Over en uit: Monaco zet Clement per direct op straat

door
Over en uit: Monaco zet Clement per direct op straat

Het eerste buitenlandse avontuur van Philippe Clement als hoofdcoach is uiteindelijk geëindigd in mineur. Nadat zijn AS Monaco zaterdag verloor van Toulouse FC, grepen de Monegasken definitief naast een Europees ticket. Daags nadien betaalt Clement daarvoor de volle prijs: zo werd hij met onmiddellijke ingang op straat gezet.


Begin 2022 vertrok Clement bij Club Brugge om het avontuur in Monaco aan te gaan. Dat werd niet meteen een groot succes, na enkele maanden tijd werd zelfs al over een mogelijk ontslag gespeculeerd. Maar de voormalige Rode Duivel wist het tij te keren. En kon begin dit seizoen redelijk goede resultaten voorleggen ondanks het feit dat elke mercato wel minstens één sterkhouder vertrok.

LEES OOK: Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Van kwaad naar erger

Maar in de tweede seizoenshelft vielen de resultaten steeds meer tegen. Monaco sneuvelde eerder dit seizoen al vroegtijdig in de Europa League en werd uit de beker geknikkerd door tweedeklasser Rodez AF. Daarnaast liet de club ook steeds meer steken vallen in de competitie. Door de nederlaag op de slotspeeldag tegen Toulouse zakte het ambitieuze Monaco zelfs naar een tegenvallende zesde plaats in de eindstand.

Alles gegeven

Die domper bleek voor Clement dus de doodsteek. "Dit is een moeilijke beslissing omdat Philippe alles heeft gegeven en zich altijd professioneel heeft gedragen. Namens de club wil ik hem bedanken voor al zijn inspanningen", laat sportief directeur Paul Mitchell weten in een officiële reactie. Voorlopig is het koffiedik kijken waar de toekomst van Clement, viervoudig landskampioen als trainer, ligt.

Clement gaat het alsnog maken in het buitenland ...

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

13
13
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

14
14
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

49
49
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

16
16
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

396
396
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

165
165
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

141
141
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

68
68
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

82
82
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

47
47
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

77
77
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

549
549
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

129
129
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

282
282
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

41
41
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

567
567
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

258
258
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

77
77
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

400
400
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

345
345
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

116
116
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

221
221
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

280
280

Meer sportnieuws