Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

141 stemmen
Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

Volgende week maakt Domenico Tedesco zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend, want deze maand staan er weer EK-kwalificatiewedstrijden op het programma. Daarin worden Oostenrijk en Estland de tegenstanders. Enkele namen mogen voor die matchen alvast geschrapt worden, want maar liefst vier Rode Duivels zakken af naar de U21 voor het EK.


Vrijdagmiddag gaf de Belgische voetbalbond de EK-selectie van de Jonge Duivels vrij en daarin zitten enkele grote namen. Met Zeno Debast, Roméo Lavia, Charles De Ketelaere en Johan Bakayoko krijgt bondscoach Jacky Mathijssen maar liefst vier spelers ter beschikking die al A-caps achter hun naam hebben. Zij hadden bij de Rode Duivels deze maand echter weinig uitzicht op een basisplaats en dus werd het beter geacht dat zij het EK spelen.

Wie niet in de lijst voorkomt, is Jérémy Doku. De winger van Rennes maakt meer dan waarschijnlijk dus weer zijn opwachting bij de grote jongens. Hofleverancier van de selectie is zowaar Antwerp. Met Michel-Ange Balikwisha, Mandela Keita en sensatie Arthur Vermeeren vaardigen zij maar liefst drie spelers af. Geen enkele andere club doet beter.

LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Er vallen veel slachtoffers

De terugkeer van de vier Rode Duivels en de opkomst van Vermeeren zorgen ervoor dat er wel slachtoffers vallen. Die moeten vooral in Anderlecht-hoek gezocht worden, want onder meer Killian Sardella en Marco Kana vallen naast de selectie, nadat ze er in de kwalificaties altijd bij waren. Doordat Yari Verschaeren geblesseerd is, is Debast zelfs de enige vertegenwoordiger van Paars-Wit. Andere opvallende namen die gepasseerd worden, zijn Matisse Samoise (AA Gent), Arne Engels (Augsburg) en Ken Nkuba (Charleroi).


Kan deze selectie ver raken op het EK?

Meest recent

'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

5
5
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

7
7
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

59
59
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

361
361
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

579
579
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

235
235
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

162
162
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

233
233
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

172
172
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

46
46
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

136
136
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

72
72
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

154
154
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

94
94
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

65
65
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

104
104
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

78
78
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

325
325
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1066
1066
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

235
235
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

122
122
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

256
256
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

123
123

Meer sportnieuws