'Van Bommel bijna bij Genk: één reden hield deal tegen'

432
'Van Bommel bijna bij Genk: één reden hield deal tegen'

Mark van Bommel kan straks de derde coach worden die in zijn eerste jaar als hoofdcoach de Belgische landstitel wint. Hugo Broos (Club Brugge) en Johan Boskamp (Anderlecht) gingen hem vooraf. Maar volgens Gazet van Antwerpen zat van Bommel voor hetzelfde geld niet bij Antwerp FC, maar wel bij … KRC Genk.


Vorig seizoen zocht KRC Genk een nieuwe hoofdcoach. De Limburgers kwalificeerden zich niet voor de Champions’ Play-offs en bovendien werd er zelfs geen Europees ticket gehaald - altijd een minimumvereiste bij de club. Bernd Storck vliegt vervolgens op straat en Genk heeft twee grote kandidaten om de Duitser te vervangen: Wouter Vrancken en Mark van Bommel.

De Nederlander werd tijdens een thuiswedstrijd tegen Charleroi zelfs in de tribune gespot en volgens Gazet van Antwerpen leidden de concrete gesprekken richting een akkoord. Maar van Bommel was niet de favoriet van de supporters, die liever iemand met het Genk-DNA wilden als hoofdcoach.

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Van Bommel overtreft de verwachtingen bij Antwerp

Toen Antwerp FC hem benaderde, trok Genk zich dan ook terug in de race. Van Bommel overtreft ondertussen de stoutste verwachtingen op de Bosuil en zijn geloofwaardigheid als (toekomstige) topcoach neemt weer toe. Hij behaalde zijn eerste prijs als coach door de Croky Cup te winnen. Bovendien kan het winnen van de Belgische landstitel zijn reputatie in het Europese voetbal helemaal naar een hoger niveau tillen.

LEES OOK: Antwerp FC moet bliksemvertrek van Bommel vrezen

Waar past van Bommel het beste?

Meest recent

Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

23
23
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

8
8
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

49
49
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

114
114
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

104
104
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

103
103
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

633
633
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

317
317
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

197
197
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

483
483
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

798
798
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

159
159
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

109
109
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

98
98
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

525
525
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

437
437
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

75
75
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

115
115
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

138
138
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

249
249
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

548
548
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

527
527
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

488
488
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

171
171

Meer sportnieuws