Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

door
Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

Volgende week maakt Domenico Tedesco zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend, want deze maand staan er weer EK-kwalificatiewedstrijden op het programma. Daarin worden Oostenrijk en Estland de tegenstanders. Enkele namen mogen voor die matchen alvast geschrapt worden, want maar liefst vier Rode Duivels zakken af naar de U21 voor het EK.


Vrijdagmiddag gaf de Belgische voetbalbond de EK-selectie van de Jonge Duivels vrij en daarin zitten enkele grote namen. Met Zeno Debast, Roméo Lavia, Charles De Ketelaere en Johan Bakayoko krijgt bondscoach Jacky Mathijssen maar liefst vier spelers ter beschikking die al A-caps achter hun naam hebben. Zij hadden bij de Rode Duivels deze maand echter weinig uitzicht op een basisplaats en dus werd het beter geacht dat zij het EK spelen.

Wie niet in de lijst voorkomt, is Jérémy Doku. De winger van Rennes maakt meer dan waarschijnlijk dus weer zijn opwachting bij de grote jongens. Hofleverancier van de selectie is zowaar Antwerp. Met Michel-Ange Balikwisha, Mandela Keita en sensatie Arthur Vermeeren vaardigen zij maar liefst drie spelers af. Geen enkele andere club doet beter.

LEES OOK: WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Er vallen veel slachtoffers

De terugkeer van de vier Rode Duivels en de opkomst van Vermeeren zorgen ervoor dat er wel slachtoffers vallen. Die moeten vooral in Anderlecht-hoek gezocht worden, want onder meer Killian Sardella en Marco Kana vallen naast de selectie, nadat ze er in de kwalificaties altijd bij waren. Doordat Yari Verschaeren geblesseerd is, is Debast zelfs de enige vertegenwoordiger van Paars-Wit. Andere opvallende namen die gepasseerd worden, zijn Matisse Samoise (AA Gent), Arne Engels (Augsburg) en Ken Nkuba (Charleroi).


Kan deze selectie ver raken op het EK?

Meest recent

Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

25
25
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

28
28
Recordman Kompany: Bayern weldra nog een stuk sterker?

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

32
32
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

80
80
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

91
91
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

74
74
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

179
179
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

97
97
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

443
443
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

143
143
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

335
335
De Condé kraakt Fink: KRC Genk 2.0 op titelkoers?

De uitschuiver tegen Ferencvaros in de League Phase van de Europa League is uitgewist. Dankzij een ...

200
200
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

85
85
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

130
130
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

274
274
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

191
191
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

317
317
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

236
236
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

50
50
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

96
96
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

144
144
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

111
111
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

336
336
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

325
325
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219

Meer sportnieuws