Union spoelt vertrek Geraerts door met komst JPL-sterkhouder

door
Union spoelt vertrek Geraerts door met komst JPL-sterkhouder

Union SG heeft een uitstekend seizoen achter de rug, maar dreigt in de zomermaanden opnieuw te moeten heropbouwen. Zo raakte woensdag bekend dat coach Karel Geraerts vertrekt en ook enkele sterkhouders zoeken allicht andere oorden op. Daartegenover kon de Brusselse club zich wel al van de nodige versterking voorzien.


De Unionisten strandden afgelopen seizoen op een tiental minuten van de landstitel, grepen ei zo na naast de bekerfinale en stootten ook nog eens door tot de kwartfinales van de Europa League. Maar het zal lastig worden om voort te bouwen op die successen. Sowieso moet de club op zoek naar een nieuwe trainer, woensdag werd verrassend afscheid genomen van Geraerts wegens het uitblijven van een akkoord over een contractverbetering. Daarnaast driegt Union voor het tweede jaar op rij verschillende sterkhouders te verliezen in de zomermercato.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Drie transfervrije koopjes

Aanvoerder Teddy Teuma gaf bijvoorbeeld al aan dat hij dolgraag wil ingaan op de interesse van Stade Reims, ook Victor Boniface zal moeilijk te houden zijn. De huurovereenkomsten van Yorbe Vertessen en Simon Adingra lopen eind deze maand dan weer af. Er zal dus versterking nodig zijn om in de komende jaargang weer op meerdere fronten te kunnen strijden. En daar wordt ook volop werk van gemaakt. Zo haalde Union eerder al verdediger Fedde Leysen (PSV), flankaanvaller Henok Teklab (Münster) en spits Elton Kabangu (Willem II) transfervrij in huis. Nu shopt de nummer drie van afgelopen seizoen ook in eigen land.

Sterkhouder Cercle

Zo gaat Charles Vanhoutte aan de slag in het Dudenpark. De middenvelder is een jeugdproduct van Cercle Brugge en groeide daar uit tot één van de sterkhouders. Nu zet hij dus een nieuwe stap en tekende hij tot medio 2027 bij de Brusselaars. Union bevestigt via de officiële kanalen dat het gaan om een 'betaalde transfer', het concrete transferbedrag werd niet gecommuniceerd.

Union gaat volgend seizoen weer meedoen in de top van het klassement ...

Meest recent

Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

65
65
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

199
199
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

33
33
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

177
177
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

130
130
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

181
181
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

277
277
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

554
554
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

180
180
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

278
278
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1703
1703
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

224
224
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

346
346
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

575
575
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

170
170
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

301
301
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

369
369
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

81
81
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

617
617
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

548
548
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

233
233
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

527
527
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

518
518
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

103
103
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

446
446

Meer sportnieuws