Schok bij Napoli: succestrainer Spalletti stapt op

206 stemmen
Schok bij Napoli: succestrainer Spalletti stapt op

Er werd de voorbije weken zwaar gefeest in Napels, nadat de club voor het eerst sinds 1990 nog eens de Scudetto pakte. 33 jaar nadat Diego Maradona de Zuid-Italiaanse stad een delirium bezorgde, wisten ze eindelijk nog eens de titel in de Serie A te veroveren na een indrukwekkend seizoen waarin ze van begin tot einde aan kop prijkten.


Maar nu ontwaakt Napoli toch een beetje uit zijn sprookje. De voorbije weken klonk het in de wandelgangen al dat trainer Luciano Spalletti, toch één van de architecten van het succes, zou kunnen gaan opstappen. Zondagavond bevestigde Aurelio De Laurentiis, de flamboyante voorzitter van Napoli, dat de succestrainer het inderdaad voor bekeken zal houden.

"Spalletti heeft me inderdaad verteld dat hij liefst een sabbatjaar zou nemen", verklaarde hij aan de Italiaanse media. "Kan ik daar neen op zeggen? Hij heeft me veel gegeven en daar ben ik hem dankbaar voor. Hij zocht mij op en vertelde me dat hij alles gegeven had. Dat de cirkel nu rond is."

LEES OOK: ‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Lange carrière

De 64-jarige Spalletti pakte dit seizoen eindelijk zijn eerste titel, na een trainerscarrière van bijna 30 jaar die hem langs verschillende Italiaanse clubs leidde. In het verleden was hij al aan de slag bij Empoli, Sampdoria, Venezia, Udinese, Ancona, AS Roma, Zenit Sint-Petersburg en Internazionale. De laatste twee seizoenen was hij bij Napoli werkzaam.


Zal Napoli zonder hem nog even succesvol zijn?

Meest recent

Vraagteken bij Rode Duivels: Defour ziet oplossing

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

0
0
'Rigaux wil stunten met Belgische toptransfer'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

35
35
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

43
43
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

66
66
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

256
256
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

97
97
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

68
68
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

262
262
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

180
180
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

64
64
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

490
490
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

189
189
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

149
149
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

441
441
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

305
305
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

426
426
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

774
774
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3728
3728
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

94
94
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

230
230

Meer sportnieuws