Vandenbempt komt met ultieme titelvoorspelling

door
Vandenbempt komt met ultieme titelvoorspelling

Voetbalminnend België kijkt reikhalzend uit naar zondagavond. Dan wordt immers de titelstrijd in de Jupiler Pro League beslist. En het belooft een onwaarschijnlijk spannende ontknoping te worden: zo gaat de slotspeeldag in de Champions' Play-Offs van start met nog drie ploegen die in aanmerking komen voor het kampioenschap.


Bij leider Antwerp FC zal men de voorbije dagen flink gevloekt hebben. De bekerwinnaar had afgelopen weekend immers een uitgelezen kans om zich van de dubbel te verzekeren. Maar op eigen veld bleef de Great Old op 1-1 steken in een rechtstreeks duel met directe concurrent Union SG. RAFC staat wel nog steeds bovenaan het klassement met een hetzelfde puntenaantal als Union én is in het voordeel door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen kon echter ook KRC Genk zich weer in de titelstrijd knokken door te winnen van Club Brugge.

LEES OOK: Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Voordeel voor Union

Op papier zijn er dus nog drie ploegen die de titel kunnen pakken. Analist/commentator Peter Vandenbempt verwacht echter dat dat de champagneflessen zullen knallen in Brussel. "Ik ga toch voor Union, omdat ik denk dat zij zullen winnen tegen Club Brugge en Antwerp niet in Genk. Maar als het straks in Genk 0-2 wordt voor Antwerp zal ik ook niet zeggen: 'Dat had ik nooit verwacht!'", laat Vandenbempt verstaan bij Sporza.

Dalende vormcurve

Antwerp is nochtans de enige ploeg die zijn lot in eigen handen heeft, maar volgende Vandenbempt is de Great Old tijdens de PO's steeds minder gaan voetballen. "Op het veld van Club was het onthutsend zwak, vorige week was gewoon een slechte match. Kun je dan je niveau ineens wel fors opkrikken? Want ik denk wel dat dat nodig is om te gaan winnen in Genk. Er is ook het mentale aspect. Het is een beetje zoals een tennisser die 2 matchpunten heeft en het eerste in het net heeft geslagen. Dan is het de 2e keer toch minstens ambetant."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

20
20
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

33
33
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

177
177
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

53
53
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

113
113
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

97
97
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

278
278
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

219
219
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

126
126
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

319
319
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

143
143
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1029
1029
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

186
186
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

123
123
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

28
28
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

588
588
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

743
743
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

412
412
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

444
444
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

151
151
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

244
244
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

391
391
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

340
340
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

295
295

Meer sportnieuws