Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

door
Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

Zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Indien Antwerp FC op eigen veld wint van Union SG, mag de Great Old zich de nieuwe landskampioen noemen. Bij KRC Genk hoopt men echter dat de Brusselaars erin slagen om het titeldebat in leven te houden.


Lange tijd leek het erop dat de Limburgers zelf met het kampioenschap aan de haal zouden gaan. Maar in het slot van de reguliere competitie gooiden ze zelf een groot deel van hun voorsprong te grabbel. En met 4 op 12 was ook de campagne in de Play-Offs tot dusver geen succes. Om alsnog de titel te pakken moet Racing dan ook zijn twee resterende duels winnen. Daarnaast moet men hopen dat Antwerp zondag niet wint én dat Union nog maximum drie punten pakt.

LEES OOK: "Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

In voetbal kan alles

Het ziet er dus allesbehalve goed uit voor Genk. Toch weigert men in de Cegeka Arena om de handdoek al te werpen. "In voetbal kan alles", lanceert coach Wouter Vrancken een cliché bij TVL. "Er zijn vier goede ploegen in de Champions' Play-Offs, dus dan kan alles. We zullen wel zien op het einde van de wedstrijd wat het wordt. Maar wij moeten energie steken in wat we zelf in de hand hebben en hopen op een positief scenario."

Tweede plaats

Moest het voor Genk dan toch niet lukken om de titel te pakken, willen de Limburgers er wel alles aan doen om alsnog tweede te eindigen. "Je bent sportman en dan wil je sowieso zo hoog mogelijk eindigen. We willen dan liever tweede eindigen. Het enige speciale is dat je dan een maand vroeger begint dan degene die derde wordt (door de Europese voorrondes, red.). Qua voorbereiding is dat niet evident, maar het geeft wel nog een beetje uitzicht op een Champions League-ticket", aldus vrancken.

Het seizoen van Genk is sowieso geslaagd ...

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

24
24
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

32
32
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

60
60
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

15
15
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

217
217
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

160
160
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

201
201
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

41
41
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

200
200
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

800
800
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

501
501
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

182
182
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

96
96
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

181
181
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

375
375
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

90
90
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

305
305
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

147
147
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

292
292
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

282
282
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

232
232

Meer sportnieuws