Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

501 stemmen
Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

Zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Indien Antwerp FC op eigen veld wint van Union SG, mag de Great Old zich de nieuwe landskampioen noemen. Bij KRC Genk hoopt men echter dat de Brusselaars erin slagen om het titeldebat in leven te houden.


Lange tijd leek het erop dat de Limburgers zelf met het kampioenschap aan de haal zouden gaan. Maar in het slot van de reguliere competitie gooiden ze zelf een groot deel van hun voorsprong te grabbel. En met 4 op 12 was ook de campagne in de Play-Offs tot dusver geen succes. Om alsnog de titel te pakken moet Racing dan ook zijn twee resterende duels winnen. Daarnaast moet men hopen dat Antwerp zondag niet wint én dat Union nog maximum drie punten pakt.

LEES OOK: 'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

In voetbal kan alles

Het ziet er dus allesbehalve goed uit voor Genk. Toch weigert men in de Cegeka Arena om de handdoek al te werpen. "In voetbal kan alles", lanceert coach Wouter Vrancken een cliché bij TVL. "Er zijn vier goede ploegen in de Champions' Play-Offs, dus dan kan alles. We zullen wel zien op het einde van de wedstrijd wat het wordt. Maar wij moeten energie steken in wat we zelf in de hand hebben en hopen op een positief scenario."

Tweede plaats

Moest het voor Genk dan toch niet lukken om de titel te pakken, willen de Limburgers er wel alles aan doen om alsnog tweede te eindigen. "Je bent sportman en dan wil je sowieso zo hoog mogelijk eindigen. We willen dan liever tweede eindigen. Het enige speciale is dat je dan een maand vroeger begint dan degene die derde wordt (door de Europese voorrondes, red.). Qua voorbereiding is dat niet evident, maar het geeft wel nog een beetje uitzicht op een Champions League-ticket", aldus vrancken.

Het seizoen van Genk is sowieso geslaagd ...

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

37
37
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

113
113
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

75
75
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

59
59
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

162
162
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

517
517
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

78
78
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

222
222
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

139
139
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

74
74
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

67
67
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

198
198
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

676
676
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

54
54
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

71
71
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

452
452
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

464
464
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

574
574
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1119
1119
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

571
571
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

115
115
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

156
156
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

123
123
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

173
173

Meer sportnieuws