'Club Brugge aan zet: toptransfer Mata krijgt vorm'

door
'Club Brugge aan zet: toptransfer Mata krijgt vorm'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt en rondde inmiddels een viertal inkomende transfers af. Afwachten of daar in de komende weken nog meer versterkingen bij komen. Aan uitgaande zijde zal er in ieder geval nog één en ander bewegen.


Nieuwe coach Ronny Deila wil immers met een beperkte selectie van zo'n 19 veldspelers aan de slag gaan. Bijgevolg zal men een oplossing moeten vinden voor degenenen die geen rol spelen in zijn sportieve plannen. Maar Blauw-Zwart dreigt ook enkele van zijn vaste waarden te verliezen. Noa Lang liet deze week nog verstaan dat het voor hem tijd is om een nieuwe stap te zetten. Ook Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen werden al nadrukkelijk aan een transfer gelinkt. En ook de naam van Clinton Mata duikt op in de geruchtenmolen.

LEES OOK: 'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Belgische top

De Angolese verdediger/vleugelback heeft niet zijn beste seizoen bij Club achter de rug en miste ook heel wat matchen met blessureleed. Maar indien fit stond hij doorgaans wel in de basis. Bovendien bewees Mata in de voorbije seizoenen meermaals dat, wanneer hij in vorm zit, hij op zijn positie bij de beste spelers op de Belgische velden behoort. Maar Blauw-Zwart zou hem deze zomer wel eens kunnen kwijtspelen. Zo raakte eerder al bekend dat de Angolees op het verlanglijstje staat bij Olympique Lyon, waar men een vervanger zoekt voor de naar Chelsea vertrokken Malo Gusto.

Eerste boden geweigerd

De Franse topclub zou in Mata alvast een ideale aanvulling zien op de jonge Saël Kumbedi. Volgens SudPresse zag Lyon echter al meerdere aanbiedingen geweigerd worden Club Brugge. Het laatste zou zo'n 5 miljoen euro bedragen. En dus zou men de bal nu in het blauw-zwarte kamp gelegd hebben. Indien Club aangeeft te willen meewerken aan de juiste voorwaarden, zou Lyon het dossier snel kunnen afronden. Moest de transfer rond geraken, wordt Thomas Meunier alvast genoemd als mogelijke vervanger.

Club moet Mata absoluut zien te houden ...

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

128
128
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

126
126
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

88
88
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

39
39
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

130
130
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

247
247
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

242
242
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

100
100
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

38
38
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

105
105
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

220
220
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

243
243
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

529
529
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

352
352
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

436
436
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

76
76
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

615
615
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

621
621
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

419
419
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

297
297
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2223
2223
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

151
151

Meer sportnieuws