Hoefkens verheugt zich op JPL-toptransfer bij Standard

door
Hoefkens verheugt zich op JPL-toptransfer bij Standard

Het is duidelijk dat Carl Hoefkens voor een grote uitdaging staat aan de oevers van de Maas. Standard heeft geen groot transferbudget beschikbaar en blijft maar saneren, terwijl er een exodus van spelers wordt verwacht binnen de spelersgroep. Fergal Harkin, de voetbaldirecteur van de Rouches, zal meerdere gerichte inkomende transfers moeten realiseren, en met Michael Frey (Antwerp FC) werden al de eerste contacten gelegd. De Zwitserse spits heeft zich in de voorbije jaren bewezen als een rasechte doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League, en zijn komst zou Hoefkens en zijn plannen een zeer positieve impuls kunnen geven.

LEES OOK: ‘Anderlecht is genadeloos voor bekende naam’

Hoefkens staat voor een grote uitdaging

Carl Hoefkens is enthousiast om Standard te coachen in het volgende seizoen, en Fergal Harkin, de directeur voetbal bij Standard, is op zijn beurt erg blij met de aanstelling van zijn nieuwe coach. De 44-jarige Hoefkens heeft een contract voor drie jaar getekend op Sclessin, waarmee hij de eerste Vlaming wordt die deze eeuw de sportieve leiding heeft bij Standard. De laatste Vlaamse coach bij de club was Jos Daerden in 1997, en daarvoor waren het René Vandereycken (1993-1994), Urbain Braems (1988-1989) en René Desaeyere (1987-1988). Hoefkens heeft Harkin weten te overtuigen met zijn voetbalvisie en zijn enthousiasme om voor Standard te werken.

Bij Standard zijn ze vol vertrouwen dat Carl Hoefkens de juiste persoon is om voort te bouwen en de gestelde doelen van de club voor de toekomst te bereiken. Er heerst een optimistische sfeer bij de club, maar het is duidelijk dat Hoefkens voor een grote uitdaging staat aan de oevers van de Maas. De vorige coach, Ronny Deila, besloot de club te verlaten vanwege een gebrek aan ambitieuze sportieve en financiële vooruitzichten. Bovendien wordt er een grote exodus van spelers verwacht binnen de spelersgroep. Pierre Locht, CEO van Standard, verklaarde in een interview met Het Laatste Nieuws dat het transferbudget voor het komende seizoen vergelijkbaar zou zijn met het afgelopen seizoen.



Dit betekent dat Standard weinig financiële middelen zal hebben tijdens de aankomende zomertransferperiode, aangezien de club blijft besparen en saneren. Onzekerheid troef dus voor Carl Hoefkens in de tweede trainersopdracht van zijn carrière, die bijna de ganse as van de huidige basisploeg kan verliezen. Het aflopende contract van Noë Dussenne en Gojko Cimirot wordt niet verlengd. Huurlingen Steven Alzate en Philip Zinckernagel keren respectievelijk terug naar Brighton & Hove Albion en Olympiakos. Kostas Laifis heeft gesuggereerd dat hij mogelijk wil vertrekken, terwijl William Balikwisha en Arnaud Bodart hun uitstekende seizoen kunnen/willen verzilveren met een mooie buitenlandse transfer.

Frey ademt Standard-DNA uit

Carl Hoefkens heeft de hoop dat Standard volgend seizoen weer een competitief elftal kan vormen, mits enkele gerichte aankopen worden gedaan. Een van de cruciale versterkingen zou Michael Frey kunnen zijn. De Zwitser werd afgelopen seizoen door Antwerp FC uitgeleend aan Schalke 04 omdat hij geen zin had om de back-up te zijn van Vincent Janssen, en Frey is ook niet bereid om die rol volgend seizoen op zich te nemen. Er zouden al contacten zijn gelegd tussen alle betrokken partijen om een transfer naar Standard te realiseren. Als deze deal rondkomt, zou dit een zeer positieve impuls kunnen zijn voor Hoefkens en zijn plannen.



De speelstijl van Michael Frey past alvast perfect bij het DNA van Standard. De 28-jarige spits staat bekend om zijn onvermoeibare arbeidsethos en hij vormt drijvende kracht voor het team. Zijn uitstekende kwaliteiten worden echter enigszins gecompenseerd door zijn beperkte voetballend en dito technisch vermogen. Frey is namelijk niet de meest verfijnde voetballer en zijn bijdrage aan het samenspel en de combinaties is eerder beperkt te noemen. Maar Frey heeft nog een enorm belangrijke troef in handen: hij scoort veel doelpunten en hij is bijzonder efficiënt in de zestien meter.

Vierde regelmatigste JPL-doelpuntenmaker

Michael Frey heeft zich bewezen als een rasechte doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League, waarbij hij bij Waasland-Beveren en Antwerp FC maar liefst 45 doelpunten heeft gescoord in 82 wedstrijden. In het afgelopen seizoen speelde Frey nog 14 wedstrijden voor Antwerp in de Belgische competitie, waarin hij 7 keer tot scoren kwam. Op gemiddelde basis maakte de Zwitser toen gemiddeld 1,04 doelpunten per 90 minuten. Hiermee behoort hij tot de meest regelmatige doelpuntenmakers in de Jupiler Pro League, na Paul Onuachu (ex- KRC Genk, 1,14 doelpunt per 90 minuten), Islam Slimani (RSC Anderlecht, 1,07 doelpunt per 90 minuten) en Gift Orban (AA Gent, 1,05 doelpunt per 90 minuten). Gianni Bruno (Sint-Truiden, 0,73 doelpunt per 90 minuten) maakt de top vijf compleet.


Derde efficiëntste JPL-spits

Michael Frey heeft bovendien bewezen uiterst efficiënt te zijn in de zone van de waarheid. Hij wist afgelopen seizoen maar liefst 36,8% van zijn doelkansen om te zetten in daadwerkelijke doelpunten bij Antwerp FC. In de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League waren er slechts twee spelers die een betere conversieratio hadden dan Frey: Paul Onuachu (ex-KRC Genk, 40%) en Mario Gonzalez (ex-Oud-Heverlee Leuven, 40,6%). Ook Gianni Bruno (Sint-Truiden, 29%) en Islam Slimani (RSC Anderlecht, 27,6%) behoorden tot de vijf meest efficiënte spitsen in de Belgische competitie.

🔥 Wat iedereen nu leest

Marc Coucke na horroravond: 'Van Looy gooit ijs op het vuur'
Marc Coucke na horroravond: 'Van Looy gooit ijs op het vuur'
Noa Lang nu al in miserie:
Noa Lang nu al in miserie: "Verdampt naast De Bruyne"

Frey zou een grote aanwinst zijn voor Standard

Meest recent

'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

0
0
Seksschandaal in Madrid: 2.5 jaar cel geëist tegen Real-sterkhouder

Real Madrid begint binnen een tweetal weken aan het nieuwe seizoen in La Liga. In aanloop naar de ...

9
9
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over vertrek Dolberg'

RSC Anderlecht speelde donderdag een ronduit belabberde wedstrijd op het veld van BK Häcken, ...

81
81
'Club speelt met vuur: bizarre beslissing op transfermarkt'

In aanloop naar het Europese duel tegen RB Salzburg heeft Club Brugge geen goede beurt gemaakt. ...

377
377
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

66
66
'Frutos flikt het en haalt ex-speler Anderlecht'

Nicolas Frutos heeft bij La Louvière heel wat oude bekenden van RSC Anderlecht gehaald. ...

90
90
'Renard raast door: Anderlecht strikt wéér een spits'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Olivier Renard en Tim Borguet gaan ...

254
254
Vanaken boos: "Dit is goedkoop en moet eruit!"

Club Brugge heeft vanavond zijn eerste nederlaag geleden op het veld van KV Mechelen. Blauw-Zwart ...

349
349
KV Mechelen stuurt Club Brugge met kater richting CL

KV Mechelen ontving vanavond Club Brugge. Altijd een interessant duel en ook deze keer was het dat. ...

231
231
Transfer Genk: “Híj belichaamt waar wij voor staan”

KRC Genk maakt de afgelopen maanden werk van heel wat contractverlengingen van jonge gasten. De club ...

210
210
Vanderbiest verklapt: “Er speelt iets rond hém”

Bij KV Mechelen zullen er wellicht nog wat spelers gaan vertrekken. De Maneblussers praten over een ...

183
183
Club Brugge in de problemen bij KVM: "Hij is een catastrofe"

KV Mechelen en Club Brugge hebben vanavond de tweede speeldag in de Jupiler Pro League op gang ...

556
556
STVV deelt transferboodschap mee na vertrek Bertaccini

STVV heeft Adriano Bertaccini verkocht aan RSC Anderlecht. De Kanaries verdienen miljoen euro's aan ...

138
138
OH Leuven slaat stevig toe: "Getekend tot 2029"

Oud-Heverlee Leuven is allerminst klaar op de transfermarkt. David Hubert verwacht nog wel het een ...

53
53
Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

271
271
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

730
730
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

98
98
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

238
238
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

209
209
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

286
286
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

306
306
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

375
375
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

292
292
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

145
145
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1746
1746

Meer sportnieuws