Nieuwe eigenaars voor Club: "Marc Coucke misschien"

door
Nieuwe eigenaars voor Club:

Voorzitter Bart Verhaeghe en de andere hoofdaandeelhouders van Club Brugge zijn momenteel op zoek naar een kandidaat-overnemer voor de meervoudige landskampioen. Dat blijkt uit een prospectus die inmiddels de wereld werd ingestuurd om mogelijke overnemers aan te trekken. Afwachten nu welke partijen zich bereid tonen om te investeren.


Blauw-Zwart heeft een erg tegenvallend seizoen achter de rug, maar was in de voorbije jaren wel bijzonder succesvol op zowel sportief als financieel vlak. En voor de hoofdaandeelhouders, met naast Verhaeghe onder meer ook CEO Vincent Mannaert, blijkt de tijd gekomen om die successen te verzilveren. Om een geschikte koper te vinden werd alvast de bekende Amerikaanse bankier Rayne Group ingeschakeld. De vraag is nu in welke handen Blauw-Zwart zal terechtkomen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Buitenlanders verwacht

Bij De Morgen laat sportjournalist Hans Vandeweghe al lachend de naam van Anderlecht-hoofdeigenaar Marc Coucke vallen. Al denkt hij toch dat buitenlandse geïnteresseerden het meeste kans maken. "Of er kapers op de kust liggen? Geen idee, Marc Coucke misschien", lacht Vandeweghe. "Coucke was destijds ook al geïnteresseerd in Club Brugge en is altijd supporter geweest. Maar goed, meer dan waarschijnlijk zal er nog maar eens een Belgische club in buitenlandse handen vallen."

Interessante investering

De bekende journalist/columnist vreest evenwel dat een verkoop aan een buitenlandse partij niet zo'n goede zaak zou zijn voor het Belgische voetbal. "Tot nu toe waren alle landskampioenen in handen van Belgen. Dit jaar kan Union daar verandering in brengen. Die club is in handen van de Britse pokerspeler Tony Bloom, die ook Brighton bezit. Voor zulke investeerders is de Belgische voetbalmarkt interessant: de televisierechten zijn redelijk, de parafiscale druk is nog steeds gunstig laag, en de markt is ideaal om spelers te laten doorgroeien, om ze dan later voor hoge bedragen door te verkopen aan topclubs."

Club komt in buitenlandse handen ...

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

75
75
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

124
124
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

99
99
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

62
62
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

200
200
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

182
182
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

101
101
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

382
382
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

196
196
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

141
141
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

160
160
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

313
313
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

350
350
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

255
255
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

195
195
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

111
111
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

548
548
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws