Vandenbempt komt met ultieme titelvoorspelling

door
Vandenbempt komt met ultieme titelvoorspelling

Voetbalminnend België kijkt reikhalzend uit naar zondagavond. Dan wordt immers de titelstrijd in de Jupiler Pro League beslist. En het belooft een onwaarschijnlijk spannende ontknoping te worden: zo gaat de slotspeeldag in de Champions' Play-Offs van start met nog drie ploegen die in aanmerking komen voor het kampioenschap.


Bij leider Antwerp FC zal men de voorbije dagen flink gevloekt hebben. De bekerwinnaar had afgelopen weekend immers een uitgelezen kans om zich van de dubbel te verzekeren. Maar op eigen veld bleef de Great Old op 1-1 steken in een rechtstreeks duel met directe concurrent Union SG. RAFC staat wel nog steeds bovenaan het klassement met een hetzelfde puntenaantal als Union én is in het voordeel door de afronding bij de puntenhalvering. Ondertussen kon echter ook KRC Genk zich weer in de titelstrijd knokken door te winnen van Club Brugge.

LEES OOK: Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

Voordeel voor Union

Op papier zijn er dus nog drie ploegen die de titel kunnen pakken. Analist/commentator Peter Vandenbempt verwacht echter dat dat de champagneflessen zullen knallen in Brussel. "Ik ga toch voor Union, omdat ik denk dat zij zullen winnen tegen Club Brugge en Antwerp niet in Genk. Maar als het straks in Genk 0-2 wordt voor Antwerp zal ik ook niet zeggen: 'Dat had ik nooit verwacht!'", laat Vandenbempt verstaan bij Sporza.

Dalende vormcurve

Antwerp is nochtans de enige ploeg die zijn lot in eigen handen heeft, maar volgende Vandenbempt is de Great Old tijdens de PO's steeds minder gaan voetballen. "Op het veld van Club was het onthutsend zwak, vorige week was gewoon een slechte match. Kun je dan je niveau ineens wel fors opkrikken? Want ik denk wel dat dat nodig is om te gaan winnen in Genk. Er is ook het mentale aspect. Het is een beetje zoals een tennisser die 2 matchpunten heeft en het eerste in het net heeft geslagen. Dan is het de 2e keer toch minstens ambetant."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

41
41
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

110
110
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

71
71
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

190
190
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

99
99
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

326
326
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

206
206
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

75
75
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

273
273
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

297
297
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

118
118
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

229
229
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

186
186
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

240
240
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

128
128
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

427
427
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

169
169
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

152
152
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

71
71
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

72
72
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

170
170
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

272
272
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

77
77
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

435
435

Meer sportnieuws