Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

door
Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

Nadat hij zijn volledig profcarrière tot dusver spendeerde bij FC Barcelona en PSG, waagt Lionel Messi zich op zijn 35ste aan een (laatste?) avontuur in zijn waanzinnige loopbaan. En daarvoor steekt hij zowaar de Atlantische Oceaan over. Zo werd woensdagavond officieel bekend gemaakt dat de wereldkampioen aan de slag gaat bij Inter Miami CF.


De meervoudige Ballon d'Or-winnaar stroomde destijds door vanuit de jeugdopleiding van Barcelona naar de eerste ploeg en op Camp Nou groeide hij uit tot één van de beste voetballers ooit. In 2021 waren de Catalanen echter niet in staat om zijn aflopende contract te verlengen. Met frisse tegenzin trok Messi dan maar naar Parijs, maar zijn avontuur bij PSG werd nooit een groot succes en kwam na twee jaar al ten einde. Na twee seizoenen ging de superster dan ook op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: "Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Keuze voor familie

Een terugkeer naar Barcelona hing even in de lucht en vanuit Saudi-Arabië werden met krankzinnige bedragen gepaaid. Maar zijn keuze is nu dus gevallen op een verhuis naar South Beach. In gesprek met de Catalaanse media SPORT en Mundo Deportivo bevestigde Messi woensdagavond zelf dat hij aan slag gaat bij Inter Miami. "Ik heb de beslissing genomen om naar Miami te gaan. De deal is nog niet volledig rond, maar ik wil er verder aan bouwen. Ik wou Europa verlaten, uit de schijnwerpers stappen en meer aan mijn familie denken",

Geen Barcelona

Nochtans liet de Argentijn ook verstaan dat een terugkeer naar Barcelona zijn persoonlijke voorkeur droeg. "Ik heb gehoord dat ze spelers moesten verkopen of dat andere spelers salaris moesten inleveren. Daar wilde ik geen aandeel in hebben", klonk het. "En toen ik vertrok had La Liga ook gezegd dat alles in orde was, maar uiteindelijk kon ik toch niet ingeschreven worden. Ik wilde nu dus mijn eigen beslissing nemen en daarom heb ik niet voor Barcelona gekozen. Het had me geweldig geleken om weer voor de club te spelen, maar het kon gewoon niet."

Het vertrek van Messi is een zonde voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

44
44
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

122
122
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

257
257
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

87
87
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

362
362
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

87
87
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

597
597
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

220
220
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

186
186
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

407
407
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

67
67
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

279
279
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

365
365
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

841
841
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

668
668
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

382
382

Meer sportnieuws