De Condé over titelstrijd: "Die ploeg maakte meeste kans"

door
De Condé over titelstrijd:

KRC Genk blijft een kans behouden op de landstitel, maar heeft zijn lot tijdens de slotspeeldag niet meer in eigen handen. Sowieso zullen de Limburgers op eigen veld moeten winnen van Antwerp FC, terwijl ze daarnaast moeten rekenen op puntenverlies bij Union SG tegen Club Brugge. Desondanks gelooft men in de Cegeka Arena nog steeds in een goede afloop.


Racing beschikte lange tijd over de beste papieren in het titeldebat, maar in de slotfase van de reguliere competitie werd een aanzienlijke voorsprong helemaal te grabbel gegooid. En bij de start van de PO's liepen de Limburgers dan weer twee dure nederlagen op tegen directe concurrenten Antwerp en Union. Door afgelopen weekend te winnen in Brugge hield Genk echter zijn titelkansen toch levend. En zo zullen er zondag drie kandidaten voor het kampioenschap blijven.

LEES OOK: 'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

Mentale sterkte

Bij Genk hoopt men wel dat steunpilaar Bryan Heynen fit zal geraken. Maar ook de andere ploegen kampen met afwezigen. Sportieve baas Dimitri De Condé denkt dan ook dat de beslissing zal vallen op basis van mentale sterkte. "Bryan is natuurlijk belangrijk voor ons, we gaan er dan ook alles aan doen om hem klaar te krijgen.Maar ook de andere ploegen missen belangrijke spelers", klinkt het bij Sporza. "De ploeg die er mentaal het beste mee om gaat, maakt het meeste kans."

Titelstress

En ook Genk zal zich mentaal weerbaar moeten tonen. De Limburgers speelden dit seizoen immers al twee keer op eigen veld tegen Antwerp en telkens gingen ze onderuit. Maar daar wil De Condé niet te zwaar aan tillen. "Antwerp kan daar misschien wat vertrouwen uitputten, maar dat speelt bij ons niet mee. Je hebt nu niet alleen het verleden mee te slepen, er is ook zoiets als titelstress", aldus het Genkse 'Head of Football'.

Gelooft u dat Genk nog kampioen zal worden?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

168
168
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

51
51
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

147
147
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

60
60
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

620
620
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

691
691
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

259
259
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

160
160
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

59
59
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

195
195
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

123
123
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

394
394
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

188
188
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

76
76
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

117
117
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

284
284
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

205
205
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

71
71
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

135
135
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

514
514
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

117
117
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

757
757

Meer sportnieuws