'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

door
'Standard nadert nieuwe coach: eerste kandidaten geschrapt'

De campagne in de Europe Play-Offs werd een tegenvaller, maar Standard kan wel terugblikken op een sterk seizoen in de reguliere competitie. Desondanks zullen de Rouches komende zomer voor een groot deel opnieuw moeten starten. Zo werd noodgedwongen afscheid genomen van hoofdcoach Ronny Deila.


Onder impuls van de nieuwe eigenaars besloot Standard een jaartje geleden om zijn sportieve lot in handen van de Noorse coach te leggen. Die had dan ook goed werk geleverd bij onder meer Celtic Glasgow en New York City FC. En de keuze voor Deila bleek een goede. Hij zorgde voor vernieuwd enthousiasme op Sclessin, bovendien bouwde hij met beperkte middelen een ploeg uit die tot de slotspeeldag van de reguliere competitie meestreed voor deelname aan de Champions' Play-Offs.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Gladbach te snel

Standard had dan ook dolgraag met hem verder gewerkt, maar dat was buiten Club Brugge gerekend. Blauw-Zwart wist de trainer met een interessanter bod te verleiden om in West-Vlaanderen aan de slag te gaan. En dus moet RSCL op zoek naar een nieuwe coach. Volgens La Dernière Heure draait die zoektocht inmiddels op volle toeren. Zo zou Standard een poging hebben gedaan bij de Zwitser Gerardo Seoane, maar die tekende al bij Borussia Mönchengladbach.

Geen Euvrard

Naar verluidt zou ook Karel Geraerts op de shortlist staan, die blijft evenwel gewoon bij Union SG waar volop onderhandeld wordt over een contractverlenging. De Serviër Marko Nikolic werd dan weer gepolst zonder dat deze piste een vervolg kreeg. En Vincent Euvrard (RWDM) zou dan toch geen prioriteit zijn. De lijst met kandidaten wordt dus steeds kleiner, men hoopt dan ook om de zoektocht in de komende dagen al af te ronden.

Standard moet een trainer kiezen die de competitie kent ...

Meest recent

Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

45
45
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

542
542
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

64
64
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

63
63
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

86
86
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

132
132
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

523
523
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

30
30
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

286
286
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

195
195
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

150
150
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

339
339
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

175
175
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

61
61
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

40
40
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

257
257
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

88
88
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

332
332
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

176
176
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

45
45
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

273
273
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

296
296
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

100
100
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

231
231
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

74
74

Meer sportnieuws