Grote afwezige in selectie EK U21: "Hypotheek op Belgisch succes"

door
Grote afwezige in selectie EK U21:

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, maar daarna breekt nog een interessante periode in het interland-voetbal aan. Zo willen de Rode Duivels tegen Oostenrijk en Estland een nieuwe stap richting het EK 2024 zetten. Daarnaast staan de nationale beloften voor hun deelname aan het EK U21.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen willen tijdens dat toernooi in Georgië een goede beurt maken en indien mogelijk beslag leggen op een ticket voor de Olympische Spelen van een jaar later. En inmiddels raakte ook de (voorlopige) selectie bekend. Daarin zitten heel wat mooie namen. Onder meer Charles De Ketelaere, Roméo Lavia, Johan Bakayoko, Michel-Ange Balikwisha, Aster Vranckx, Zeno Debast en Arthur Vermeeren zullen ons land vertegenwoordigen. Aan talent dus geen gebrek, al had de selectie er nog mooier kunnen uitzien.

LEES OOK: Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

Duivels vs. beloften

Ook jongens als Arthur Theate, Amadou Onana, Jérémy Doku en Loïs Openda kwamen in principe in aanmerking voor een deelname aan het jeugd-EK. Maar zij zullen zich allicht bij de grote Duivels moeten melden voor de EK-kwalificatieduels tegen Oostenrijk en Estland. "Domenico Tedesco zal hen toch in zijn kern gewild hebben en Jacky Mathijssen zal zich daar bij neergelegd hebben", stelt analist Wim De Coninck bij Sporza.

Weinig alternatieven

Vooral de afwezigheid van Openda, topschutter in de kwalificatiecampagne, kan volgens De Coninck een probleem worden. "Openda stak er als enige bovenuit, maar bovendien is hij zowat de enige diepe spits in de selectie. Tijdens een oefentoernooi in Spanje hebben ze het met Kyan Vaesen geprobeerd in de spits, maar die is er niet bij. Die afwezigheid van Openda is toch een hypotheek op het succes van de Belgen op het EK."

Tedesco had zijn beste spelers moeten afstaan ...

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

36
36
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

22
22
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

148
148
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

13
13
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

295
295
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

128
128
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

41
41
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

398
398
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

85
85
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

93
93
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

183
183
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

108
108
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

90
90
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

33
33
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

162
162
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

176
176
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

144
144
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

139
139
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

274
274
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

349
349

Meer sportnieuws