Nieuwe eigenaars voor Club: "Marc Coucke misschien"

door
Nieuwe eigenaars voor Club:

Voorzitter Bart Verhaeghe en de andere hoofdaandeelhouders van Club Brugge zijn momenteel op zoek naar een kandidaat-overnemer voor de meervoudige landskampioen. Dat blijkt uit een prospectus die inmiddels de wereld werd ingestuurd om mogelijke overnemers aan te trekken. Afwachten nu welke partijen zich bereid tonen om te investeren.


Blauw-Zwart heeft een erg tegenvallend seizoen achter de rug, maar was in de voorbije jaren wel bijzonder succesvol op zowel sportief als financieel vlak. En voor de hoofdaandeelhouders, met naast Verhaeghe onder meer ook CEO Vincent Mannaert, blijkt de tijd gekomen om die successen te verzilveren. Om een geschikte koper te vinden werd alvast de bekende Amerikaanse bankier Rayne Group ingeschakeld. De vraag is nu in welke handen Blauw-Zwart zal terechtkomen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

Buitenlanders verwacht

Bij De Morgen laat sportjournalist Hans Vandeweghe al lachend de naam van Anderlecht-hoofdeigenaar Marc Coucke vallen. Al denkt hij toch dat buitenlandse geïnteresseerden het meeste kans maken. "Of er kapers op de kust liggen? Geen idee, Marc Coucke misschien", lacht Vandeweghe. "Coucke was destijds ook al geïnteresseerd in Club Brugge en is altijd supporter geweest. Maar goed, meer dan waarschijnlijk zal er nog maar eens een Belgische club in buitenlandse handen vallen."

Interessante investering

De bekende journalist/columnist vreest evenwel dat een verkoop aan een buitenlandse partij niet zo'n goede zaak zou zijn voor het Belgische voetbal. "Tot nu toe waren alle landskampioenen in handen van Belgen. Dit jaar kan Union daar verandering in brengen. Die club is in handen van de Britse pokerspeler Tony Bloom, die ook Brighton bezit. Voor zulke investeerders is de Belgische voetbalmarkt interessant: de televisierechten zijn redelijk, de parafiscale druk is nog steeds gunstig laag, en de markt is ideaal om spelers te laten doorgroeien, om ze dan later voor hoge bedragen door te verkopen aan topclubs."

Club komt in buitenlandse handen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

45
45
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

51
51
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

28
28
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

69
69
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

30
30
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

18
18
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

194
194
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

311
311
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

281
281
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

39
39
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

36
36
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

241
241
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

263
263
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

250
250
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

283
283
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

226
226
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

92
92
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

342
342
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

608
608
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

45
45
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

70
70
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

395
395
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

560
560
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

163
163
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

142
142

Meer sportnieuws