'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

door
'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

KRC Genk nam tijdens de afgelopen wintermercato afscheid van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen aan Southampton werd verkocht. Sportief gezien betaalden de Limburgers daar wel een zware tol voor. Maar ook de voor de Nigeriaan zelf was zijn transfer allesbehalve een succes.


De voormalige Gouden Schoen aasde al een tijdje op de stap naar een grotere competitie. Daarover werden ook bepaalde afspraken gemaakt met Genk. Maar om uiteenlopende redenen bleef de gewenste transfer keer op keer uit. Toen Southampton zich in januari meldde met een zak van zo'n 18 miljoen euro, besloten de betrokken partijen dan ook om mee te werken aan een deal. Ook al besefte men in de Cegeka Arena dat het vertrek van de topschutter de titelkansen in gevaar zou kunnen brengen.

Transferflop

Onuachu zelf liet de kans dan weer niet liggen om in de Premier League aan de slag te gaan. Maar zijn avontuur draaide uit op een sisser. Vlak na zijn komst wisselden de Saints van trainer en kon de boomlange Nigeriaan zich niet meer in de ploeg knokken. Uiteindelijk kwam hij niet verder dan 4 basisplaatsen en scoorde hij geen enkel doelpunt. Als klap op de vuurpijl zakte Southampton ook nog eens uit de Premier League.

Bundesliga wenkt

Desondanks is de kans klein dat Onuachu volgend seizoen aan de slag gaat in de Championship. Zo zou de 29-jarige spits alweer een nieuwe transfer kunnen maken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.

Onuachu had nooit bij Genk mogen vertrekken ...

Meest recent

Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

1
1
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

10
10
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

125
125
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

127
127
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

197
197
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

209
209
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

344
344
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

182
182
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

55
55
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

293
293
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

59
59
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

230
230
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

177
177
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

91
91
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

257
257
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

194
194
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

122
122
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

344
344
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

186
186
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

140
140
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

264
264
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

95
95
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

329
329

Meer sportnieuws