SK Beveren maakt recordtransfer wereldkundig

door
SK Beveren maakt recordtransfer wereldkundig

Het zat er al even aan te komen, maar zojuist werd alles via de officiële kanalen bevestigd. SK Beveren neemt afscheid van topschutter Thierno Barry. De Fransman verkast voor een absoluut recordbedrag richting FC Basel. 


Dat Thierno Barry ging vertrekken bij SK Beveren was al even bekend. De Fransman werd vorig seizoen topschutter in de Challenger Pro League, en veroverde ook de titel van 'Speler van het Seizoen' in onze tweede divisie. Met twintig doelpunten en tal van assists stond de 20-jarige aanvaller op de radar van heel wat clubs in het binnen- en buitenland. Toch is het de Zwitserse recordkampioen FC Basel die uiteindelijk gaat lopen met de handtekening van Barry. 

Barry zal SK Beveren een recordbedrag van drie miljoen euro opleveren. Daarmee is hij meteen de duurste uitgaande transfer aller tijden in de Challenger Pro League. De Waaslanders betaalden vorige zomer een minimale opleidingsvergoeding aan Sochaux voor Barry. Een knap staaltje winst dus voor de vice-kampioen uit onze tweede divisie. 

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Barry in de wolken met overgang

Thierno Barry is zelf uiteraard in de wolken met zijn toptransfer. De Fransman tekende een contract tot medio 2027 in Zwitserland. "Ik ben heel blij om bij deze ploeg te mogen tekenen en hoop zo snel mogelijk te kunnen helpen. FC Basel is een grote club met geweldige fans en een rijke geschiedenis. Ik hoop hier ook een paar hoofdstukken aan toe te voegen. Mijn sterkte is mijn scorend vermogen, en ik hoop dan ook om het zo snel mogelijk te kunnen tonen aan de fans", klinkt het bij Barry op de clubwebstek van FC Basel. 

Knappe transfer van Barry?

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

42
42
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

355
355
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

114
114
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

136
136
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

114
114
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

162
162
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

350
350
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

38
38
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

224
224
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

152
152
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

212
212
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

310
310
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

625
625
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

192
192
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

323
323
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1918
1918
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

243
243
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

351
351
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

621
621
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

178
178
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

320
320
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

381
381
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

83
83
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

639
639
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

573
573

Meer sportnieuws