Verhaeghe schakelt grote kanonnen in voor verkoop Club Brugge

door
Verhaeghe schakelt grote kanonnen in voor verkoop Club Brugge

Na heel wat succesvolle jaren op sportief en financieel vlak, staat Club Brugge aan de vooravond van een nieuw hoofdstuk. Zo geraakte dinsdag bekend dat de hoofdaandeelhouders bereid zijn om hun aandelen pakket in het geheel of gedeeltelijk te verkopen. Inmiddels werd een prospectus verstuurd om mogelijk geïnteresseerden te verleiden.


Het merendeel van de aandelen bij Club zijn in handen van nv Grizzly Sports. Dat is het investeringsvehikel van voorzitter Bart Verhaeghe, CEO Vincent Mannaert, Jan Boone (Lotus Bakeries) en Peter Vanhecke (Castel Capital). Zij bezitten net geen 72% van de aandelen. De rest is sinds 2021 in handen van het Amerikaanse Orkila Capital. En het zijn Verhaeghe en co die hun aandelen nu te koop aanbieden. Het nieuws werd inmiddels ook bevestigd door Club Brugge aan de hand van een persbericht.

LEES OOK: Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Toekomst voorbereiden

Daarin laten de aandeelhouders verstaan dat ze met deze zet de toekomst en het 'Belgische marktleiderschap' van Blauw-Zwart willen verzekeren. "Er is een algemeen bekende grote interesse in het Europese voetbal wat betreft clubs, competities en mediarechten. Club is daarin een interessante partij", klinkt het. "Het getuigt van goed bestuur om je voor te bereiden op de toekomst en dat is exact wat we nu aan het doen zijn. Samen met Raine Group bekijken we strategisch wat de beste opportuniteiten in de markt zijn. Voorlopig is er nog niets concreet."

United en Chelsea

Dat Verhaeghe en co bij Raine Group aanklopten om de verkoop in goede banen te leiden, is geen toeval. De Amerikaanse bankier is een erg grote speler binnen de financiële sportwereld. Het leidde al meerdere grote sportdeals in goede banen. Zo ook binnen de voetballerij. Raine Group was bijvoorbeeld nauw betrokken bij de verkoop van Chelsea eind volgend seizoen. Dat is momenteel opnieuw het geval bij de verkoop van Manchester United. En ook namens Internazionale wordt een nieuwe koper gezocht. Verhaeghe schakelt dus de grote kanonnen in.

Club moet in Belgische handen blijven ...

Meest recent

Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

23
23
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

15
15
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

72
72
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

279
279
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

209
209
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

60
60
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

199
199
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

660
660
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

133
133
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

194
194
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

614
614
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

317
317
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

73
73
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

149
149
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

96
96
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

71
71
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

101
101
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

223
223
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

107
107
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

108
108
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

158
158
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

60
60
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

364
364
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

384
384
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

178
178

Meer sportnieuws