Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

141 stemmen
Jonge Duivels trekken met ijzersterke selectie naar EK U21

Volgende week maakt Domenico Tedesco zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend, want deze maand staan er weer EK-kwalificatiewedstrijden op het programma. Daarin worden Oostenrijk en Estland de tegenstanders. Enkele namen mogen voor die matchen alvast geschrapt worden, want maar liefst vier Rode Duivels zakken af naar de U21 voor het EK.


Vrijdagmiddag gaf de Belgische voetbalbond de EK-selectie van de Jonge Duivels vrij en daarin zitten enkele grote namen. Met Zeno Debast, Roméo Lavia, Charles De Ketelaere en Johan Bakayoko krijgt bondscoach Jacky Mathijssen maar liefst vier spelers ter beschikking die al A-caps achter hun naam hebben. Zij hadden bij de Rode Duivels deze maand echter weinig uitzicht op een basisplaats en dus werd het beter geacht dat zij het EK spelen.

Wie niet in de lijst voorkomt, is Jérémy Doku. De winger van Rennes maakt meer dan waarschijnlijk dus weer zijn opwachting bij de grote jongens. Hofleverancier van de selectie is zowaar Antwerp. Met Michel-Ange Balikwisha, Mandela Keita en sensatie Arthur Vermeeren vaardigen zij maar liefst drie spelers af. Geen enkele andere club doet beter.

Er vallen veel slachtoffers

De terugkeer van de vier Rode Duivels en de opkomst van Vermeeren zorgen ervoor dat er wel slachtoffers vallen. Die moeten vooral in Anderlecht-hoek gezocht worden, want onder meer Killian Sardella en Marco Kana vallen naast de selectie, nadat ze er in de kwalificaties altijd bij waren. Doordat Yari Verschaeren geblesseerd is, is Debast zelfs de enige vertegenwoordiger van Paars-Wit. Andere opvallende namen die gepasseerd worden, zijn Matisse Samoise (AA Gent), Arne Engels (Augsburg) en Ken Nkuba (Charleroi).


Kan deze selectie ver raken op het EK?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

125
125
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

96
96
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

113
113
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

28
28
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

48
48
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

189
189
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

46
46
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

195
195
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

83
83
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

363
363
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

348
348
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

152
152
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

199
199
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

376
376
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

196
196
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

115
115
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

418
418
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

414
414
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

653
653
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

767
767
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

466
466
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

257
257
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws