'Refaelov hakt knoop door en kiest voor deze club'

door
'Refaelov hakt knoop door en kiest voor deze club'

De kogel is door de kerk. Lior Refaelov zal komend seizoen niet langer de kleuren van RSC Anderlecht verdedigen en keert terug naar zijn thuisland, Israël. De middenvelder zag zijn contract bij Paars-Wit niet langer verlengd worden en kiest ervoor de Belgische pagina om te slaan. 


De nieuwe bestemming van de 37-jarige Refaelov: Maccabi Haifa. De Israëliër speelde al van 2004 tot 2011 voor de club uit zijn thuisland en was er toen goed voor 32 doelpunten in 167 gespeelde wedstrijden. Nadien besloot de middenvelder zijn geluk te beproeven in België en maakte de overstap naar Club Brugge, waar hij zeven jaar lang het mooie weer maakte. In 177 wedstrijden maakte hij 40 doelpunten, werd twee keer landskampioen, won de Beker van België en de Belgische Supercup.

 Na zijn passage in West-Vlaanderen trok de Israëliër naar Antwerp, waar hij tussen 2018 en 2021 91 duels speelde en 31 keer wist te scoren. Hij werd bij The Great Old ook gekroond tot Belgische Gouden Schoen en won voor een tweede keer de Beker van België. Zijn tijd bij Anderlecht was iets minder succesvol. Hij speelde 41 wedstrijden voor de Brusselaars waarin hij 13 keer de weg naar doel vond. 

Paars-Wit wou de middenvelder wel nog een jaartje aan boord houden, maar Refaelov zou een minder belangrijke functie moeten opnemen en dat zag hij blijkbaar niet zitten. Een terugkeer naar oude liefde Maccabi Haifa leek dan ook de meest voor de hand liggende keuze. 

LEES OOK: Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Maakt Refaelov de juiste keuze?

Meest recent

Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

20
20
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

93
93
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

56
56
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

179
179
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

204
204
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

110
110
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

89
89
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

84
84
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

67
67
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

170
170
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

390
390
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

460
460
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

69
69
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

59
59
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

316
316
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

24
24
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

187
187
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

286
286
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

346
346
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

155
155
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

79
79
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

205
205
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

116
116
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

175
175
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

403
403

Meer sportnieuws