zal Bonsu Baah knallen bij Genk?

Meest recent

Opvallend akkefietje Dender: "Hij had ballen aan zijn lijf"

FCV Dender is er niet in geslaagd om voor de tweede keer in de Europe Play-Offs te winnen van KVC ...

26
26
'Monsteraanwinst Kompany: package deal van 250 miljoen'

Bayern München kan zich zaterdag tot landskampioen van Duitsland kronen. In aanloop naar de ...

66
66
Groot transferrisico Gent: "Je mag er niet aan denken ..."

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en is op weg om het record van ...

61
61
Uitgerekend hij! De Bruyne bezorgt City zege in voorlaatste thuismatch

Kevin De Bruyne heeft zich vrijdagavond nog eens van goudwaarde getoond in zijn afscheidstournee bij ...

178
178
Westerlo op plek twee na match met vier penalty's (!) en wereldgoal

KVC Westerlo heeft vrijdagavond beslag gelegd op een voorlopige tweede plaats in de Europe ...

80
80
'Transferschok: Anderlecht zet zinnen op sterkhouder Standard'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op dé match van het jaar, de bekerfinale van ...

423
423
Pure Belgische klasse: De Bruyne en Doku zetten City op rozen

Manchester City strijdt momenteel nog volop voor een Champions League-ticket voor volgend seizoen. ...

89
89
'Real laat vaste waarde gaan, opvallende oplossing Modric'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

140
140
"Enige manier om te winnen" - Deschacht geeft RSCA opvallend advies

Zondagavond is het zover, dan wordt de finale van de Croky Cup betwist in het Koning ...

358
358
Spectaculaire transfer? 'Grootmacht richt pijlen op Openda'

Loïs Openda heeft een vrij wisselvallig seizoen achter de rug bij RB Leipzig, zeker wat zijn ...

73
73
Pocognoli doet verrassende uitspraak na ruime zege Club

Union SG heeft zijn lot in de titelstrijd nog steeds in eigen handen. De vier resterende wedstrijden ...

698
698
'Onbeholpen Anderlecht-flop mag zijn koffers al pakken'

Adryelson leek een defensieve versterking voor Anderlecht, maar stelde teleur. Ondanks zijn fysieke ...

292
292
'Eén club gaat all-in: Thomas Müller overweegt drastische optie'

Behoudens onwaarschijnlijke wending kroont Bayern München zich zaterdag tot Duits kampioen. Zo ...

81
81
'IJskoude douche: Tolu moet droomtransfer op buik schrijven'

Of KRC Genk zich nu tot kampioen kroont of niet, Tolu Arokodare kan terugblikken op een uitstekend ...

358
358
'Guardiola heeft genoeg gezien: meubelstuk moet weg'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

298
298
Zulte Waregem heeft tweede 'zomeraanwinst' al te pakken

Twee jaar na de degradatie keert Zulte Waregem straks terug in de hoogste afdeling. Daarin wil ...

159
159
Crisisoverleg bij KRC Genk: Fink geeft woordje uitleg

Na de magere één op 12 tegen Antwerp is het plots alle hens aan dek bij KRC Genk, dat ...

414
414
Exit bij Antwerp? Potentiële vertrekker spreekt klare taal

Een niet eens veredeld B-elftal van Anderlecht nam donderdag afstand van Antwerp in de strijd om de ...

302
302
Stevige mokerslag Club Brugge voor bekerfinale?

Even dreigde een gebrek aan efficiëntie opnieuw zuur op te breken, maar uiteindelijk nam Club ...

962
962
'Plotse comeback oude bekende naar Anderlecht?'

En of RSC Anderlecht haar zinnen op de beker heeft gezet. In aanloop naar de finale tegen Club ...

807
807

Meer sportnieuws