Nieuwe eigenaars voor Club: "Marc Coucke misschien"

door
Nieuwe eigenaars voor Club:

Voorzitter Bart Verhaeghe en de andere hoofdaandeelhouders van Club Brugge zijn momenteel op zoek naar een kandidaat-overnemer voor de meervoudige landskampioen. Dat blijkt uit een prospectus die inmiddels de wereld werd ingestuurd om mogelijke overnemers aan te trekken. Afwachten nu welke partijen zich bereid tonen om te investeren.


Blauw-Zwart heeft een erg tegenvallend seizoen achter de rug, maar was in de voorbije jaren wel bijzonder succesvol op zowel sportief als financieel vlak. En voor de hoofdaandeelhouders, met naast Verhaeghe onder meer ook CEO Vincent Mannaert, blijkt de tijd gekomen om die successen te verzilveren. Om een geschikte koper te vinden werd alvast de bekende Amerikaanse bankier Rayne Group ingeschakeld. De vraag is nu in welke handen Blauw-Zwart zal terechtkomen.

LEES OOK: Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Buitenlanders verwacht

Bij De Morgen laat sportjournalist Hans Vandeweghe al lachend de naam van Anderlecht-hoofdeigenaar Marc Coucke vallen. Al denkt hij toch dat buitenlandse geïnteresseerden het meeste kans maken. "Of er kapers op de kust liggen? Geen idee, Marc Coucke misschien", lacht Vandeweghe. "Coucke was destijds ook al geïnteresseerd in Club Brugge en is altijd supporter geweest. Maar goed, meer dan waarschijnlijk zal er nog maar eens een Belgische club in buitenlandse handen vallen."

Interessante investering

De bekende journalist/columnist vreest evenwel dat een verkoop aan een buitenlandse partij niet zo'n goede zaak zou zijn voor het Belgische voetbal. "Tot nu toe waren alle landskampioenen in handen van Belgen. Dit jaar kan Union daar verandering in brengen. Die club is in handen van de Britse pokerspeler Tony Bloom, die ook Brighton bezit. Voor zulke investeerders is de Belgische voetbalmarkt interessant: de televisierechten zijn redelijk, de parafiscale druk is nog steeds gunstig laag, en de markt is ideaal om spelers te laten doorgroeien, om ze dan later voor hoge bedragen door te verkopen aan topclubs."

Club komt in buitenlandse handen ...

Meest recent

Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

37
37
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

25
25
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

18
18
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

107
107
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

229
229
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

177
177
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

184
184
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

317
317
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

126
126
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

185
185
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

178
178
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

585
585
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

924
924
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

462
462
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

251
251
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

412
412
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

138
138
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

637
637
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

193
193
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

65
65
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

67
67
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

76
76
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

153
153
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

347
347
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

262
262

Meer sportnieuws