'Club Brugge siddert: topploeg zet zinnen op Clinton Mata'

door
'Club Brugge siddert: topploeg zet zinnen op Clinton Mata'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt en rondde inmiddels een drietal inkomende transfers af. Daar zullen in de komende weken en maanden naar alle waarschijnlijkheid nog meer verse krachten bij komen. En ook aan uitgaande zijde zal er sowieso nog één en ander bewegen.


Nieuwe coach Ronny Deila zal in de eerste weken van de voorbereiding ongetwijfeld een grondige evaluatie van zijn spelersselectie maken. Vervolgens zal men een oplossing moeten vinden voor de spelers die geen rol spelen in zijn sportieve plannen. Maar Blauw-Zwart dreigt ook enkele van zijn vaste waarden te verliezen. Noa Lang liet deze week nog verstaan dat het voor hem tijd is om een nieuwe stap te zetten. Ook Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen werden al nadrukkelijk aan een transfer gelinkt.

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Vaste sterkhouder

Daarnaast duikt nu ook de naam van Clinton Mata op in de geruchtenmolen. De Angolese verdediger/vleugelback heeft niet zijn beste seizoen bij Club achter de rug en miste ook heel wat matchen met blessureleed. Maar indien fit stond hij doorgaans wel in de basis. Bovendien bewees Mata in de voorbije seizoenen meermaals dat, wanneer hij in vorm zit, hij op zijn positie bij de beste spelers op de Belgische velden behoort.

Transfer naar Ligue 1

Maar Blauw-Zwart zou hem deze zomer wel eens kunnen kwijtspelen. Zo meldt RMC Sport dat Mata op het verlanglijstje staat bij Olympique Lyon. De Franse topploeg, vorig seizoen teleurstellend 7de in de Ligue 1, zou een ervaren rechtsback verlangen en de publiekslieveling van Club voldoet aan het gezochte profiel. Voor Mata wordt het op zijn 30ste mogelijk ook één van de laatste kansen om een fraaie transfer te maken. Al beschikken de Bruggelingen wel over een sterke onderhandelingspositie. Vorig seizoen werd zijn contract immers nog verlengd tot medio 2026.

Club moet alles doen om Mata te houden ...

Meest recent

'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

40
40
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

279
279
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

140
140
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

27
27
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

219
219
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

164
164
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

142
142
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

200
200
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

198
198
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

107
107
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

356
356
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

349
349
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

198
198
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

159
159
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

509
509
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

95
95
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

154
154
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

78
78
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

85
85
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

114
114
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

285
285
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

340
340
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

572
572

Meer sportnieuws