'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

1208 stemmen
'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

KRC Genk nam tijdens de afgelopen wintermercato afscheid van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen aan Southampton werd verkocht. Sportief gezien betaalden de Limburgers daar wel een zware tol voor. Maar ook de voor de Nigeriaan zelf was zijn transfer allesbehalve een succes.


De voormalige Gouden Schoen aasde al een tijdje op de stap naar een grotere competitie. Daarover werden ook bepaalde afspraken gemaakt met Genk. Maar om uiteenlopende redenen bleef de gewenste transfer keer op keer uit. Toen Southampton zich in januari meldde met een zak van zo'n 18 miljoen euro, besloten de betrokken partijen dan ook om mee te werken aan een deal. Ook al besefte men in de Cegeka Arena dat het vertrek van de topschutter de titelkansen in gevaar zou kunnen brengen.

Transferflop

Onuachu zelf liet de kans dan weer niet liggen om in de Premier League aan de slag te gaan. Maar zijn avontuur draaide uit op een sisser. Vlak na zijn komst wisselden de Saints van trainer en kon de boomlange Nigeriaan zich niet meer in de ploeg knokken. Uiteindelijk kwam hij niet verder dan 4 basisplaatsen en scoorde hij geen enkel doelpunt. Als klap op de vuurpijl zakte Southampton ook nog eens uit de Premier League.

Bundesliga wenkt

Desondanks is de kans klein dat Onuachu volgend seizoen aan de slag gaat in de Championship. Zo zou de 29-jarige spits alweer een nieuwe transfer kunnen maken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.

Onuachu had nooit bij Genk mogen vertrekken ...

Meest recent

Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

53
53
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

66
66
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

48
48
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

11
11
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

239
239
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

596
596
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

53
53
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

356
356
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

217
217
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

224
224
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

307
307
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

206
206
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

338
338
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

539
539
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

395
395
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

61
61
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

801
801
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

379
379
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

57
57
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

54
54
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

578
578
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

527
527
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

328
328
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

170
170
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

410
410

Meer sportnieuws