'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

door
'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

De campagne in de Europe Play-Offs werd een tegenvaller, maar Standard kan wel terugblikken op een sterk seizoen in de reguliere competitie. Desondanks zullen de Rouches komende zomer voor een groot deel opnieuw moeten starten. Zo werd noodgedwongen afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila.


Onder impuls van de nieuwe eigenaars besloot Standard een jaartje geleden om zijn sportieve lot in handen van de Noorse coach te leggen. Die had dan ook goed werk geleverd bij onder meer Celtic Glasgow en New York City FC. En de keuze voor Deila bleek een goede. Hij zorgde voor vernieuwd enthousiasme op Sclessin, bovendien bouwde hij met beperkte middelen een ploeg uit die tot de slotspeeldag van de reguliere competitie meestreed voor deelname aan de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Gladbach te snel

Standard had dan ook dolgraag met hem verder gewerkt, maar dat was buiten Club Brugge gerekend. Blauw-Zwart wist de trainer met een interessanter bod te verleiden om in West-Vlaanderen aan de slag te gaan. En dus moet RSCL op zoek naar een nieuwe coach. Volgens La Dernière Heure draait die zoektocht inmiddels op volle toeren. Zo zou Standard een poging hebben gedaan bij de Zwitser Gerardo Seoane, maar die tekende al bij Borussia Mönchengladbach.

Geen Euvrard

Naar verluidt zou ook Karel Geraerts op de shortlist staan, die blijft evenwel gewoon bij Union SG waar volop onderhandeld wordt over een contractverlenging. De Serviër Marko Nikolic werd dan weer gepolst zonder dat deze piste een vervolg kreeg. En Vincent Euvrard (RWDM) zou dan toch geen prioriteit zijn. De lijst met kandidaten wordt dus steeds kleiner, men hoopt dan ook om de zoektocht in de komende dagen al af te ronden.

Standard moet een trainer kiezen die de competitie kent ...

Meest recent

Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

2
2
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

10
10
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

48
48
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

203
203
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

155
155
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

95
95
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

149
149
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

250
250
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

287
287
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

149
149
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

71
71
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

47
47
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

225
225
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

47
47
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

71
71
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

175
175
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

71
71
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

103
103
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

506
506
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

51
51
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

279
279

Meer sportnieuws