Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

501 stemmen
Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

Zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Indien Antwerp FC op eigen veld wint van Union SG, mag de Great Old zich de nieuwe landskampioen noemen. Bij KRC Genk hoopt men echter dat de Brusselaars erin slagen om het titeldebat in leven te houden.


Lange tijd leek het erop dat de Limburgers zelf met het kampioenschap aan de haal zouden gaan. Maar in het slot van de reguliere competitie gooiden ze zelf een groot deel van hun voorsprong te grabbel. En met 4 op 12 was ook de campagne in de Play-Offs tot dusver geen succes. Om alsnog de titel te pakken moet Racing dan ook zijn twee resterende duels winnen. Daarnaast moet men hopen dat Antwerp zondag niet wint én dat Union nog maximum drie punten pakt.

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

In voetbal kan alles

Het ziet er dus allesbehalve goed uit voor Genk. Toch weigert men in de Cegeka Arena om de handdoek al te werpen. "In voetbal kan alles", lanceert coach Wouter Vrancken een cliché bij TVL. "Er zijn vier goede ploegen in de Champions' Play-Offs, dus dan kan alles. We zullen wel zien op het einde van de wedstrijd wat het wordt. Maar wij moeten energie steken in wat we zelf in de hand hebben en hopen op een positief scenario."

Tweede plaats

Moest het voor Genk dan toch niet lukken om de titel te pakken, willen de Limburgers er wel alles aan doen om alsnog tweede te eindigen. "Je bent sportman en dan wil je sowieso zo hoog mogelijk eindigen. We willen dan liever tweede eindigen. Het enige speciale is dat je dan een maand vroeger begint dan degene die derde wordt (door de Europese voorrondes, red.). Qua voorbereiding is dat niet evident, maar het geeft wel nog een beetje uitzicht op een Champions League-ticket", aldus vrancken.

Het seizoen van Genk is sowieso geslaagd ...

Meest recent

Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

0
0
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

16
16
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

62
62
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

100
100
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

241
241
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

59
59
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

633
633
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

238
238
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

82
82
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

398
398
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

250
250
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

224
224
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

299
299
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

401
401
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

113
113
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

550
550
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

238
238
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

999
999
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

233
233
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

465
465
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

56
56
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

715
715
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

267
267
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

164
164
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1523
1523

Meer sportnieuws