Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

501 stemmen
Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

Zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Indien Antwerp FC op eigen veld wint van Union SG, mag de Great Old zich de nieuwe landskampioen noemen. Bij KRC Genk hoopt men echter dat de Brusselaars erin slagen om het titeldebat in leven te houden.


Lange tijd leek het erop dat de Limburgers zelf met het kampioenschap aan de haal zouden gaan. Maar in het slot van de reguliere competitie gooiden ze zelf een groot deel van hun voorsprong te grabbel. En met 4 op 12 was ook de campagne in de Play-Offs tot dusver geen succes. Om alsnog de titel te pakken moet Racing dan ook zijn twee resterende duels winnen. Daarnaast moet men hopen dat Antwerp zondag niet wint én dat Union nog maximum drie punten pakt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

In voetbal kan alles

Het ziet er dus allesbehalve goed uit voor Genk. Toch weigert men in de Cegeka Arena om de handdoek al te werpen. "In voetbal kan alles", lanceert coach Wouter Vrancken een cliché bij TVL. "Er zijn vier goede ploegen in de Champions' Play-Offs, dus dan kan alles. We zullen wel zien op het einde van de wedstrijd wat het wordt. Maar wij moeten energie steken in wat we zelf in de hand hebben en hopen op een positief scenario."

Tweede plaats

Moest het voor Genk dan toch niet lukken om de titel te pakken, willen de Limburgers er wel alles aan doen om alsnog tweede te eindigen. "Je bent sportman en dan wil je sowieso zo hoog mogelijk eindigen. We willen dan liever tweede eindigen. Het enige speciale is dat je dan een maand vroeger begint dan degene die derde wordt (door de Europese voorrondes, red.). Qua voorbereiding is dat niet evident, maar het geeft wel nog een beetje uitzicht op een Champions League-ticket", aldus vrancken.

Het seizoen van Genk is sowieso geslaagd ...

Meest recent

'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

107
107
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

254
254
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

251
251
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

96
96
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

135
135
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

63
63
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

69
69
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

149
149
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

265
265
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

585
585
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

148
148
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

80
80
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

104
104
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

266
266
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

402
402
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

291
291
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

112
112
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

225
225
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

377
377
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

81
81
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

633
633
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

83
83
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

240
240
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

115
115

Meer sportnieuws