'Opzienbarende details in megadeal Messi lekken uit'

283 stemmen
'Opzienbarende details in megadeal Messi lekken uit'

Lionel Messi heeft woensdagavond officieel een einde gemaakt aan zijn persoonlijke transfersoap. Zo maakte de wereldster bekend dat hij bij het Amerikaanse Inter Miami CF aan de slag gaat. Een opmerkelijke keuze, inmiddels geraken ook meer en meer details van zijn veelbesproken overstap bekend.


Nadat bekend werd dat Messi zou vertrekken bij Paris Saint-Germain had de aanvaller drie opties. Een terugkeer naar FC Barcelona droeg zijn persoonlijke voorkeur, maar de Catalanen konden hem onvoldoende garanties geven dat ze de deal zouden rond krijgen. Zijn vrouw Antonella Roccuzzo stelde dan weer haar veto tegen een verhuis naar Saudi-Arabië. Nochtans kon Messi daar de best betaalde speler óóit worden. Maar ook aan zijn overgang naar Florida zal hij een flinke boterham verdienen.

LEES OOK: Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

Apple en Adidas

Het salaris is weliswaar een fractie van wat de Saudi's hem boden. Volgens The Athletic zijn er echter verschillende constructies waardoor Messi alsnog een royale vergoeding zal ontvangen. Dat heeft hij deels te danken aan Apple. De tech-gigant is rechtenhouder van de MLS-streams en zal een deel van die opbrengsten direct aan de Argentijn doorstorten. Ook zal hij een aanzienlijk percentage van de shirt-verkoop in Miami opstrijken. Deze kosten zou kledingsponsor Adidas dan weer voor zijn rekening nemen.

Hele MLS draagt bij

Daarnaast deden alle MLS-clubs (letterlijk) een duit in het zakje. Men beseft maar al te goed dat de hele competitie zal profiteren van de komst van een publiekstrekker als Messi, niet in het minst op commercieel vlak. Daarom zouden alle ploegen een financiële bijdrage hebben geleverd, al betaalt Miami natuurlijk het merendeel. Ook zou de Argentijn de garantie hebben gekregen dat hij na zijn spelersloopbaan zelf een club zal kunnen aanwerven in de MLS.

Messi gaat in de MLS nog prijzen pakken ...

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

0
0
Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

219
219
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

196
196
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

274
274
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

30
30
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

170
170
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

37
37
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

27
27
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

474
474
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

446
446
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

118
118
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

346
346
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

80
80
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

389
389
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

139
139
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

685
685
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

286
286
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

320
320
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws