Einde tijdperk: Bart Verhaeghe zoekt overnemer voor Club Brugge

door
Einde tijdperk: Bart Verhaeghe zoekt overnemer voor Club Brugge

Het einde van een tijdperk lijkt in zicht bij Club Brugge. Volgens Sporza zoekt sterke man Bart Verhaeghe namelijk een overnemer voor de uittredende landskampioen.


Het nieuws sijpelde dinsdagnamiddag naar buiten. Volgens het genoemde medium stuurde Club deze maand een prospectus rond naar mogelijke geïnteresseerden uit de financiële wereld. Daarin werd bekendgemaakt dat Verhaeghe en de andere aandeelhouders van Blauw-Zwart de club volledig of gedeeltelijk willen verkopen. Het grootste deel van de aandelen van Club (71,89 %) is momenteel in handen van de NV Grizzly Sports, waar Verhaeghe zelf, Vincent Mannaert, Jan Boone (CEO Lotus) en Peter Vanhecke (CEO Castel Capital) achter zitten. 23,26 % is momenteel in handen van het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital, dat vele miljoenen in Blauw-Zwart pompte.

Verhaeghe landde in 2011 bij Club Brugge. De zakenman werd toen de nieuwe voorzitter van de West-Vlamingen. Daarna haalde hij verschillende nieuwe gezichten aan boord - waaronder Vincent Mannaert -, maakte hij van Club een NV en werd hij ook de nieuwe eigenaar voor 15 miljoen euro. Verhaeghe nam Club over toen de Bruggelingen er sportief niet goed aan toe waren, maar zette Blauw-Zwart opnieuw op de voetbalkaart.

LEES OOK: Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Titels en Champions League

Onder het beleid van Verhaeghe pakte Club vijf landstitels en won het één keer de Beker van België. Ook Europees deed Blauw-Zwart van zich spreken. Zo dwong Club Brugge dit seizoen voor het eerst in zijn geschiedenis een ticket af voor de volgende ronde van Champions League. Het is afwachten of de nieuwe eigenaars evenveel sportieve successen zullen boeken. De Club-fans hopen alvast vurig van wel.

Is dit het einde van een succesvolle periode voor Club Brugge?

Meest recent

AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

9
9
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

59
59
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

46
46
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

297
297
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

474
474
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

119
119
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

73
73
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

273
273
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

186
186
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

628
628
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

67
67
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

269
269
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

219
219
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

251
251
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

509
509
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

54
54
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

708
708
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

131
131
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

167
167
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

172
172

Meer sportnieuws