Vandenbempt komt met ultieme titelvoorspelling

door
Vandenbempt komt met ultieme titelvoorspelling

Voetbalminnend België kijkt reikhalzend uit naar zondagavond. Dan wordt immers de titelstrijd in de Jupiler Pro League beslist. En het belooft een onwaarschijnlijk spannende ontknoping te worden: zo gaat de slotspeeldag in de Champions' Play-Offs van start met nog drie ploegen die in aanmerking komen voor het kampioenschap.


Bij leider Antwerp FC zal men de voorbije dagen flink gevloekt hebben. De bekerwinnaar had afgelopen weekend immers een uitgelezen kans om zich van de dubbel te verzekeren. Maar op eigen veld bleef de Great Old op 1-1 steken in een rechtstreeks duel met directe concurrent Union SG. RAFC staat wel nog steeds bovenaan het klassement met een hetzelfde puntenaantal als Union én is in het voordeel door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen kon echter ook KRC Genk zich weer in de titelstrijd knokken door te winnen van Club Brugge.

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

Voordeel voor Union

Op papier zijn er dus nog drie ploegen die de titel kunnen pakken. Analist/commentator Peter Vandenbempt verwacht echter dat dat de champagneflessen zullen knallen in Brussel. "Ik ga toch voor Union, omdat ik denk dat zij zullen winnen tegen Club Brugge en Antwerp niet in Genk. Maar als het straks in Genk 0-2 wordt voor Antwerp zal ik ook niet zeggen: 'Dat had ik nooit verwacht!'", laat Vandenbempt verstaan bij Sporza.

Dalende vormcurve

Antwerp is nochtans de enige ploeg die zijn lot in eigen handen heeft, maar volgende Vandenbempt is de Great Old tijdens de PO's steeds minder gaan voetballen. "Op het veld van Club was het onthutsend zwak, vorige week was gewoon een slechte match. Kun je dan je niveau ineens wel fors opkrikken? Want ik denk wel dat dat nodig is om te gaan winnen in Genk. Er is ook het mentale aspect. Het is een beetje zoals een tennisser die 2 matchpunten heeft en het eerste in het net heeft geslagen. Dan is het de 2e keer toch minstens ambetant."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

0
0
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

42
42
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

17
17
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

33
33
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

252
252
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

111
111
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

135
135
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

114
114
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

46
46
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

63
63
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

45
45
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

254
254
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

358
358
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

154
154
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

83
83
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

55
55
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

270
270
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

495
495
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

261
261
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

161
161
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

444
444
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

223
223
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

457
457

Meer sportnieuws