Grote afwezige in selectie EK U21: "Hypotheek op Belgisch succes"

317 stemmen
Grote afwezige in selectie EK U21:

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, maar daarna breekt nog een interessante periode in het interland-voetbal aan. Zo willen de Rode Duivels tegen Oostenrijk en Estland een nieuwe stap richting het EK 2024 zetten. Daarnaast staan de nationale beloften voor hun deelname aan het EK U21.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen willen tijdens dat toernooi in Georgië een goede beurt maken en indien mogelijk beslag leggen op een ticket voor de Olympische Spelen van een jaar later. En inmiddels raakte ook de (voorlopige) selectie bekend. Daarin zitten heel wat mooie namen. Onder meer Charles De Ketelaere, Roméo Lavia, Johan Bakayoko, Michel-Ange Balikwisha, Aster Vranckx, Zeno Debast en Arthur Vermeeren zullen ons land vertegenwoordigen. Aan talent dus geen gebrek, al had de selectie er nog mooier kunnen uitzien.

Duivels vs. beloften

Ook jongens als Arthur Theate, Amadou Onana, Jérémy Doku en Loïs Openda kwamen in principe in aanmerking voor een deelname aan het jeugd-EK. Maar zij zullen zich allicht bij de grote Duivels moeten melden voor de EK-kwalificatieduels tegen Oostenrijk en Estland. "Domenico Tedesco zal hen toch in zijn kern gewild hebben en Jacky Mathijssen zal zich daar bij neergelegd hebben", stelt analist Wim De Coninck bij Sporza.

Weinig alternatieven

Vooral de afwezigheid van Openda, topschutter in de kwalificatiecampagne, kan volgens De Coninck een probleem worden. "Openda stak er als enige bovenuit, maar bovendien is hij zowat de enige diepe spits in de selectie. Tijdens een oefentoernooi in Spanje hebben ze het met Kyan Vaesen geprobeerd in de spits, maar die is er niet bij. Die afwezigheid van Openda is toch een hypotheek op het succes van de Belgen op het EK."

Tedesco had zijn beste spelers moeten afstaan ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

58
58
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

182
182
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

120
120
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

63
63
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

207
207
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

251
251
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

64
64
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

43
43
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

489
489
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

91
91
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

80
80
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws