Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

door
Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

Nadat hij zijn volledig profcarrière tot dusver spendeerde bij FC Barcelona en PSG, waagt Lionel Messi zich op zijn 35ste aan een (laatste?) avontuur in zijn waanzinnige loopbaan. En daarvoor steekt hij zowaar de Atlantische Oceaan over. Zo werd woensdagavond officieel bekend gemaakt dat de wereldkampioen aan de slag gaat bij Inter Miami CF.


De meervoudige Ballon d'Or-winnaar stroomde destijds door vanuit de jeugdopleiding van Barcelona naar de eerste ploeg en op Camp Nou groeide hij uit tot één van de beste voetballers ooit. In 2021 waren de Catalanen echter niet in staat om zijn aflopende contract te verlengen. Met frisse tegenzin trok Messi dan maar naar Parijs, maar zijn avontuur bij PSG werd nooit een groot succes en kwam na twee jaar al ten einde. Na twee seizoenen ging de superster dan ook op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: ‘Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers’

Keuze voor familie

Een terugkeer naar Barcelona hing even in de lucht en vanuit Saudi-Arabië werden met krankzinnige bedragen gepaaid. Maar zijn keuze is nu dus gevallen op een verhuis naar South Beach. In gesprek met de Catalaanse media SPORT en Mundo Deportivo bevestigde Messi woensdagavond zelf dat hij aan slag gaat bij Inter Miami. "Ik heb de beslissing genomen om naar Miami te gaan. De deal is nog niet volledig rond, maar ik wil er verder aan bouwen. Ik wou Europa verlaten, uit de schijnwerpers stappen en meer aan mijn familie denken",

Geen Barcelona

Nochtans liet de Argentijn ook verstaan dat een terugkeer naar Barcelona zijn persoonlijke voorkeur droeg. "Ik heb gehoord dat ze spelers moesten verkopen of dat andere spelers salaris moesten inleveren. Daar wilde ik geen aandeel in hebben", klonk het. "En toen ik vertrok had La Liga ook gezegd dat alles in orde was, maar uiteindelijk kon ik toch niet ingeschreven worden. Ik wilde nu dus mijn eigen beslissing nemen en daarom heb ik niet voor Barcelona gekozen. Het had me geweldig geleken om weer voor de club te spelen, maar het kon gewoon niet."

Het vertrek van Messi is een zonde voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

33
33
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

20
20
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

66
66
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

180
180
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

87
87
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

221
221
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

134
134
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

463
463
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

97
97
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

90
90
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

341
341
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

133
133
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

251
251
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

169
169
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

45
45
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

100
100
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

104
104
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

61
61
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

316
316
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

197
197
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

299
299
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

77
77
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

268
268
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

641
641

Meer sportnieuws