De Condé over titelstrijd: "Die ploeg maakte meeste kans"

door
De Condé over titelstrijd:

KRC Genk blijft een kans behouden op de landstitel, maar heeft zijn lot tijdens de slotspeeldag niet meer in eigen handen. Sowieso zullen de Limburgers op eigen veld moeten winnen van Antwerp FC, terwijl ze daarnaast moeten rekenen op puntenverlies bij Union SG tegen Club Brugge. Desondanks gelooft men in de Cegeka Arena nog steeds in een goede afloop.


Racing beschikte lange tijd over de beste papieren in het titeldebat, maar in de slotfase van de reguliere competitie werd een aanzienlijke voorsprong helemaal te grabbel gegooid. En bij de start van de PO's liepen de Limburgers dan weer twee dure nederlagen op tegen directe concurrenten Antwerp en Union. Door afgelopen weekend te winnen in Brugge hield Genk echter zijn titelkansen toch levend. En zo zullen er zondag drie kandidaten voor het kampioenschap blijven.

LEES OOK: 'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

Mentale sterkte

Bij Genk hoopt men wel dat steunpilaar Bryan Heynen fit zal geraken. Maar ook de andere ploegen kampen met afwezigen. Sportieve baas Dimitri De Condé denkt dan ook dat de beslissing zal vallen op basis van mentale sterkte. "Bryan is natuurlijk belangrijk voor ons, we gaan er dan ook alles aan doen om hem klaar te krijgen.Maar ook de andere ploegen missen belangrijke spelers", klinkt het bij Sporza. "De ploeg die er mentaal het beste mee om gaat, maakt het meeste kans."

Titelstress

En ook Genk zal zich mentaal weerbaar moeten tonen. De Limburgers speelden dit seizoen immers al twee keer op eigen veld tegen Antwerp en telkens gingen ze onderuit. Maar daar wil De Condé niet te zwaar aan tillen. "Antwerp kan daar misschien wat vertrouwen uitputten, maar dat speelt bij ons niet mee. Je hebt nu niet alleen het verleden mee te slepen, er is ook zoiets als titelstress", aldus het Genkse 'Head of Football'.

Gelooft u dat Genk nog kampioen zal worden?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

102
102
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

55
55
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

67
67
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

145
145
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

250
250
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

77
77
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

147
147
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

476
476
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

114
114
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

205
205
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

195
195
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

262
262
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

261
261
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

219
219
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

175
175
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

521
521
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

88
88
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

110
110

Meer sportnieuws