SK Beveren maakt recordtransfer wereldkundig

302
SK Beveren maakt recordtransfer wereldkundig

Het zat er al even aan te komen, maar zojuist werd alles via de officiële kanalen bevestigd. SK Beveren neemt afscheid van topschutter Thierno Barry. De Fransman verkast voor een absoluut recordbedrag richting FC Basel. 


Dat Thierno Barry ging vertrekken bij SK Beveren was al even bekend. De Fransman werd vorig seizoen topschutter in de Challenger Pro League, en veroverde ook de titel van 'Speler van het Seizoen' in onze tweede divisie. Met twintig doelpunten en tal van assists stond de 20-jarige aanvaller op de radar van heel wat clubs in het binnen- en buitenland. Toch is het de Zwitserse recordkampioen FC Basel die uiteindelijk gaat lopen met de handtekening van Barry. 

Barry zal SK Beveren een recordbedrag van drie miljoen euro opleveren. Daarmee is hij meteen de duurste uitgaande transfer aller tijden in de Challenger Pro League. De Waaslanders betaalden vorige zomer een minimale opleidingsvergoeding aan Sochaux voor Barry. Een knap staaltje winst dus voor de vice-kampioen uit onze tweede divisie. 

LEES OOK: JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Barry in de wolken met overgang

Thierno Barry is zelf uiteraard in de wolken met zijn toptransfer. De Fransman tekende een contract tot medio 2027 in Zwitserland. "Ik ben heel blij om bij deze ploeg te mogen tekenen en hoop zo snel mogelijk te kunnen helpen. FC Basel is een grote club met geweldige fans en een rijke geschiedenis. Ik hoop hier ook een paar hoofdstukken aan toe te voegen. Mijn sterkte is mijn scorend vermogen, en ik hoop dan ook om het zo snel mogelijk te kunnen tonen aan de fans", klinkt het bij Barry op de clubwebstek van FC Basel. 

Knappe transfer van Barry?

Meest recent

Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

10
10
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

179
179
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

86
86
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

219
219
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

241
241
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

299
299
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

311
311
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

98
98
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

45
45
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

38
38
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

127
127
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

147
147
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

41
41
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

88
88
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

118
118
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

54
54
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

128
128
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

76
76
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

268
268
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

47
47
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

255
255
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

387
387
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

101
101
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

202
202

Meer sportnieuws