Verhaeghe schakelt grote kanonnen in voor verkoop Club Brugge

door
Verhaeghe schakelt grote kanonnen in voor verkoop Club Brugge

Na heel wat succesvolle jaren op sportief en financieel vlak, staat Club Brugge aan de vooravond van een nieuw hoofdstuk. Zo geraakte dinsdag bekend dat de hoofdaandeelhouders bereid zijn om hun aandelen pakket in het geheel of gedeeltelijk te verkopen. Inmiddels werd een prospectus verstuurd om mogelijk geïnteresseerden te verleiden.


Het merendeel van de aandelen bij Club zijn in handen van nv Grizzly Sports. Dat is het investeringsvehikel van voorzitter Bart Verhaeghe, CEO Vincent Mannaert, Jan Boone (Lotus Bakeries) en Peter Vanhecke (Castel Capital). Zij bezitten net geen 72% van de aandelen. De rest is sinds 2021 in handen van het Amerikaanse Orkila Capital. En het zijn Verhaeghe en co die hun aandelen nu te koop aanbieden. Het nieuws werd inmiddels ook bevestigd door Club Brugge aan de hand van een persbericht.

LEES OOK: Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Toekomst voorbereiden

Daarin laten de aandeelhouders verstaan dat ze met deze zet de toekomst en het 'Belgische marktleiderschap' van Blauw-Zwart willen verzekeren. "Er is een algemeen bekende grote interesse in het Europese voetbal wat betreft clubs, competities en mediarechten. Club is daarin een interessante partij", klinkt het. "Het getuigt van goed bestuur om je voor te bereiden op de toekomst en dat is exact wat we nu aan het doen zijn. Samen met Raine Group bekijken we strategisch wat de beste opportuniteiten in de markt zijn. Voorlopig is er nog niets concreet."

United en Chelsea

Dat Verhaeghe en co bij Raine Group aanklopten om de verkoop in goede banen te leiden, is geen toeval. De Amerikaanse bankier is een erg grote speler binnen de financiële sportwereld. Het leidde al meerdere grote sportdeals in goede banen. Zo ook binnen de voetballerij. Raine Group was bijvoorbeeld nauw betrokken bij de verkoop van Chelsea eind volgend seizoen. Dat is momenteel opnieuw het geval bij de verkoop van Manchester United. En ook namens Internazionale wordt een nieuwe koper gezocht. Verhaeghe schakelt dus de grote kanonnen in.

Club moet in Belgische handen blijven ...

Meest recent

Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

0
0
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

21
21
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

51
51
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

16
16
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

100
100
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

180
180
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

166
166
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

103
103
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

66
66
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

563
563
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

88
88
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

85
85
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

167
167
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

221
221
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

127
127
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

120
120
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

437
437
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

121
121
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

286
286
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

466
466
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

371
371
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

224
224
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

378
378
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

170
170
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

112
112

Meer sportnieuws