Bij OH Leuven zijn ze druk bezig met het wegplukken van jonge spelers bij de Belgische topclubs. Voor hun U23 haalden ze bijvoorbeeld al Mathis Sturbaut (AA Gent), Arno Herssens (Anderlecht) en Dario Cutillas-Carpe (KRC Genk) binnen en ook Standard wordt nu het slachtoffer van de Leuvense koopwoede. De Rouches verliezen zelfs twee van hun talenten.
Eerder was al bekend geraakt dat OHL op het punt zou staan om Alexandro Calut bij Standard weg te plukken, maar in afwachting daarvan blijkt nu ook één van zijn ploegmaats de overstap naar Leuven te maken. Op Instagram laat Thomas Mukendi immers weten dat hij volgend seizoen op Den Dreef aan de slag gaat. De 17-jarige middenvelder tekende een contract tot 2025.
LEES OOK: Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie
Aansluiten bij Jong OHLAfgelopen seizoen maakte Mukendi officieel deel uit van de kern van SL16 FC, maar hij slaagde er niet in om zijn debuut in de Challenger Pro League te maken. Nu gaat hij dus zijn kans bij OHL en dus voegt de Belgische jeugdinternational bij de U15 en U17 een nieuwe club toe aan zijn cv, dat ondanks zijn jonge leeftijd al zeer lang oogt. Eerder was Mukendi ook al aan de slag in de jeugdopleidingen van onder meer Zulte Waregem en Club Brugge. In eerste instantie zal Mukendi meer dan waarschijnlijk aansluiten bij Jong OHL, dat komend seizoen opnieuw in eerste nationale uitkomt.
Jannick Lanckriet