Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

door
Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

Volgende week maakt Domenico Tedesco zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend, want deze maand staan er weer EK-kwalificatiewedstrijden op het programma. Daarin worden Oostenrijk en Estland de tegenstanders. Enkele namen mogen voor die matchen alvast geschrapt worden, want maar liefst vier Rode Duivels zakken af naar de U21 voor het EK.


Vrijdagmiddag gaf de Belgische voetbalbond de EK-selectie van de Jonge Duivels vrij en daarin zitten enkele grote namen. Met Zeno Debast, Roméo Lavia, Charles De Ketelaere en Johan Bakayoko krijgt bondscoach Jacky Mathijssen maar liefst vier spelers ter beschikking die al A-caps achter hun naam hebben. Zij hadden bij de Rode Duivels deze maand echter weinig uitzicht op een basisplaats en dus werd het beter geacht dat zij het EK spelen.

Wie niet in de lijst voorkomt, is Jérémy Doku. De winger van Rennes maakt meer dan waarschijnlijk dus weer zijn opwachting bij de grote jongens. Hofleverancier van de selectie is zowaar Antwerp. Met Michel-Ange Balikwisha, Mandela Keita en sensatie Arthur Vermeeren vaardigen zij maar liefst drie spelers af. Geen enkele andere club doet beter.

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Er vallen veel slachtoffers

De terugkeer van de vier Rode Duivels en de opkomst van Vermeeren zorgen ervoor dat er wel slachtoffers vallen. Die moeten vooral in Anderlecht-hoek gezocht worden, want onder meer Killian Sardella en Marco Kana vallen naast de selectie, nadat ze er in de kwalificaties altijd bij waren. Doordat Yari Verschaeren geblesseerd is, is Debast zelfs de enige vertegenwoordiger van Paars-Wit. Andere opvallende namen die gepasseerd worden, zijn Matisse Samoise (AA Gent), Arne Engels (Augsburg) en Ken Nkuba (Charleroi).


Kan deze selectie ver raken op het EK?

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

3
3
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

138
138
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

167
167
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

12
12
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

28
28
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

670
670
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

209
209
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

124
124
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

112
112
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

161
161
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

55
55
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

635
635
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

198
198
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

161
161
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

48
48
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

797
797
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

198
198
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

304
304
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

69
69
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

230
230
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

414
414
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

150
150
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

401
401
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64

Meer sportnieuws