Haroun neemt emotioneel afscheid van Antwerp

door
Haroun neemt emotioneel afscheid van Antwerp

Antwerp heeft de voorbije weken stevig gevierd na het binnenhalen van de eerste landstitel in 66 jaar, wat bovendien ook de eerste dubbel uit de clubgeschiedenis betekende. Stilaan kunnen de blikken echter op het nieuwe seizoen gericht worden. Daarin zal Antwerp wel verder moeten zonder één van zijn iconen van de laatste jaren.


Zoals verwacht kondigt Faris Haroun immers het einde van zijn spelerscarrière aan. "Dit is wellicht één van de moeilijkste posts die ik ooit heb moeten schrijven. Zeven jaar geleden kwam ik hier aan om deel uit te maken van een ambitieus project. Sindsdien hebben we samen zoveel bereikt. Ik wou herinnerd worden als speler en als mens en ik heb er altijd van gedroomd om met jullie geschiedenis te schrijven. Er was echt geen betere manier om mijn carrière af te sluiten dan deze", schrijft hij onder meer in een emotionele boodschap aan de fans.

De 37-jarige Haroun was 6,5 jaar aan de slag bij Antwerp, waar hij in januari 2017 neerstreek. Op dat moment was de Great Old nog in 1B actief, maar enkele maanden later zouden ze de promotie afdwingen. In de jaren die daarop volgden schreef Haroun, die uitgroeide tot aanvoerder, ook nog twee bekers en een titel bij op zijn palmares. Afgelopen seizoen kwam hij echter wel nog amper aan de bak. Daarvoor had hij ook al de kleuren verdedigd van KRC Genk, Germinal Beerschot, Middlesbrough, Blackpool en Cercle Brugge. Van 2007 tot 2009 was Haroun ook zes keer Rode Duivel.


LEES OOK: 'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Heeft hij alles uit zijn carrière gehaald?

Meest recent

'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

21
21
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

119
119
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

118
118
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

61
61
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

79
79
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

151
151
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

35
35
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

39
39
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

415
415
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

155
155
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

208
208
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

192
192
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

558
558
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

262
262
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

174
174
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

83
83
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

164
164
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

232
232
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

476
476
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

337
337
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

132
132
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

209
209
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

729
729
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

385
385

Meer sportnieuws