Eerlijke analyse Tedesco: "Het was te weinig"

door
Eerlijke analyse Tedesco:

De wittebroodsweken van Domenico Tedesco als bondscoach van de Rode Duivels lijken stilaan voorbij te zijn. Na de indrukwekkende zeges in Zweden en Duitsland in zijn twee eerste interlands in maart heerste nog een hoerastemming, maar die is verdwenen na de matige prestatie tegen Oostenrijk. De Belgen raakten in hun eerste thuismatch op weg naar EURO 2024 niet verder dan een teleurstellende 1-1.


Er waren natuurlijk wel een aantal verzachtende omstandigheden. Zo moest Tedesco op het middenveld Amadou Onana en Kevin De Bruyne missen en dat liet zich toch voelen. Daarnaast viel ook tijdens de match het dubbeltje een aantal keer de verkeerde kant op. Maar de bondscoach verstopte zich daar niet achter en was eerlijk in zijn analyse van de match.

"De eerste helft was oké, tot aan het doelpunt. Na het doelpunt dat we tegen kregen, voelde ik dat deze ploeg nog een nieuwe ploeg is en het niet gewend is om achter te komen. Het was de eerste keer dat de tegenstander 0-1 voorkwam en dat voelden we. Naar mijn gevoel was het te weinig in de eerste helft", was Tedesco toch scherp bij VTM. "Na de 0-1 ben ik tevreden met een punt. De treffer van Lukaku was een belangrijke goal, want anders zou Oostenrijk nu negen punten gehad hebben. Nu hebben zij er zeven en wij vier en alles is oké."

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Met Vertonghen in Estland?

Met de gelijkmaker van Lukaku werd erger vermeden, maar de Rode Duivels kunnen zich dinsdag geen nieuwe misstap veroorloven in Estland. Op zijn persconferentie na de match gaf Tedesco overigens aan dat Jan Vertonghen er dan weer bij kan zijn. De recordinternational raakte niet speelklaar voor Oostenrijk, maar gaat volgens Tedesco gewoon mee naar Estland als hij de komende dagen geen reactie ondervindt.


Was de prestatie van de Rode Duivels onvoldoende?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

11
11
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

7
7
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

14
14
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

37
37
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

163
163
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

219
219
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

131
131
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

107
107
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

31
31
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

162
162
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

59
59
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

41
41
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

108
108
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

82
82
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

69
69
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

576
576
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

267
267
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

165
165
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

55
55

Meer sportnieuws