Club Brugge daagt Vanaken uit met krachtige toptransfer

door
Club Brugge daagt Vanaken uit met krachtige toptransfer

Met de komst van Hugo Vetlesen krijgt het centrale middenveld van Club Brugge een serieuze kwaliteitsinjectie. Dit zal ongetwijfeld leiden tot een stevige concurrentiestrijd, vooral met Hans Vanaken en Casper Nielsen. Deze spelers speelden afgelopen seizoen doorgaans op de positie waar Vetlesen ook excelleert. De 23-jarige Noor overtreft Vanaken en Nielsen op het offensieve gebied, zij het op een lager voetbalniveau, maar Vetlesen zal zich wel nog zwaar moeten bewijzen in de Jupiler Pro League, waar het spel harder, sneller en intensiever is. Niettemin betekent de transfer van Vetlesen een serieuze wake-up-call voor Vanaken, die volgend seizoen verplicht wordt om zijn beste niveau te halen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

‘Gigantische’ transfer in het Noorse voetbal

Club Brugge laat er geen gras over groeien in aanloop naar het volgende seizoen. Ondanks dat de opening van de zomermercato nog twee weken verwijderd is, heeft de club al enkele grote aankopen gedaan. De komst van Michal Skoras van Lech Poznan voor 6 miljoen euro en Igor Thiago van PFK Ludogorets voor bijna 8 miljoen euro is al officieel gecommuniceerd. Bovendien wordt de aankondiging van Hugo Vetlesen van Bodo/Glimt eerstdaags verwacht, waarbij Club Brugge naar verluidt 6 à 7 miljoen euro zal betalen voor de talentvolle centrale middenvelder. Met deze transfers komen de totale transferuitgaven van Club Brugge op bijna 20 miljoen euro te liggen, precies het bedrag dat ze als transferbudget hadden vooropgesteld voor de zomermercato.

Hugo Vetlesen, die in de wintermercato al op de lijst stond van Club Brugge, wordt eerstdaags medisch gekeurd en hij was maandag al in België om zijn medische tests af te leggen, wat betekende dat hij niet aanwezig kon zijn bij de training van de Noorse nationale ploeg. Bondscoach Stale Solbakken liet echter weten dat dit geen probleem vormde. “Ik heb met Ronny Deila gesproken over Hugo”, zei Solbakken op TV2. “Hij komt in een ploeg terecht met een coach die hem goed kent. Het was nogal hectisch met de trainerspositie bij de club, dus we hopen dat er met Ronny een langer perspectief is. Het zou een hele goede zet kunnen zijn voor Hugo. Of hij er meteen in de ploeg zal staan? Ze geven veel geld aan hem uit, dus ik denk wel dat er een plan is.”



De vermoedelijke transfersom van 6 à 7 miljoen euro voor Hugo Vetlesen zou een van de grootste uitgaande transfers zijn in de Noorse Eliteserien van de afgelopen vijf jaar. Dit bevestigt de eerdere voorspelling van diezelfde Jesper Mathisen, die enkele maanden geleden al sprak over 'gigantische aanbiedingen' die voor Vetlesen zouden binnenkomen, met 'gigantisch' in de context van het Noorse voetbal uiteraard. Samen met Sivert Mannsverk van Molde, heeft Vetlesen momenteel de hoogste marktwaarde in de Eliteserien, geschat op 4,5 miljoen euro. Hierdoor lijkt het genoemde transferbedrag van 6 à 7 miljoen euro helemaal niet overdreven te zijn.

Ultra-beslissende centrale middenvelder

De mogelijke transfer van Hugo Vetlesen zou een geweldige deal betekenen voor Club Brugge. Hij werd vorig seizoen niet voor niets uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de Eliteserien. Jan Petter Saltvedt, commentator bij de Noorse nationale omroep NRK, voorspelt zelfs dat Vetlesen de volgende ster op het middenveld van de nationale ploeg wordt, waarvoor hij op dit moment al één A-cap heeft verzameld. Jesper Mathisen, journalist van TV2, vond dat Hugo Vetlesen een mooie transfer verdiende en hij benadrukte dat de aanvallende middenvelder vorig seizoen fenomenaal presteerde. “Als hij dat niveau aanhoudt, dan kan Bodø/Glimt terug hun bankrekening vullen. Hij is nu al fantastisch goed en in de volgende jaren zal hij alleen nog maar beter worden”, voorspelde Mathisen.



Met de komst van Hugo Vetlesen krijgt het centrale middenveld van Club Brugge een serieuze kwaliteitsinjectie. Dit zal ongetwijfeld leiden tot een stevige concurrentiestrijd, vooral met Hans Vanaken en Casper Nielsen. Deze spelers speelden afgelopen seizoen doorgaans op de positie waar Vetlesen ook excelleert: als vooruitgeschoven centrale middenvelder. Daarnaast is Vetlesen ook in staat om zowel als offensieve als controlerende middenvelder uit de voeten te kunnen. Deze positie geeft hem veel vrijheid en stelt hem in staat om zijn individuele kwaliteiten optimaal te benutten. En dat is voornamelijk beslissend zijn. Vorig seizoen was Vetlesen buitengewoon productief op die positie, waarbij hij maar liefst 16 doelpunten wist te scoren en daarnaast ook nog eens 6 assists afleverde, waardoor hij de op een na meest beslissende speler was in de Eliteserien. Straf als centrale middenvelder.

SOS Vanaken en Nielsen

Hans Vanaken en Casper Nielsen zullen volgend seizoen de concurrentie moeten aangaan met Hugo Vetlesen, het duo bekleedde afgelopen seizoen doorgaans de rechter centrale middenvelder positie bij Club Brugge, de positie waarop de Noor speelde bij Bodo/Glimt. Vanaken speelde 2.092 minuten van de totale 3.859 minuten als rechter centrale middenvelder in de Jupiler Pro League, terwijl Nielsen daar 1.786 minuten van de mogelijke 2.824 minuten speelde. Vooral op offensief gebied zullen Vanaken en Nielsen hun best moeten doen om de concurrentie met Vetlesen aan te gaan. Vanaken was afgelopen seizoen de topscorer van Club Brugge met 14 doelpunten, maar Vetlesen presteerde zelfs nog beter met 16 treffers in de Noorse Eliteserien, zij het op een lager niveau.

Opvallend is dat Hugo Vetlesen daarin een veel betere prestatie leverde dan verwacht, met een verschil van 61% tussen zijn werkelijke en verwachte doelpunten. Bij Nielsen en Vanaken lag dit percentage aanzienlijk lager, respectievelijk 26% en 23%. Vetlesen was ook regelmatiger in zijn doelpuntenregelmaat met gemiddeld 0,57 doelpunten per 90 minuten, terwijl Vanaken en Nielsen lagere gemiddelden hadden van respectievelijk 0,33 en 0,29 doelpunten per 90 minuten. Vetlesen toonde zich dreigender en doelgerichter, maar ondernam ook meer doelpogingen. Bovendien gaf hij aanzienlijk meer assists per 90 minuten en leverde hij meer sleutelpasses dan Vanaken en Nielsen samen. Vetlesen valt op door zijn offensieve regelmatigheid, efficiëntie en dreiging, en zijn passing is zowel doelgericht als verticaal.



Hoewel Hugo Vetlesen op het niveau van de Noorse Eliteserien indruk maakte met zijn offensieve bijdrage, zal hij zich wel nog zwaar moeten bewijzen in de Jupiler Pro League, waar het spel harder, sneller en intensiever is. Vetlesen zal zich zeker fysiek moeten ontwikkelen om een rol van betekenis te spelen in België, aangezien zijn defensieve vaardigheden niet bijzonder indrukwekkend zijn. Zo winnen Vanaken en Nielsen aanzienlijk meer algemene en verdedigende duels dan Vetlesen, en ze tonen ook meer consistentie op defensief vlak. Het is dus realistisch om aan te nemen dat Vetlesen een bepaalde aanpassingsperiode nodig zal hebben in zijn eerste maanden in het Belgische voetbal, om het niveauverschil met de Noorse competitie te kunnen overbruggen.

Zal Vetlesen een bedreiging vormen voor Vanaken?

Meest recent

"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

19
19
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

17
17
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

8
8
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

21
21
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

100
100
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

53
53
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

38
38
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

66
66
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

282
282
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

30
30
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

150
150
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

36
36
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

38
38
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

118
118
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

246
246
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

312
312
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

199
199
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

122
122
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

50
50
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

234
234
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

63
63

Meer sportnieuws