Waalse analist geeft top drie in JPL-eindstand al prijs

door
Waalse analist geeft top drie in JPL-eindstand al prijs

De titelstrijd in de Jupiler Pro League stevent af op een geweldige climax. Volgend weekend wordt de slotspeeldag in de Champions' Play-Offs afgewerkt met nog drie ploegen die in aanmerking komen voor het kampioenschap. Het belooft dus een bijzonder spannende ontknoping te worden.


Leider Antwerp FC liet zondagmiddag de kans liggen om de klus voor eigen volk te klaren en bleef op een 1-1-gelijkspel steken tegen Union SG. Later op de avond pakte KRC Genk dan weer de volle buit tegen Club Brugge. Bijgevolg zijn de verschillen bovenaan het klassement miniem. RAFC staat nog steeds bovenaan met een hetzelfde puntenaantal als Union, maar is in het voordeel door de afronding bij de puntenhalvering. Genk telt slechts één puntje minder dan het kopduo. Tijdens de slotspeeldag krijgen de Limburgers het bezoek van de Antwerpenaren, terwijl de Brusselaars het thuis opnemen tegen Club.

LEES OOK: KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

Minste druk bij Genk

De Great Old lijkt mentaal gezien alvast in het nadeel na de grote domper van afgelopen zondag. Bovendien nemen zij het op tegen een Genk dat plots weer volledig in de titel gelooft. "Genk is de ploeg die ongetwijfeld het minste druk zal hebben, zij vertrekken vanaf de derde plaats", stelt analist/commentator Benjamin Deceuninck bij RTBF. "Zij hebben alles te winnen op de slotspeeldag. Bovendien zullen zijn ze bij een overwinning zeker van de voorrondes van de Champions League. Dat is hun eerste doel en kan ook het tweede doel opleveren: de titel."

Antwerp alles kwijt

Deceuninck waagde zich daarnaast ook nog eens aan een voorspelling. Zo verwacht hij dat Antwerp uiteindelijk nog alles zal kwijtspelen. "Ik ga niet van mening veranderen: sinds oktober heb ik gezegd dat Union kampioen gaat spelen. Ik ga nu niet plots zeggen dat het niet zal lukken, ik denk dat ze het gewoon gaan doen. Het wordt een titel voor Union, met Genk als tweede in het kampioenschap", klinkt het.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Van der Elst verbluft door prestatie RSCA-smaakmaker

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

27
27
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

66
66
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

118
118
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

87
87
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

32
32
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

83
83
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

29
29
Van der Elst onthult pijnlijk verhaal over Club-speler

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

156
156
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

176
176
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

214
214
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

67
67
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

77
77
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

475
475
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

57
57
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

174
174
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

252
252
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

546
546
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

373
373
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

431
431
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

336
336
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

660
660
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

121
121
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

450
450

Meer sportnieuws