Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

door
Einde van soap: Messi maakt nieuwe club zelf bekend

Nadat hij zijn volledig profcarrière tot dusver spendeerde bij FC Barcelona en PSG, waagt Lionel Messi zich op zijn 35ste aan een (laatste?) avontuur in zijn waanzinnige loopbaan. En daarvoor steekt hij zowaar de Atlantische Oceaan over. Zo werd woensdagavond officieel bekend gemaakt dat de wereldkampioen aan de slag gaat bij Inter Miami CF.


De meervoudige Ballon d'Or-winnaar stroomde destijds door vanuit de jeugdopleiding van Barcelona naar de eerste ploeg en op Camp Nou groeide hij uit tot één van de beste voetballers ooit. In 2021 waren de Catalanen echter niet in staat om zijn aflopende contract te verlengen. Met frisse tegenzin trok Messi dan maar naar Parijs, maar zijn avontuur bij PSG werd nooit een groot succes en kwam na twee jaar al ten einde. Na twee seizoenen ging de superster dan ook op zoek naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: ///

Keuze voor familie

Een terugkeer naar Barcelona hing even in de lucht en vanuit Saudi-Arabië werden met krankzinnige bedragen gepaaid. Maar zijn keuze is nu dus gevallen op een verhuis naar South Beach. In gesprek met de Catalaanse media SPORT en Mundo Deportivo bevestigde Messi woensdagavond zelf dat hij aan slag gaat bij Inter Miami. "Ik heb de beslissing genomen om naar Miami te gaan. De deal is nog niet volledig rond, maar ik wil er verder aan bouwen. Ik wou Europa verlaten, uit de schijnwerpers stappen en meer aan mijn familie denken",

Geen Barcelona

Nochtans liet de Argentijn ook verstaan dat een terugkeer naar Barcelona zijn persoonlijke voorkeur droeg. "Ik heb gehoord dat ze spelers moesten verkopen of dat andere spelers salaris moesten inleveren. Daar wilde ik geen aandeel in hebben", klonk het. "En toen ik vertrok had La Liga ook gezegd dat alles in orde was, maar uiteindelijk kon ik toch niet ingeschreven worden. Ik wilde nu dus mijn eigen beslissing nemen en daarom heb ik niet voor Barcelona gekozen. Het had me geweldig geleken om weer voor de club te spelen, maar het kon gewoon niet."

Het vertrek van Messi is een zonde voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

8
8
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

31
31
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

113
113
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

151
151
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

23
23
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

13
13
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

39
39
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

194
194
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

54
54
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

37
37
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

95
95
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

156
156
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

32
32
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

96
96
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

128
128
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

109
109
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

174
174
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

514
514
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

476
476
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

354
354
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

678
678
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

278
278
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

866
866
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

628
628

Meer sportnieuws