'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

door
'Gesprekken lopen: Onuachu staat voor bliksemvertrek'

KRC Genk nam tijdens de afgelopen wintermercato afscheid van Paul Onuachu, die voor de nodige miljoenen aan Southampton werd verkocht. Sportief gezien betaalden de Limburgers daar wel een zware tol voor. Maar ook de voor de Nigeriaan zelf was zijn transfer allesbehalve een succes.


De voormalige Gouden Schoen aasde al een tijdje op de stap naar een grotere competitie. Daarover werden ook bepaalde afspraken gemaakt met Genk. Maar om uiteenlopende redenen bleef de gewenste transfer keer op keer uit. Toen Southampton zich in januari meldde met een zak van zo'n 18 miljoen euro, besloten de betrokken partijen dan ook om mee te werken aan een deal. Ook al besefte men in de Cegeka Arena dat het vertrek van de topschutter de titelkansen in gevaar zou kunnen brengen.

Transferflop

Onuachu zelf liet de kans dan weer niet liggen om in de Premier League aan de slag te gaan. Maar zijn avontuur draaide uit op een sisser. Vlak na zijn komst wisselden de Saints van trainer en kon de boomlange Nigeriaan zich niet meer in de ploeg knokken. Uiteindelijk kwam hij niet verder dan 4 basisplaatsen en scoorde hij geen enkel doelpunt. Als klap op de vuurpijl zakte Southampton ook nog eens uit de Premier League.

Bundesliga wenkt

Desondanks is de kans klein dat Onuachu volgend seizoen aan de slag gaat in de Championship. Zo zou de 29-jarige spits alweer een nieuwe transfer kunnen maken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft VfB Stuttgart immers zijn zinnen gezet op de aanvaller. De Duitsers zijn erg concreet en hebben inmiddels de gesprekken opgestart. Afwachten nu of ze ook tot een doorbraak kunnen komen.

Onuachu had nooit bij Genk mogen vertrekken ...

Meest recent

Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

8
8
Gheysens speelt solo slim: interne wrevel bij Antwerp

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

0
0
'Renard slaat opnieuw toe: Anderlecht frustreert Brugge'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

92
92
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

281
281
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

29
29
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

181
181
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

199
199
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

43
43
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

132
132
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

422
422
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

155
155
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

109
109
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

191
191
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

101
101
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

210
210
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

150
150
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

54
54
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

99
99
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

366
366
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

100
100
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

411
411
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

41
41
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

100
100
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

119
119
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

90
90

Meer sportnieuws