Union spoelt vertrek Geraerts door met komst JPL-sterkhouder

257 stemmen
Union spoelt vertrek Geraerts door met komst JPL-sterkhouder

Union SG heeft een uitstekend seizoen achter de rug, maar dreigt in de zomermaanden opnieuw te moeten heropbouwen. Zo raakte woensdag bekend dat coach Karel Geraerts vertrekt en ook enkele sterkhouders zoeken allicht andere oorden op. Daartegenover kon de Brusselse club zich wel al van de nodige versterking voorzien.


De Unionisten strandden afgelopen seizoen op een tiental minuten van de landstitel, grepen ei zo na naast de bekerfinale en stootten ook nog eens door tot de kwartfinales van de Europa League. Maar het zal lastig worden om voort te bouwen op die successen. Sowieso moet de club op zoek naar een nieuwe trainer, woensdag werd verrassend afscheid genomen van Geraerts wegens het uitblijven van een akkoord over een contractverbetering. Daarnaast driegt Union voor het tweede jaar op rij verschillende sterkhouders te verliezen in de zomermercato.

LEES OOK: 'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Drie transfervrije koopjes

Aanvoerder Teddy Teuma gaf bijvoorbeeld al aan dat hij dolgraag wil ingaan op de interesse van Stade Reims, ook Victor Boniface zal moeilijk te houden zijn. De huurovereenkomsten van Yorbe Vertessen en Simon Adingra lopen eind deze maand dan weer af. Er zal dus versterking nodig zijn om in de komende jaargang weer op meerdere fronten te kunnen strijden. En daar wordt ook volop werk van gemaakt. Zo haalde Union eerder al verdediger Fedde Leysen (PSV), flankaanvaller Henok Teklab (Münster) en spits Elton Kabangu (Willem II) transfervrij in huis. Nu shopt de nummer drie van afgelopen seizoen ook in eigen land.

Sterkhouder Cercle

Zo gaat Charles Vanhoutte aan de slag in het Dudenpark. De middenvelder is een jeugdproduct van Cercle Brugge en groeide daar uit tot één van de sterkhouders. Nu zet hij dus een nieuwe stap en tekende hij tot medio 2027 bij de Brusselaars. Union bevestigt via de officiële kanalen dat het gaan om een 'betaalde transfer', het concrete transferbedrag werd niet gecommuniceerd.

Union gaat volgend seizoen weer meedoen in de top van het klassement ...

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

17
17
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

66
66
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

61
61
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

39
39
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

73
73
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

132
132
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

90
90
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

196
196
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

367
367
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

259
259
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

25
25
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

123
123
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

28
28
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

746
746
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

212
212
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

421
421
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

883
883
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws