'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

door
'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

De campagne in de Europe Play-Offs werd een tegenvaller, maar Standard kan wel terugblikken op een sterk seizoen in de reguliere competitie. Desondanks zullen de Rouches komende zomer voor een groot deel opnieuw moeten starten. Zo werd noodgedwongen afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila.


Onder impuls van de nieuwe eigenaars besloot Standard een jaartje geleden om zijn sportieve lot in handen van de Noorse coach te leggen. Die had dan ook goed werk geleverd bij onder meer Celtic Glasgow en New York City FC. En de keuze voor Deila bleek een goede. Hij zorgde voor vernieuwd enthousiasme op Sclessin, bovendien bouwde hij met beperkte middelen een ploeg uit die tot de slotspeeldag van de reguliere competitie meestreed voor deelname aan de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Gladbach te snel

Standard had dan ook dolgraag met hem verder gewerkt, maar dat was buiten Club Brugge gerekend. Blauw-Zwart wist de trainer met een interessanter bod te verleiden om in West-Vlaanderen aan de slag te gaan. En dus moet RSCL op zoek naar een nieuwe coach. Volgens La Dernière Heure draait die zoektocht inmiddels op volle toeren. Zo zou Standard een poging hebben gedaan bij de Zwitser Gerardo Seoane, maar die tekende al bij Borussia Mönchengladbach.

Geen Euvrard

Naar verluidt zou ook Karel Geraerts op de shortlist staan, die blijft evenwel gewoon bij Union SG waar volop onderhandeld wordt over een contractverlenging. De Serviër Marko Nikolic werd dan weer gepolst zonder dat deze piste een vervolg kreeg. En Vincent Euvrard (RWDM) zou dan toch geen prioriteit zijn. De lijst met kandidaten wordt dus steeds kleiner, men hoopt dan ook om de zoektocht in de komende dagen al af te ronden.

Standard moet een trainer kiezen die de competitie kent ...

Meest recent

‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

761
761
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

70
70
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

85
85
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

294
294
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

323
323
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

193
193
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

227
227
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

86
86
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

188
188
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

866
866
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

195
195
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

50
50
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

42
42
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

327
327
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

289
289
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

400
400
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

353
353
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

233
233
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

69
69
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

393
393
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

134
134
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

75
75
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

252
252
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

445
445

Meer sportnieuws