KRC Genk gaat hard: transferrecord staat op springen

844 stemmen
KRC Genk gaat hard: transferrecord staat op springen

Dankzij de inspanningen van Dimitri de Condé heeft KRC Genk de concurrentie van grote buitenlandse clubs overwonnen en het Ghanese toptalent Christopher Bonsu Baah aangetrokken. Naar verluidt heeft de club een bedrag van 5,2 miljoen euro betaald voor deze toptransfer, met de mogelijkheid om via bonussen nog eens bijna twee miljoen euro extra toe te voegen. Hiermee wordt het uitgaande transferrecord van Sarpsborg verbroken, en met het basisbedrag van 5,2 miljoen euro is Bonsu Baah ook de zevende duurste aankoop ooit voor KRC Genk. Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden behaald, zou deze transfer zelfs in de buurt kunnen komen van het recordbedrag van Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

LEES OOK: 'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Meesterzet van sluwe de Condé

Dimitri de Condé heeft momenteel niet veel transferwerk te verrichten. De Head of Football had tot voor donderdag al twee zomeraanwinsten binnen: Joris Kayembe van Sporting Charleroi en Alieu Fadera van Zulte Waregem. Maar de Condé kijkt nog steeds naar Hendrik Van Crombrugge van RSC Anderlecht als mogelijke versterking, evenals een diepe spits om de concurrentie met Tolu Arokodare aan te gaan. Uiteraard blijft KRC Genk altijd openstaan voor opportuniteiten op de transfermarkt: op donderdag werd Christopher Bonsu Baah gepresenteerd als de derde zomeraanwinst. De Ghanese sensatie heeft de afgelopen maanden veel indruk gemaakt bij Sarpsborg 08 en stond al lange tijd op het verlanglijstje van de Limburgers.

De transferaankondiging van Christopher Bonsu Baah kwam als een grote en plotse verrassing, maar in werkelijkheid was KRC Genk al geruime tijd bezig met onderhandelingen met Sarpsborg. Dimitri de Condé heeft het dossier van Bonsu Baah altijd zeer discreet behandeld, in de binnen-en buitenlandse media werd er geen enkele melding gemaakt van de interesse, omdat hij de felle concurrentie van grotere en kapitaalkrachtigere clubs wilde vermijden. De 18-jarige vleugelaanvaller stond bijvoorbeeld ook in de belangstelling van Brighton & Hove Albion, dat bereid was om maar liefst tien miljoen euro te betalen aan Sarpsborg en hem vervolgens wilde uitlenen aan Union SG. De Condé slaagde erechter in om het jonge talent te overtuigen van het project van KRC Genk.

Tijdens de persconferentie benadrukte Dimitri de Condé dat Christopher Bonsu Baah perfect past in de voetbalvisie van KRC Genk en dat hij extreem blij is dat de club hem heeft kunnen overtuigen van hun project. “Bij KRC Genk komt hij terecht in de ideale omgeving om de volgende stappen te zetten in zijn carrière voor hij de overstap maakt richting de Europese top”, aldus de fiere Head of Football. Christopher Bonsu Baah gaf aan dat hij geen moment heeft getwijfeld toen hij hoorde van de interesse van KRC Genk, ondanks de interesse van andere teams. “Dat ik nu zelf bij de club hoor, voelt aan als de juiste keuze op het juiste moment, ik kan niet wachten om me verder te ontwikkelen”, zei de kersverse zomeraanwinst van KRC Genk.

Transferrecord Sapsborg verbroken, Bongonda in het vizier

Bjørge Øiestad, het hoofd van het sportcomité van Sarpsborg 08, bevestigde aan de Noorse pers dat er veel voorbereidend werk aan voorafging bij de transfer van Christopher Bonsu Baah naar KRC Genk. “We zijn al geruime tijd in gesprek geweest met Genk. Uiteindelijk bereikten we een punt waarop het voor onze club onverantwoord zou zijn geweest om 'nee' te zeggen. Christopher Bonsu Baah en Sarpsborg 08 hebben een avontuurlijk verhaal doorgemaakt.” Øiestad gaf aan dat Sarpsborg het voorstel van Genk niet kon weigeren en voegde eraan toe: “Wat we kunnen zeggen is dat deze transfer onze eerdere verkopen overtreft.”

KRC Genk heeft naar verluidt een bedrag van 5,2 miljoen euro betaald voor de transfer van Christopher Bonsu Baah, met de mogelijkheid om via bonussen daar nog eens bijna twee miljoen euro extra aan toe te voegen. Hiermee wordt het uitgaande transferrecord van Sarpsborg verbroken, waarbij Ibrahima Koné twee jaar geleden voor 4 miljoen euro aan FC Lorient werd verkocht. Met een basisbedrag van 5,2 miljoen euro is Isaac Bonsu Baah ook de zevende duurste aankoop ooit voor KRC Genk. Als de bonussen van bijna 2 miljoen euro worden voldaan, zou hij zelfs in de buurt kunnen komen van de recordtransfer Théo Bongonda, die voor 7 miljoen euro werd overgenomen van Zulte Waregem.

Beste proefspeler ooit

KRC Genk heeft duidelijk de transfer van Isaac Bonsu Baah gerealiseerd met het oog op een directe impact op de ploeg. “Als flankaanvaller is hij een echte dribbelaar die, in combinatie met zijn snelheid, maar al te graag de één-tegen-éénconfrontatie met een verdediger opzoekt”, zei Dimitri de Condé tijdens de persvoorstelling van zijn nieuwste zomeraanwinst. “Ook zijn fysieke parameters zijn voor zijn leeftijd ongezien.” Bonsu Baah wordt omschreven als een snelle flankaanvaller die in staat is zijn tegenstanders zowel aan de binnen- als buitenkant te passeren. Hij stond op de 59e plaats in de laatste Golden Boy Award en volgens Het Nieuwsblad heeft de Ghanees een gigantisch potentieel.

Isaac Bonsu Baah kwam begin dit jaar als een onbekende tester naar Sarpsborg 08, maar hij wist zowel de Noorse club als externe analisten vanaf het eerste moment te overtuigen. Tijdens een oefenwedstrijd tegen Strømsgodset maakte hij bijvoorbeeld een enorme indruk op analist Yaw Amakwah van TV 2. “Er moet een contract voor hem klaarliggen, anders gaat een grotere club er met hem vandoor.” Enkele dagen later tekende Bonsu Baah effectief een vierjarig profcontract bij Sarpsborg. Sportmanager Thomas Berntsen zei toen: “We halen een speler binnen met een grote X-factor.” Zijn teamgenoot en flankverdediger Eirik Wichne noemde Bonsu Baah zelfs een van de beste spelers die de club ooit heeft aangetrokken.

Eirik Wichne omschreef Isaac Bonsu Baah als een ongelooflijk getalenteerde speler met een opmerkelijke volwassenheid voor zijn leeftijd. Hij prees Bonsu Baah als een droom om mee samen te spelen en benadrukte zijn leergierigheid en positieve instelling. Yaw Amankwam, analist bij TV 2, verklaarde dat Isaac Bonsu Baah de beste proefspeler was die hij ooit had gezien. Hij was onder de indruk van Bonsu Baah's vermogen om zich keer op keer te los te dribbelen van zijn directe tegenstanders in één-tegen-één-situaties, wat hij zelfs als bijna komisch beschreef. Ook in de SA podcast deelden Svend Rene Nygaard en Bjørn Inge Nilsen hun enthousiasme over de Ghanees. Nilsen merkte op dat hij Bonsu Baah ook op YouTube had zien spelen en dat er iets heel unieks aan hem is. Nygaard voegde eraan toe dat Bonsu Baah zeer, zeer veelbelovend lijkt.

Zal Bonsu Baah knallen bij Genk?

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

128
128
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

232
232
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

513
513
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

662
662
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

438
438
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

118
118
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

529
529
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

588
588
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

649
649
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

150
150
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

951
951
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

395
395
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

277
277
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

446
446
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

641
641
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

691
691
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

148
148
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

252
252
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1169
1169
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

59
59
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

507
507
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

470
470
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

395
395
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

331
331

Meer sportnieuws