Ex-boegbeeld zet Great Old op scherp: " Van 2CV naar Tesla”

door
Ex-boegbeeld zet Great Old op scherp:

D-day voor Antwerp en Union vandaag! The Great Old kan voor het eerst sinds 1957 nog eens de landstitel pakken in de Belgische competitie, het zou meteen de dubbel betekenen en dat is een echt unicum. Rood-Wit zat recent nog in een gitzwarte periode maar klauterde helemaal terug naar boven, mede dankzij de 'helden' van toen.


Pas in het seizoen 2016-2017 pakte Antwerp de promotie naar de Jupiler Pro League. In testwedstrijden werd Roeselare verslagen en zo kwam er na dertien jaar (!) een einde aan het avontuur van The Great Old in onze tweede afdeling. Wim De Decker (ondertussen coach bij Beveren) was de man die Rood-Wit weer naar de hoogste klasse leidde.

LEES OOK: Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Meermaals kunst-en vliegwerk

In de periode daarvoor hing het lot van de roemrijke club meermaals aan een zijden draadje. Bekende figuren als voorzitter Eddy Wauters en Paul Bistiaux hielden de club vaak met kunst-en vliegwerk in leven, dit ging uiteraard ten koste van de sportieve ambities. Die laatste heeft echter nog steeds enorm fijne herinneringen aan 'zijn' club.

Bistiaux zwaaide af in 2015 en was nadien vooral actief als columnist voor Gazet van Antwerpen. Daarnaast doet hij ook nog een stuk consultancy. In Het Nieuwsblad stelt de voormalig secretaris zich nederig op en geeft hij aan dat hij slechts een kleine verdienste heeft aan het huidige succes. Hij looft 'visionair' Paul Gheysens die op korte termijn het onmogelijke heeft gerealiseerd. "De hyperprofessionele structuur die onder Paul Gheysens is neergezet, verschilt dag en nacht met hoe het er voor hem aan toeging. “Dat is zoals een Tesla vergelijken met een 2CV”, beweert Bistiaux. “Alleen de afmetingen van het veld zijn hetzelfde". De ex-secretaris is er alvast van overtuigd dat Antwerp vandaag de dubbel pakt, dat gaf hij enkele weken geleden al aan.

Wie pakt de titel denkt u?

Meest recent

Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

6
6
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

45
45
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

27
27
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

124
124
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

61
61
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

34
34
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

27
27
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

103
103
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

107
107
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

170
170
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

104
104
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

154
154
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

138
138
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

473
473
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

176
176
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

73
73
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

42
42
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

153
153
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

236
236
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

576
576
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

174
174
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

173
173

Meer sportnieuws