De Condé over titelstrijd: "Die ploeg maakte meeste kans"

door
De Condé over titelstrijd:

KRC Genk blijft een kans behouden op de landstitel, maar heeft zijn lot tijdens de slotspeeldag niet meer in eigen handen. Sowieso zullen de Limburgers op eigen veld moeten winnen van Antwerp FC, terwijl ze daarnaast moeten rekenen op puntenverlies bij Union SG tegen Club Brugge. Desondanks gelooft men in de Cegeka Arena nog steeds in een goede afloop.


Racing beschikte lange tijd over de beste papieren in het titeldebat, maar in de slotfase van de reguliere competitie werd een aanzienlijke voorsprong helemaal te grabbel gegooid. En bij de start van de PO's liepen de Limburgers dan weer twee dure nederlagen op tegen directe concurrenten Antwerp en Union. Door afgelopen weekend te winnen in Brugge hield Genk echter zijn titelkansen toch levend. En zo zullen er zondag drie kandidaten voor het kampioenschap blijven.

LEES OOK: 'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mentale sterkte

Bij Genk hoopt men wel dat steunpilaar Bryan Heynen fit zal geraken. Maar ook de andere ploegen kampen met afwezigen. Sportieve baas Dimitri De Condé denkt dan ook dat de beslissing zal vallen op basis van mentale sterkte. "Bryan is natuurlijk belangrijk voor ons, we gaan er dan ook alles aan doen om hem klaar te krijgen.Maar ook de andere ploegen missen belangrijke spelers", klinkt het bij Sporza. "De ploeg die er mentaal het beste mee om gaat, maakt het meeste kans."

Titelstress

En ook Genk zal zich mentaal weerbaar moeten tonen. De Limburgers speelden dit seizoen immers al twee keer op eigen veld tegen Antwerp en telkens gingen ze onderuit. Maar daar wil De Condé niet te zwaar aan tillen. "Antwerp kan daar misschien wat vertrouwen uitputten, maar dat speelt bij ons niet mee. Je hebt nu niet alleen het verleden mee te slepen, er is ook zoiets als titelstress", aldus het Genkse 'Head of Football'.

Gelooft u dat Genk nog kampioen zal worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

17
17
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

120
120
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

212
212
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

279
279
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

84
84
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

66
66
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

59
59
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

103
103
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

21
21
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1010
1010
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

65
65
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

164
164
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

268
268
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

370
370
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

78
78
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

98
98
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

340
340
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

333
333
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

61
61
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

177
177
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

85
85

Meer sportnieuws