'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

1208 stemmen
'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

KRC Genk nam tijdens de afgelopen wintermercato afscheid van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen aan Southampton werd verkocht. Sportief gezien betaalden de Limburgers daar wel een zware tol voor. Maar ook de voor de Nigeriaan zelf was zijn transfer allesbehalve een succes.


De voormalige Gouden Schoen aasde al een tijdje op de stap naar een grotere competitie. Daarover werden ook bepaalde afspraken gemaakt met Genk. Maar om uiteenlopende redenen bleef de gewenste transfer keer op keer uit. Toen Southampton zich in januari meldde met een zak van zo'n 18 miljoen euro, besloten de betrokken partijen dan ook om mee te werken aan een deal. Ook al besefte men in de Cegeka Arena dat het vertrek van de topschutter de titelkansen in gevaar zou kunnen brengen.

LEES OOK: Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Transferflop

Onuachu zelf liet de kans dan weer niet liggen om in de Premier League aan de slag te gaan. Maar zijn avontuur draaide uit op een sisser. Vlak na zijn komst wisselden de Saints van trainer en kon de boomlange Nigeriaan zich niet meer in de ploeg knokken. Uiteindelijk kwam hij niet verder dan 4 basisplaatsen en scoorde hij geen enkel doelpunt. Als klap op de vuurpijl zakte Southampton ook nog eens uit de Premier League.

Bundesliga wenkt

Desondanks is de kans klein dat Onuachu volgend seizoen aan de slag gaat in de Championship. Zo zou de 29-jarige spits alweer een nieuwe transfer kunnen maken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.

Onuachu had nooit bij Genk mogen vertrekken ...

Meest recent

Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

0
0
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

125
125
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

82
82
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

171
171
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

92
92
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

67
67
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

433
433
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

176
176
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

384
384
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

349
349
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

157
157
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

666
666
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

209
209
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

572
572
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

153
153
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

796
796
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

264
264
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

934
934
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

542
542
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

393
393
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1493
1493
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

506
506
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

342
342
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

511
511

Meer sportnieuws