Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

door
Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

Nadat hij zijn volledig profcarrière tot dusver spendeerde bij FC Barcelona en PSG, waagt Lionel Messi zich op zijn 35ste aan een (laatste?) avontuur in zijn waanzinnige loopbaan. En daarvoor steekt hij zowaar de Atlantische Oceaan over. Zo werd woensdagavond officieel bekend gemaakt dat de wereldkampioen aan de slag gaat bij Inter Miami CF.


De meervoudige Ballon d'Or-winnaar stroomde destijds door vanuit de jeugdopleiding van Barcelona naar de eerste ploeg en op Camp Nou groeide hij uit tot één van de beste voetballers ooit. In 2021 waren de Catalanen echter niet in staat om zijn aflopende contract te verlengen. Met frisse tegenzin trok Messi dan maar naar Parijs, maar zijn avontuur bij PSG werd nooit een groot succes en kwam na twee jaar al ten einde. Na twee seizoenen ging de superster dan ook op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Keuze voor familie

Een terugkeer naar Barcelona hing even in de lucht en vanuit Saudi-Arabië werden met krankzinnige bedragen gepaaid. Maar zijn keuze is nu dus gevallen op een verhuis naar South Beach. In gesprek met de Catalaanse media SPORT en Mundo Deportivo bevestigde Messi woensdagavond zelf dat hij aan slag gaat bij Inter Miami. "Ik heb de beslissing genomen om naar Miami te gaan. De deal is nog niet volledig rond, maar ik wil er verder aan bouwen. Ik wou Europa verlaten, uit de schijnwerpers stappen en meer aan mijn familie denken",

Geen Barcelona

Nochtans liet de Argentijn ook verstaan dat een terugkeer naar Barcelona zijn persoonlijke voorkeur droeg. "Ik heb gehoord dat ze spelers moesten verkopen of dat andere spelers salaris moesten inleveren. Daar wilde ik geen aandeel in hebben", klonk het. "En toen ik vertrok had La Liga ook gezegd dat alles in orde was, maar uiteindelijk kon ik toch niet ingeschreven worden. Ik wilde nu dus mijn eigen beslissing nemen en daarom heb ik niet voor Barcelona gekozen. Het had me geweldig geleken om weer voor de club te spelen, maar het kon gewoon niet."

Het vertrek van Messi is een zonde voor het Europese voetbal ...

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

31
31
Hasi met handen in het haar: verrassing bij Anderlecht?

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

11
11
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

172
172
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

238
238
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

207
207
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

104
104
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

181
181
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

95
95
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

328
328
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

157
157
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

183
183
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

159
159
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

121
121
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

450
450
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

65
65
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

161
161
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

337
337
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

82
82
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

397
397
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

338
338
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

226
226
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

540
540
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

198
198

Meer sportnieuws