Union spoelt vertrek Geraerts door met komst JPL-sterkhouder

door
Union spoelt vertrek Geraerts door met komst JPL-sterkhouder

Union SG heeft een uitstekend seizoen achter de rug, maar dreigt in de zomermaanden opnieuw te moeten heropbouwen. Zo raakte woensdag bekend dat coach Karel Geraerts vertrekt en ook enkele sterkhouders zoeken allicht andere oorden op. Daartegenover kon de Brusselse club zich wel al van de nodige versterking voorzien.


De Unionisten strandden afgelopen seizoen op een tiental minuten van de landstitel, grepen ei zo na naast de bekerfinale en stootten ook nog eens door tot de kwartfinales van de Europa League. Maar het zal lastig worden om voort te bouwen op die successen. Sowieso moet de club op zoek naar een nieuwe trainer, woensdag werd verrassend afscheid genomen van Geraerts wegens het uitblijven van een akkoord over een contractverbetering. Daarnaast driegt Union voor het tweede jaar op rij verschillende sterkhouders te verliezen in de zomermercato.

Drie transfervrije koopjes

Aanvoerder Teddy Teuma gaf bijvoorbeeld al aan dat hij dolgraag wil ingaan op de interesse van Stade Reims, ook Victor Boniface zal moeilijk te houden zijn. De huurovereenkomsten van Yorbe Vertessen en Simon Adingra lopen eind deze maand dan weer af. Er zal dus versterking nodig zijn om in de komende jaargang weer op meerdere fronten te kunnen strijden. En daar wordt ook volop werk van gemaakt. Zo haalde Union eerder al verdediger Fedde Leysen (PSV), flankaanvaller Henok Teklab (Münster) en spits Elton Kabangu (Willem II) transfervrij in huis. Nu shopt de nummer drie van afgelopen seizoen ook in eigen land.

Sterkhouder Cercle

Zo gaat Charles Vanhoutte aan de slag in het Dudenpark. De middenvelder is een jeugdproduct van Cercle Brugge en groeide daar uit tot één van de sterkhouders. Nu zet hij dus een nieuwe stap en tekende hij tot medio 2027 bij de Brusselaars. Union bevestigt via de officiële kanalen dat het gaan om een 'betaalde transfer', het concrete transferbedrag werd niet gecommuniceerd.

POLL: Union gaat volgend seizoen weer meedoen in de top van het klassement ...

Meest recent

'Vandenhaute helemaal de mist in met pijnlijke miscast'

Anderlecht hoopt zondag tegen Antwerp eindelijk zijn eerste punten in de play-offs te pakken. Die ...

47
47
Kompany strijdvaardig na CL-exit: "Ik ben hongerig"

Het is voor de meeste Belgen in de Europese kwartfinales geen fijne week geworden. Ook Vincent ...

5
5
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge druk in de weer, einde verhaal bij Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Zirkzee stampt ferm tegen schenen van Man Utd-fans

De comeback van het jaar is gekend. Manchester United zorgde voor een ongelooflijke veldslag tegen ...

28
28
Schotland in rep en roer door Dessers: “Grote schande!”

Rangers ging in de kwartfinale van de Europa League met 2-0 onderuit tegen Athletic Club de Bilbao. ...

141
141
‘Anderlecht in pole om ‘nieuwe Alexander Isak’ te strikken’

RSC Anderlecht is volop bezig met de toekomst. Paars-Wit hoopt snel weer aan de top van het ...

120
120
‘Lionel Messi verbaast iedereen met toekomstplannen’

Lionel Messi zit in de herfst van zijn carrière en de Argentijnse superster speelt in het ...

72
72
Bob Peeters zorgt voor prachtig TV-moment: "De eerste keer?"

Bob Peeters is dezer dagen aan de slag als 'General Manager' van SK Beveren. Bij de Waaslanders gaat ...

45
45
Schoktransfer De Bruyne naar Eredivisie?

Kevin De Bruyne zal aan het einde van het seizoen een nieuwe uitdaging aangaan. De spelverdeler ...

99
99
KV Mechelen verrast en pakt plots uit met oude bekende

KV Mechelen koos er opvallend genoeg voor om te breken met Tim Matthys en nu verraste de club met de ...

78
78
'Na pijnlijke eliminatie: offensief Real met 5 aanwinsten'

Er kwam deze week op pijnlijke wijze een einde aan het avontuur van Real Madrid in de Champions ...

60
60
Frutos: "Of Anderlecht aan mij dacht na vertrek Fredberg?"

Het blijven zeer woelige tijden bij Anderlecht. Dit seizoen vond er alweer een heuse stoelendans ...

101
101
Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

Door de zege tegen Genk van vorig weekend naderde Club Brugge wel tot op één punt, ...

332
332
Recordman Banzuzi doet boekje open over transfersoap

De eerste grote uitgaande transfer voor komende zomer in de Jupiler Pro League werd een tijdje ...

29
29
Fofana krijgt grote lof na wervelende match op Old Trafford

Als we dit seizoen nog een Belg op het veld een Europese trofee willen zien pakken, dan zal het van ...

56
56
Union-revelatie legt uit waarom hij Genk verliet

De Champions' Play-Off is stilaan helemaal losgebarsten. Na de nederlaag van vorig weekend op Club ...

151
151
Amorim maakt opmerkelijke keuze na waanzinnige avond Man Utd

De kwartfinales van de Europa League kenden donderdagavond een zinderende ontknoping, vooral in de ...

102
102
‘Extreme transfer Anderlecht: enorme attractie op komst’

RSC Anderlecht is dicht bij een opvallende transfer: het wil het Servische toptalent Mihajlo ...

311
311
Club Brugge en Anderlecht krijgen opsteker voor bekerfinale

Momenteel zijn ze nog volledig gefocust op hun opdrachten in de Champions' Play-Off, maar stilaan ...

294
294
Hugo Broos kondigt datum van afscheid aan

Vorig seizoen viel zijn naam nog even als mogelijke technisch directeur van Club Brugge, maar ...

46
46

Meer sportnieuws