Einde tijdperk: Bart Verhaeghe zoekt overnemer voor Club Brugge

1762 stemmen
Einde tijdperk: Bart Verhaeghe zoekt overnemer voor Club Brugge

Het einde van een tijdperk lijkt in zicht bij Club Brugge. Volgens Sporza zoekt sterke man Bart Verhaeghe namelijk een overnemer voor de uittredende landskampioen.


Het nieuws sijpelde dinsdagnamiddag naar buiten. Volgens het genoemde medium stuurde Club deze maand een prospectus rond naar mogelijke geïnteresseerden uit de financiële wereld. Daarin werd bekendgemaakt dat Verhaeghe en de andere aandeelhouders van Blauw-Zwart de club volledig of gedeeltelijk willen verkopen. Het grootste deel van de aandelen van Club (71,89 %) is momenteel in handen van de NV Grizzly Sports, waar Verhaeghe zelf, Vincent Mannaert, Jan Boone (CEO Lotus) en Peter Vanhecke (CEO Castel Capital) achter zitten. 23,26 % is momenteel in handen van het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital, dat vele miljoenen in Blauw-Zwart pompte.

Verhaeghe landde in 2011 bij Club Brugge. De zakenman werd toen de nieuwe voorzitter van de West-Vlamingen. Daarna haalde hij verschillende nieuwe gezichten aan boord - waaronder Vincent Mannaert -, maakte hij van Club een NV en werd hij ook de nieuwe eigenaar voor 15 miljoen euro. Verhaeghe nam Club over toen de Bruggelingen er sportief niet goed aan toe waren, maar zette Blauw-Zwart opnieuw op de voetbalkaart.

LEES OOK: Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Titels en Champions League

Onder het beleid van Verhaeghe pakte Club vijf landstitels en won het één keer de Beker van België. Ook Europees deed Blauw-Zwart van zich spreken. Zo dwong Club Brugge dit seizoen voor het eerst in zijn geschiedenis een ticket af voor de volgende ronde van Champions League. Het is afwachten of de nieuwe eigenaars evenveel sportieve successen zullen boeken. De Club-fans hopen alvast vurig van wel.

Is dit het einde van een succesvolle periode voor Club Brugge?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

18
18
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

28
28
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

184
184
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

112
112
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

206
206
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

263
263
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

121
121
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

556
556
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

175
175
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

479
479
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

142
142
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

713
713
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

232
232
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

745
745
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

521
521
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

197
197
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

371
371
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1247
1247
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

224
224
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws