Club Brugge vindt gouden troef met tactisch meesterbrein

door
Club Brugge vindt gouden troef met tactisch meesterbrein

Het is duidelijk dat Club Brugge behoefte heeft aan een competente concurrent voor Raphael Onyedika, iemand die de kwaliteit en consistentie op de positie van nummer zes aanzienlijk kan verbeteren. Volgens de Italiaanse journalist Guglielmo Trupo toont Club Brugge interesse in Simon Sohm (Parma). Hoewel de 22-jarige Zwitser al tactisch inzicht en intelligentie had toen hij nog bij FC Zürich speelde, is deze kwaliteit in Italië enorm verfijnd. Het spelen in de sluwe en doordachte Italiaanse competitie heeft de maestro geholpen om zijn tactisch inzicht naar een hoger niveau te tillen.

LEES OOK: 'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Onyedika heeft concurrentie nodig

Club Brugge zal in het tussenseizoen een enorme transformatie ondergaan. Ze hebben al een nieuwe coach aangesteld in de persoon van Ronny Deila en bovendien zijn er al drie veelbelovende spelers aangetrokken: Michal Skoras van Lech Pozenan, Igor Thiago van PFK Ludogorets en Victor Barbera van FC Barcelona Atlètic. Daarnaast staan er nog meerdere versterkingen op de planning. Op de positie van nummer zes was Raphael Onyedika afgelopen seizoen de onbetwiste titularis bij Club Brugge, achter hem waren respectievelijk Casper Nielsen, Denis Odoi en Mats Rits de meest gebruikte spelers op die positie.



Raphael Onyedika heeft een seizoen met ups en downs achter de rug. Hij heeft laten zien dat hij over fysieke kracht, een groot recuperatievermogen, voetbaltactisch inzicht - zowel in balbezit als balverlies - defensieve kwaliteiten, snelheid en uitstekende passing beschikt. Anderzijds had hij ook vaak mindere momenten en vertoonde soms een passief spel, gekenmerkt door nonchalante passing, balverlies en een laksheid in de duels. Het is duidelijk dat Club Brugge behoefte heeft aan een competente concurrent voor Onyedika, iemand die de kwaliteit en consistentie op de positie van nummer zes aanzienlijk kan verbeteren.

Maestro op het middenveld

Volgens de Italiaanse journalist Guglielmo Trupo toont Club Brugge interesse in Simon Sohm. De 22-jarige Zwitser staat ook in de belangstelling van Salernitana en Sassuolo. Sohm heeft zojuist zijn derde seizoen afgerond bij Parma, waar hij zich heeft ontwikkeld van een middelmatige voetballer die moeite had om onder druk uit te voetballen en zelfs werd uitgefloten door zijn eigen fans, tot een zelfverzekerde sterkhouder en maestro op het middenveld. Vooral het afgelopen jaar heeft Sohm een indrukwekkende evolutie doorgemaakt, mede dankzij het goede werk van trainer Fabio Pecchia, die zowel op sportief als psychologisch vlak heeft bijgedragen aan zijn ontwikkeling. Simon Sohm is een cruciale speler in het team van Fabio Pecchia, die afhankelijk is van zijn fysieke kwaliteiten, snelle balverovering en goede passing in zijn alternerende pressing-tactiek. Sohm heeft zich niet alleen ontwikkeld als voetballer, maar ook als persoonlijkheid. Hij heeft zijn zelfvertrouwen teruggekregen, waardoor hij de fluitconcerten van de eigen fans heeft weten om te zetten in applaus. De 22-jarige komt het beste tot zijn recht op de positie van nummer zes, hoewel hij afgelopen seizoen op verschillende posities heeft gespeeld. Het experiment als buitenspeler was echter geen succes. Sohm toont zich ook als een leider op het veld, iemand die zijn team daadkrachtig bij de hand neemt zonder dat daar luide woorden voor nodig zijn.

Tactisch (nog) sterker geworden in Italië

Simon Sohm put veel inspiratie uit ploegmaat Gianluigi Buffon als het gaat om leiderschapskwaliteiten, en hij probeert het voorbeeld te volgen van de 45-jarige doelman van Parma. Soms houdt Sohm een korte toespraak voor het team en wijst hij op bepaalde zaken, maar over het algemeen is hij vooral een leader by example. Op slechts 22-jarige leeftijd toont Sohm al een opmerkelijke volwassenheid die verder gaat dan zijn leeftijdsgenoten. Deze volwassenheid heeft hij voornamelijk ontwikkeld door op 20-jarige leeftijd naar Italië te verhuizen, waar hij te maken kreeg met een nieuw land, een nieuwe stad en een nieuwe taal. Deze ervaring heeft hem zowel als persoon en als voetballer volwassener gemaakt. Hoewel Simon Sohm al tactisch inzicht had toen hij nog in Zwitserland speelde, is deze kwaliteit in Italië enorm verfijnd. Het spelen in de sluwe en doordachte Italiaanse competitie heeft hem geholpen zijn tactisch inzicht naar een hoger niveau te tillen. Mauro Lustrinelli, de bondscoach van de Zwitserse U21, heeft onlangs de kalmte aan de bal en het tactische inzicht van Simon Sohm geprezen, eigenschappen die aanzienlijk zijn verbeterd tijdens zijn periode bij Parma. Op het veld blinkt Sohm uit als een speler die de balans bewaakt en tevens kan opereren als een spelverdeler diep op het middenveld. Met zijn imposante gestalte van 1 meter 88 en zijn loopstijl met lange passen, doet hij soms denken aan Yaya Touré, de voormalige speler van onder andere Manchester City. Het is dan ook geen toeval dat Touré dient als het rolmodel voor Sohm.

Sohm is een interessante optie voor Club Brugge

Meest recent

Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

22
22
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

16
16
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

62
62
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

18
18
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

195
195
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

25
25
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

92
92
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

37
37
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

244
244
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

449
449
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

92
92
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

528
528
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

35
35
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

17
17
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

169
169
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

317
317
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

213
213
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

849
849
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

140
140
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

210
210
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

492
492
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

83
83
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

599
599
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

489
489
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

853
853

Meer sportnieuws