'Opzienbarende details in megadeal Messi lekken uit'

door
'Opzienbarende details in megadeal Messi lekken uit'

Lionel Messi heeft woensdagavond officieel een einde gemaakt aan zijn persoonlijke transfersoap. Zo maakte de wereldster bekend dat hij bij het Amerikaanse Inter Miami CF aan de slag gaat. Een opmerkelijke keuze, inmiddels geraken ook meer en meer details van zijn veelbesproken overstap bekend.


Nadat bekend werd dat Messi zou vertrekken bij Paris Saint-Germain had de aanvaller drie opties. Een terugkeer naar FC Barcelona droeg zijn persoonlijke voorkeur, maar de Catalanen konden hem onvoldoende garanties geven dat ze de deal zouden rond krijgen. Zijn vrouw Antonella Roccuzzo stelde dan weer haar veto tegen een verhuis naar Saudi-Arabië. Nochtans kon Messi daar de best betaalde speler óóit worden. Maar ook aan zijn overgang naar Florida zal hij een flinke boterham verdienen.

LEES OOK: Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Apple en Adidas

Het salaris is weliswaar een fractie van wat de Saudi's hem boden. Volgens The Athletic zijn er echter verschillende constructies waardoor Messi alsnog een royale vergoeding zal ontvangen. Dat heeft hij deels te danken aan Apple. De tech-gigant is rechtenhouder van de MLS-streams en zal een deel van die opbrengsten direct aan de Argentijn doorstorten. Ook zal hij een aanzienlijk percentage van de shirt-verkoop in Miami opstrijken. Deze kosten zou kledingsponsor Adidas dan weer voor zijn rekening nemen.

Hele MLS draagt bij

Daarnaast deden alle MLS-clubs (letterlijk) een duit in het zakje. Men beseft maar al te goed dat de hele competitie zal profiteren van de komst van een publiekstrekker als Messi, niet in het minst op commercieel vlak. Daarom zouden alle ploegen een financiële bijdrage hebben geleverd, al betaalt Miami natuurlijk het merendeel. Ook zou de Argentijn de garantie hebben gekregen dat hij na zijn spelersloopbaan zelf een club zal kunnen aanwerven in de MLS.

Messi gaat in de MLS nog prijzen pakken ...

Meest recent

Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

9
9
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

10
10
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

36
36
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

28
28
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

51
51
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

278
278
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

74
74
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

212
212
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

24
24
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

425
425
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

216
216
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

60
60
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

117
117
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

337
337
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

300
300
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

103
103
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

203
203
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

227
227
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

224
224
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

199
199
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

95
95
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177

Meer sportnieuws