Einde tijdperk: Bart Verhaeghe zoekt overnemer voor Club Brugge

door
Einde tijdperk: Bart Verhaeghe zoekt overnemer voor Club Brugge

Het einde van een tijdperk lijkt in zicht bij Club Brugge. Volgens Sporza zoekt sterke man Bart Verhaeghe namelijk een overnemer voor de uittredende landskampioen.


Het nieuws sijpelde dinsdagnamiddag naar buiten. Volgens het genoemde medium stuurde Club deze maand een prospectus rond naar mogelijke geïnteresseerden uit de financiële wereld. Daarin werd bekendgemaakt dat Verhaeghe en de andere aandeelhouders van Blauw-Zwart de club volledig of gedeeltelijk willen verkopen. Het grootste deel van de aandelen van Club (71,89 %) is momenteel in handen van de NV Grizzly Sports, waar Verhaeghe zelf, Vincent Mannaert, Jan Boone (CEO Lotus) en Peter Vanhecke (CEO Castel Capital) achter zitten. 23,26 % is momenteel in handen van het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital, dat vele miljoenen in Blauw-Zwart pompte.

Verhaeghe landde in 2011 bij Club Brugge. De zakenman werd toen de nieuwe voorzitter van de West-Vlamingen. Daarna haalde hij verschillende nieuwe gezichten aan boord - waaronder Vincent Mannaert -, maakte hij van Club een NV en werd hij ook de nieuwe eigenaar voor 15 miljoen euro. Verhaeghe nam Club over toen de Bruggelingen er sportief niet goed aan toe waren, maar zette Blauw-Zwart opnieuw op de voetbalkaart.

LEES OOK: Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Titels en Champions League

Onder het beleid van Verhaeghe pakte Club vijf landstitels en won het één keer de Beker van België. Ook Europees deed Blauw-Zwart van zich spreken. Zo dwong Club Brugge dit seizoen voor het eerst in zijn geschiedenis een ticket af voor de volgende ronde van Champions League. Het is afwachten of de nieuwe eigenaars evenveel sportieve successen zullen boeken. De Club-fans hopen alvast vurig van wel.

Is dit het einde van een succesvolle periode voor Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

6
6
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

54
54
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

32
32
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

57
57
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

114
114
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

442
442
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

187
187
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

344
344
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

224
224
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

347
347
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

77
77
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

177
177
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

37
37
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

117
117
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

233
233
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

201
201
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

83
83
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

167
167
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

74
74
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

55
55
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

119
119
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

323
323
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

278
278
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

38
38
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

155
155

Meer sportnieuws