Nieuwe eigenaars voor Club: "Marc Coucke misschien"

1415 stemmen
Nieuwe eigenaars voor Club:

Voorzitter Bart Verhaeghe en de andere hoofdaandeelhouders van Club Brugge zijn momenteel op zoek naar een kandidaat-overnemer voor de meervoudige landskampioen. Dat blijkt uit een prospectus die inmiddels de wereld werd ingestuurd om mogelijke overnemers aan te trekken. Afwachten nu welke partijen zich bereid tonen om te investeren.


Blauw-Zwart heeft een erg tegenvallend seizoen achter de rug, maar was in de voorbije jaren wel bijzonder succesvol op zowel sportief als financieel vlak. En voor de hoofdaandeelhouders, met naast Verhaeghe onder meer ook CEO Vincent Mannaert, blijkt de tijd gekomen om die successen te verzilveren. Om een geschikte koper te vinden werd alvast de bekende Amerikaanse bankier Rayne Group ingeschakeld. De vraag is nu in welke handen Blauw-Zwart zal terechtkomen.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Buitenlanders verwacht

Bij De Morgen laat sportjournalist Hans Vandeweghe al lachend de naam van Anderlecht-hoofdeigenaar Marc Coucke vallen. Al denkt hij toch dat buitenlandse geïnteresseerden het meeste kans maken. "Of er kapers op de kust liggen? Geen idee, Marc Coucke misschien", lacht Vandeweghe. "Coucke was destijds ook al geïnteresseerd in Club Brugge en is altijd supporter geweest. Maar goed, meer dan waarschijnlijk zal er nog maar eens een Belgische club in buitenlandse handen vallen."

Interessante investering

De bekende journalist/columnist vreest evenwel dat een verkoop aan een buitenlandse partij niet zo'n goede zaak zou zijn voor het Belgische voetbal. "Tot nu toe waren alle landskampioenen in handen van Belgen. Dit jaar kan Union daar verandering in brengen. Die club is in handen van de Britse pokerspeler Tony Bloom, die ook Brighton bezit. Voor zulke investeerders is de Belgische voetbalmarkt interessant: de televisierechten zijn redelijk, de parafiscale druk is nog steeds gunstig laag, en de markt is ideaal om spelers te laten doorgroeien, om ze dan later voor hoge bedragen door te verkopen aan topclubs."

Club komt in buitenlandse handen ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

77
77
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

70
70
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

146
146
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

150
150
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

315
315
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

309
309
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

495
495
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

908
908
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

100
100

Meer sportnieuws