'Club Brugge siddert: topploeg zet zinnen op Clinton Mata'

1239 stemmen
'Club Brugge siddert: topploeg zet zinnen op Clinton Mata'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt en rondde inmiddels een drietal inkomende transfers af. Daar zullen in de komende weken en maanden naar alle waarschijnlijkheid nog meer verse krachten bij komen. En ook aan uitgaande zijde zal er sowieso nog één en ander bewegen.


Nieuwe coach Ronny Deila zal in de eerste weken van de voorbereiding ongetwijfeld een grondige evaluatie van zijn spelersselectie maken. Vervolgens zal men een oplossing moeten vinden voor de spelers die geen rol spelen in zijn sportieve plannen. Maar Blauw-Zwart dreigt ook enkele van zijn vaste waarden te verliezen. Noa Lang liet deze week nog verstaan dat het voor hem tijd is om een nieuwe stap te zetten. Ook Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen werden al nadrukkelijk aan een transfer gelinkt.

LEES OOK: 'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Vaste sterkhouder

Daarnaast duikt nu ook de naam van Clinton Mata op in de geruchtenmolen. De Angolese verdediger/vleugelback heeft niet zijn beste seizoen bij Club achter de rug en miste ook heel wat matchen met blessureleed. Maar indien fit stond hij doorgaans wel in de basis. Bovendien bewees Mata in de voorbije seizoenen meermaals dat, wanneer hij in vorm zit, hij op zijn positie bij de beste spelers op de Belgische velden behoort.

Transfer naar Ligue 1

Maar Blauw-Zwart zou hem deze zomer wel eens kunnen kwijtspelen. Zo meldt RMC Sport dat Mata op het verlanglijstje staat bij Olympique Lyon. De Franse topploeg, vorig seizoen teleurstellend 7de in de Ligue 1, zou een ervaren rechtsback verlangen en de publiekslieveling van Club voldoet aan het gezochte profiel. Voor Mata wordt het op zijn 30ste mogelijk ook één van de laatste kansen om een fraaie transfer te maken. Al beschikken de Bruggelingen wel over een sterke onderhandelingspositie. Vorig seizoen werd zijn contract immers nog verlengd tot medio 2026.

Club moet alles doen om Mata te houden ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

89
89
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

175
175
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

42
42
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

141
141
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

63
63
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

152
152
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

247
247
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

349
349
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

186
186
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

536
536
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

59
59
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

369
369
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

247
247
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

220
220
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

644
644
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws