'Opzienbarende details in megadeal Messi lekken uit'

door
'Opzienbarende details in megadeal Messi lekken uit'

Lionel Messi heeft woensdagavond officieel een einde gemaakt aan zijn persoonlijke transfersoap. Zo maakte de wereldster bekend dat hij bij het Amerikaanse Inter Miami CF aan de slag gaat. Een opmerkelijke keuze, inmiddels geraken ook meer en meer details van zijn veelbesproken overstap bekend.


Nadat bekend werd dat Messi zou vertrekken bij Paris Saint-Germain had de aanvaller drie opties. Een terugkeer naar FC Barcelona droeg zijn persoonlijke voorkeur, maar de Catalanen konden hem onvoldoende garanties geven dat ze de deal zouden rond krijgen. Zijn vrouw Antonella Roccuzzo stelde dan weer haar veto tegen een verhuis naar Saudi-Arabië. Nochtans kon Messi daar de best betaalde speler óóit worden. Maar ook aan zijn overgang naar Florida zal hij een flinke boterham verdienen.

LEES OOK: Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

Apple en Adidas

Het salaris is weliswaar een fractie van wat de Saudi's hem boden. Volgens The Athletic zijn er echter verschillende constructies waardoor Messi alsnog een royale vergoeding zal ontvangen. Dat heeft hij deels te danken aan Apple. De tech-gigant is rechtenhouder van de MLS-streams en zal een deel van die opbrengsten direct aan de Argentijn doorstorten. Ook zal hij een aanzienlijk percentage van de shirt-verkoop in Miami opstrijken. Deze kosten zou kledingsponsor Adidas dan weer voor zijn rekening nemen.

Hele MLS draagt bij

Daarnaast deden alle MLS-clubs (letterlijk) een duit in het zakje. Men beseft maar al te goed dat de hele competitie zal profiteren van de komst van een publiekstrekker als Messi, niet in het minst op commercieel vlak. Daarom zouden alle ploegen een financiële bijdrage hebben geleverd, al betaalt Miami natuurlijk het merendeel. Ook zou de Argentijn de garantie hebben gekregen dat hij na zijn spelersloopbaan zelf een club zal kunnen aanwerven in de MLS.

Messi gaat in de MLS nog prijzen pakken ...

Meest recent

Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

5
5
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

104
104
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

11
11
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

215
215
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

102
102
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

166
166
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

328
328
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

238
238
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

256
256
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

429
429
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

484
484
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

259
259
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

229
229
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

288
288
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

149
149
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

312
312
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

79
79
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

226
226
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

378
378
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

299
299
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

320
320
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

308
308
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

403
403
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

371
371
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

162
162

Meer sportnieuws