Schokgolf in Madrid: Karim Benzema vertrekt bij Real

door
Schokgolf in Madrid: Karim Benzema vertrekt bij Real

Real Madrid maakte zaterdagavond het vertrek van Eden Hazard, daags nadien komt de Spaanse grootmacht met een nog schokkendere melding. Zo trekt ook Karim Benzema de poorten het Estadio Santiago Bernabeu achter zich dicht. De weg naar Saudi-Arabië lijkt zo open te liggen voor de Ballon d'Or-winnaar.


Sinds het afscheid van Cristiano Ronaldo, wierp de voormalige international van Frankrijk zich op tot hét speerpunt in de aanvalslinie van de Koninklijke. Vooral in de vorige jaargang was hij bijzonder succesvol. Met onder meer 44 doelpunten en 15 assists in 46 wedstrijden, leidde hij Real naar de Spaanse titel en de Champions League-eindzege. Die goede prestaties zag Benzema uiteindelijk beloond worden in de vorm van de Ballon d'Or. Ook in de huidige jaargang was hij met 30 goals over alle competities heen behoorlijk succesvol, maar met enkel de Spaanse beker op zak beleefde Real niet bepaald een groots seizoen.

LEES OOK: Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

Onvergetelijke periode

Bovendien kreeg de 35-jarige Benzema steeds vaker last van fysieke kwaaltjes. Desondanks was het de algemene verwachting dat hij zijn aflopende contract in de Spaanse hoofdstad zou verlengen. Zeker toen hij Marca afgelopen vrijdag bekend maakte dat hij sowieso nog een jaartje zou blijven. Maar die berichtgeving bleek dus voorbarig. "Real Madrid en Karim Benzema zijn overeengekomen om zijn briljante en onvergetelijke periode als speler voor deze club te beëindigen", klinkt het.

Mega-contract in Saudi-Arabië

En zo zien de Koninklijke dus een bijzonder succesvolle sterkhouder vertrekken. Benzema won in de Spaanse hoofdstad onder meer 5 landstitels en 3 Copa del Rey's. Daarnaast hielp hij de club aan 5 eindzeges in de Champions League. In totaal won hij zo'n 24 prijzen in Madrileense loondienst. Waar de toekomst van Benzema ligt, is voorlopig niet bekend. Maar het heeft er alle schijn van dat hij zijn carrière voortzet in Saudi-Arabië. Daar zou hij één van de best betaalde spelers ter wereld kunnen worden.

🚀 Real Madrid CF-fans lezen nu:

'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
103

Benzema hoort nog steeds bij de 10 beste spitsen ter wereld ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

16
16
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

82
82
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

269
269
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

263
263
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

188
188
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

445
445
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

379
379
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

138
138
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

427
427
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

813
813
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

288
288
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

431
431
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

159
159

Meer sportnieuws