De Condé over titelstrijd: "Die ploeg maakte meeste kans"

door
De Condé over titelstrijd:

KRC Genk blijft een kans behouden op de landstitel, maar heeft zijn lot tijdens de slotspeeldag niet meer in eigen handen. Sowieso zullen de Limburgers op eigen veld moeten winnen van Antwerp FC, terwijl ze daarnaast moeten rekenen op puntenverlies bij Union SG tegen Club Brugge. Desondanks gelooft men in de Cegeka Arena nog steeds in een goede afloop.


Racing beschikte lange tijd over de beste papieren in het titeldebat, maar in de slotfase van de reguliere competitie werd een aanzienlijke voorsprong helemaal te grabbel gegooid. En bij de start van de PO's liepen de Limburgers dan weer twee dure nederlagen op tegen directe concurrenten Antwerp en Union. Door afgelopen weekend te winnen in Brugge hield Genk echter zijn titelkansen toch levend. En zo zullen er zondag drie kandidaten voor het kampioenschap blijven.

LEES OOK: Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

Mentale sterkte

Bij Genk hoopt men wel dat steunpilaar Bryan Heynen fit zal geraken. Maar ook de andere ploegen kampen met afwezigen. Sportieve baas Dimitri De Condé denkt dan ook dat de beslissing zal vallen op basis van mentale sterkte. "Bryan is natuurlijk belangrijk voor ons, we gaan er dan ook alles aan doen om hem klaar te krijgen.Maar ook de andere ploegen missen belangrijke spelers", klinkt het bij Sporza. "De ploeg die er mentaal het beste mee om gaat, maakt het meeste kans."

Titelstress

En ook Genk zal zich mentaal weerbaar moeten tonen. De Limburgers speelden dit seizoen immers al twee keer op eigen veld tegen Antwerp en telkens gingen ze onderuit. Maar daar wil De Condé niet te zwaar aan tillen. "Antwerp kan daar misschien wat vertrouwen uitputten, maar dat speelt bij ons niet mee. Je hebt nu niet alleen het verleden mee te slepen, er is ook zoiets als titelstress", aldus het Genkse 'Head of Football'.

Gelooft u dat Genk nog kampioen zal worden?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

75
75
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

163
163
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

95
95
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

59
59
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1054
1054
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

178
178
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

209
209
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

296
296
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

706
706
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

127
127
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

321
321
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

327
327
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws