Nieuwe eigenaars voor Club: "Marc Coucke misschien"

1415 stemmen
Nieuwe eigenaars voor Club:

Voorzitter Bart Verhaeghe en de andere hoofdaandeelhouders van Club Brugge zijn momenteel op zoek naar een kandidaat-overnemer voor de meervoudige landskampioen. Dat blijkt uit een prospectus die inmiddels de wereld werd ingestuurd om mogelijke overnemers aan te trekken. Afwachten nu welke partijen zich bereid tonen om te investeren.


Blauw-Zwart heeft een erg tegenvallend seizoen achter de rug, maar was in de voorbije jaren wel bijzonder succesvol op zowel sportief als financieel vlak. En voor de hoofdaandeelhouders, met naast Verhaeghe onder meer ook CEO Vincent Mannaert, blijkt de tijd gekomen om die successen te verzilveren. Om een geschikte koper te vinden werd alvast de bekende Amerikaanse bankier Rayne Group ingeschakeld. De vraag is nu in welke handen Blauw-Zwart zal terechtkomen.

LEES OOK: ‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Buitenlanders verwacht

Bij De Morgen laat sportjournalist Hans Vandeweghe al lachend de naam van Anderlecht-hoofdeigenaar Marc Coucke vallen. Al denkt hij toch dat buitenlandse geïnteresseerden het meeste kans maken. "Of er kapers op de kust liggen? Geen idee, Marc Coucke misschien", lacht Vandeweghe. "Coucke was destijds ook al geïnteresseerd in Club Brugge en is altijd supporter geweest. Maar goed, meer dan waarschijnlijk zal er nog maar eens een Belgische club in buitenlandse handen vallen."

Interessante investering

De bekende journalist/columnist vreest evenwel dat een verkoop aan een buitenlandse partij niet zo'n goede zaak zou zijn voor het Belgische voetbal. "Tot nu toe waren alle landskampioenen in handen van Belgen. Dit jaar kan Union daar verandering in brengen. Die club is in handen van de Britse pokerspeler Tony Bloom, die ook Brighton bezit. Voor zulke investeerders is de Belgische voetbalmarkt interessant: de televisierechten zijn redelijk, de parafiscale druk is nog steeds gunstig laag, en de markt is ideaal om spelers te laten doorgroeien, om ze dan later voor hoge bedragen door te verkopen aan topclubs."

Club komt in buitenlandse handen ...

Meest recent

'Genk doet gouden zaak: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

16
16
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

47
47
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

71
71
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

212
212
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

462
462
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

394
394
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

53
53
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

212
212
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

302
302
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

718
718
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

38
38
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

645
645
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

425
425
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

326
326
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

823
823
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

188
188
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

640
640
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

759
759
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

435
435
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

973
973
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

222
222

Meer sportnieuws