Antwerp bestolen? "Als het fout is, moet hij rood krijgen"

1623 stemmen
Antwerp bestolen?

Antwerp FC is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich tot landskampioen te kronen. De Great Old stond er op eigen veld nochtans lange tijd goed voor, maar bleef tegen Union SG uiteindelijk toch op 1-1 steken. Achteraf hadden de Antwerpenaren wel reden tot klagen.


In de slotfase konden de Unionisten via een afgeweken bal alsnog een cruciaal punt uit de brand slepen. Nochtans liep de match tot dan behoorlijk voortvarend voor RAFC. Vincent Janssen zette zijn ploeg na amper een kwartier spelen immers al op voorsprong. Na de pauze kwamen de bezoekers ook nog eens met een mannetje minder te staan door een terechte rode kaart voor Senne Lynen. En voor hetzelfde geld had Union een tweede uitsluiting geïncasseerd. Zo haalde Bart Nieuwkoop de doorgebroken Jurgen Ekkelenkamp onderuit.

LEES OOK: 'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Rood op zijn plaats

Hoewel de Nederlandse middenvelder alleen op doel had kunnen afstormen, hield scheidsrechter Erik Lambrechts het bij een gele kaart voor Nieuwkoop. De vraag is dan ook of hij geen rood had moeten krijgen. "Ik zou denken van wel, het is toch een doorgebroken speler. Ik moet wel zeggen dat ik het persoonlijk geen fout vond. Máár scheidsrechter Lambrechts fluit wel", zei commentator Peter Vandenbempt bij Eleven Sports. "Als je fluit voor een fout, is voor mij één ding zeker: dat is dat de aanvaller dan oog in oog komt met de doelman. Er is niet veel aan de hand. Maar als daar een fout wordt gefloten, had daar rood moeten komen", vulde analist Gert Verheyen aan.

Tweede week op rij

Overigens was het niet de eerste dat Union aan een rode kaart ontsnapte. Vorige week op het veld van KRC Genk kwam Christian Burgess er ook al met geel vanaf nadat hij een doorgebroken Joseph Paintsil neerhaalde. "Daar werd toen de uitleg gegeven dat de bal te veel naar de buitenkant ging, maar daar ben ik het niet mee eens", aldus Vandenbempt. "Het was toen meer aan de zijkant, toen was niet 100% zeker dat Paintsil oog in oog met de doelman was gekomen. Voor mij was dit wél één fase waar dat 100% zeker was geweest", besloot Verheyen.

Nieuwkoop had rood moeten krijgen ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

53
53
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

39
39
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

78
78
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

107
107
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

25
25
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

42
42
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

244
244
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

148
148
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

37
37
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

197
197
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

137
137
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

413
413
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

326
326
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

128
128
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

162
162
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

194
194
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws