Schok bij Napoli: succestrainer Spalletti stapt op

206 stemmen
Schok bij Napoli: succestrainer Spalletti stapt op

Er werd de voorbije weken zwaar gefeest in Napels, nadat de club voor het eerst sinds 1990 nog eens de Scudetto pakte. 33 jaar nadat Diego Maradona de Zuid-Italiaanse stad een delirium bezorgde, wisten ze eindelijk nog eens de titel in de Serie A te veroveren na een indrukwekkend seizoen waarin ze van begin tot einde aan kop prijkten.


Maar nu ontwaakt Napoli toch een beetje uit zijn sprookje. De voorbije weken klonk het in de wandelgangen al dat trainer Luciano Spalletti, toch één van de architecten van het succes, zou kunnen gaan opstappen. Zondagavond bevestigde Aurelio De Laurentiis, de flamboyante voorzitter van Napoli, dat de succestrainer het inderdaad voor bekeken zal houden.

"Spalletti heeft me inderdaad verteld dat hij liefst een sabbatjaar zou nemen", verklaarde hij aan de Italiaanse media. "Kan ik daar neen op zeggen? Hij heeft me veel gegeven en daar ben ik hem dankbaar voor. Hij zocht mij op en vertelde me dat hij alles gegeven had. Dat de cirkel nu rond is."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Lange carrière

De 64-jarige Spalletti pakte dit seizoen eindelijk zijn eerste titel, na een trainerscarrière van bijna 30 jaar die hem langs verschillende Italiaanse clubs leidde. In het verleden was hij al aan de slag bij Empoli, Sampdoria, Venezia, Udinese, Ancona, AS Roma, Zenit Sint-Petersburg en Internazionale. De laatste twee seizoenen was hij bij Napoli werkzaam.


Zal Napoli zonder hem nog even succesvol zijn?

Meest recent

Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

10
10
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

83
83
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

126
126
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

114
114
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

220
220
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

339
339
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

261
261
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

112
112
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

60
60
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

329
329
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

367
367
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

255
255
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

195
195
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

370
370
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

306
306
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

88
88
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

313
313
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

323
323
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

540
540
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

393
393
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

299
299
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

531
531
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

173
173
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

66
66
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

322
322

Meer sportnieuws