Over en uit: Monaco zet Clement per direct op straat

door
Over en uit: Monaco zet Clement per direct op straat

Het eerste buitenlandse avontuur van Philippe Clement als hoofdcoach is uiteindelijk geëindigd in mineur. Nadat zijn AS Monaco zaterdag verloor van Toulouse FC, grepen de Monegasken definitief naast een Europees ticket. Daags nadien betaalt Clement daarvoor de volle prijs: zo werd hij met onmiddellijke ingang op straat gezet.


Begin 2022 vertrok Clement bij Club Brugge om het avontuur in Monaco aan te gaan. Dat werd niet meteen een groot succes, na enkele maanden tijd werd zelfs al over een mogelijk ontslag gespeculeerd. Maar de voormalige Rode Duivel wist het tij te keren. En kon begin dit seizoen redelijk goede resultaten voorleggen ondanks het feit dat elke mercato wel minstens één sterkhouder vertrok.

LEES OOK: Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

Van kwaad naar erger

Maar in de tweede seizoenshelft vielen de resultaten steeds meer tegen. Monaco sneuvelde eerder dit seizoen al vroegtijdig in de Europa League en werd uit de beker geknikkerd door tweedeklasser Rodez AF. Daarnaast liet de club ook steeds meer steken vallen in de competitie. Door de nederlaag op de slotspeeldag tegen Toulouse zakte het ambitieuze Monaco zelfs naar een tegenvallende zesde plaats in de eindstand.

Alles gegeven

Die domper bleek voor Clement dus de doodsteek. "Dit is een moeilijke beslissing omdat Philippe alles heeft gegeven en zich altijd professioneel heeft gedragen. Namens de club wil ik hem bedanken voor al zijn inspanningen", laat sportief directeur Paul Mitchell weten in een officiële reactie. Voorlopig is het koffiedik kijken waar de toekomst van Clement, viervoudig landskampioen als trainer, ligt.

Clement gaat het alsnog maken in het buitenland ...

Meest recent

De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

2
2
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

18
18
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

35
35
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

22
22
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

55
55
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

220
220
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

228
228
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

312
312
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

264
264
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

138
138
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

47
47
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

236
236
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

64
64
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

516
516
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

428
428
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

162
162
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

250
250
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

929
929
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

147
147
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

566
566
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

286
286
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

69
69

Meer sportnieuws