'Napoli gaat voor grote naam na onverwachte wending'

144 stemmen
'Napoli gaat voor grote naam na onverwachte wending'

Napoli kroonde zich enkele weken geleden tot Italiaans landskampioen. Na de grote volkstaferelen in Napels wachtte de Italiaanse topclub wel een fikse schok nadat Luciano Spalletti gisteren aankondigde dat hij met onmiddellijke ingang opstapt bij de ploeg uit de laars van Italië.


Het opstappen van Luciano Spalletti hing al enige tijd in de lucht nadat bekend raakte dat de Italiaan er een verzuurde relatie met Napoli-voorzitter De Laurentiis op na hield. Toch bleven insiders hopen op een half mirakel, waardoor de aankondiging van 64-jarige succescoach toch wel als een bom insloeg in het zuiden van Italië.

Ondertussen wordt er ook stevig gespeculeerd over een opvolger van Spalletti. Volgens voormalig Napoli-directeur Walter Sabatini zou Luis Enrique wel eens de volgende hoofdcoach van de ploeg uit Napels kunnen worden. De 53-jarige Spanjaard stopte na het WK als bondscoach van Spanje, en wacht als sindsdien op een nieuwe en interessante uitdaging.

LEES OOK: 'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Sabbatjaar voor Spalletti

Ondertussen raken ook steeds meer details bekend over het vertrek van Spalletti bij Napoli. Los van de verzuurde relatie tussen hem en de voorzitter van de Napolitanen, zou Spalletti een sabbatjaar willen inzetten. De Italiaan is inmiddels al 64 lentes oud, en wil het voetbal om die reden even gedag zeggen. Hij bevestigde met andere woorden ook dat hij volgend seizoen dus niet bij een andere club aan de slag zal gaan

Zou Luis Enrique de ideale opvolger zijn voor Spalletti?

Meest recent

Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

19
19
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

174
174
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

197
197
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

124
124
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

280
280
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

79
79
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

120
120
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

158
158
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

374
374
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

508
508
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

184
184
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

361
361
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

292
292
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

69
69
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

284
284
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

119
119
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

141
141
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

595
595
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

160
160
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

202
202
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

766
766
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

315
315
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

463
463
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1628
1628

Meer sportnieuws