SK Beveren maakt recordtransfer wereldkundig

door
SK Beveren maakt recordtransfer wereldkundig

Het zat er al even aan te komen, maar zojuist werd alles via de officiële kanalen bevestigd. SK Beveren neemt afscheid van topschutter Thierno Barry. De Fransman verkast voor een absoluut recordbedrag richting FC Basel. 


Dat Thierno Barry ging vertrekken bij SK Beveren was al even bekend. De Fransman werd vorig seizoen topschutter in de Challenger Pro League, en veroverde ook de titel van 'Speler van het Seizoen' in onze tweede divisie. Met twintig doelpunten en tal van assists stond de 20-jarige aanvaller op de radar van heel wat clubs in het binnen- en buitenland. Toch is het de Zwitserse recordkampioen FC Basel die uiteindelijk gaat lopen met de handtekening van Barry. 

Barry zal SK Beveren een recordbedrag van drie miljoen euro opleveren. Daarmee is hij meteen de duurste uitgaande transfer aller tijden in de Challenger Pro League. De Waaslanders betaalden vorige zomer een minimale opleidingsvergoeding aan Sochaux voor Barry. Een knap staaltje winst dus voor de vice-kampioen uit onze tweede divisie. 

LEES OOK: ‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Barry in de wolken met overgang

Thierno Barry is zelf uiteraard in de wolken met zijn toptransfer. De Fransman tekende een contract tot medio 2027 in Zwitserland. "Ik ben heel blij om bij deze ploeg te mogen tekenen en hoop zo snel mogelijk te kunnen helpen. FC Basel is een grote club met geweldige fans en een rijke geschiedenis. Ik hoop hier ook een paar hoofdstukken aan toe te voegen. Mijn sterkte is mijn scorend vermogen, en ik hoop dan ook om het zo snel mogelijk te kunnen tonen aan de fans", klinkt het bij Barry op de clubwebstek van FC Basel. 

Knappe transfer van Barry?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

56
56
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

136
136
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

90
90
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

84
84
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

244
244
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

57
57
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

135
135
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

452
452
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

137
137
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

283
283
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

480
480
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

98
98
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

165
165
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

144
144
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

406
406
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

192
192
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

740
740
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

671
671
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

366
366
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

613
613
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

194
194
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

416
416
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

643
643

Meer sportnieuws