Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

door
Genk alsnog kampioen? Vrancken antwoordt met cliché

Zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Indien Antwerp FC op eigen veld wint van Union SG, mag de Great Old zich de nieuwe landskampioen noemen. Bij KRC Genk hoopt men echter dat de Brusselaars erin slagen om het titeldebat in leven te houden.


Lange tijd leek het erop dat de Limburgers zelf met het kampioenschap aan de haal zouden gaan. Maar in het slot van de reguliere competitie gooiden ze zelf een groot deel van hun voorsprong te grabbel. En met 4 op 12 was ook de campagne in de Play-Offs tot dusver geen succes. Om alsnog de titel te pakken moet Racing dan ook zijn twee resterende duels winnen. Daarnaast moet men hopen dat Antwerp zondag niet wint én dat Union nog maximum drie punten pakt.

LEES OOK: Vrancken vol emotie na persoonlijk drama: "Ze was er altijd"

In voetbal kan alles

Het ziet er dus allesbehalve goed uit voor Genk. Toch weigert men in de Cegeka Arena om de handdoek al te werpen. "In voetbal kan alles", lanceert coach Wouter Vrancken een cliché bij TVL. "Er zijn vier goede ploegen in de Champions' Play-Offs, dus dan kan alles. We zullen wel zien op het einde van de wedstrijd wat het wordt. Maar wij moeten energie steken in wat we zelf in de hand hebben en hopen op een positief scenario."

Tweede plaats

Moest het voor Genk dan toch niet lukken om de titel te pakken, willen de Limburgers er wel alles aan doen om alsnog tweede te eindigen. "Je bent sportman en dan wil je sowieso zo hoog mogelijk eindigen. We willen dan liever tweede eindigen. Het enige speciale is dat je dan een maand vroeger begint dan degene die derde wordt (door de Europese voorrondes, red.). Qua voorbereiding is dat niet evident, maar het geeft wel nog een beetje uitzicht op een Champions League-ticket", aldus vrancken.

Het seizoen van Genk is sowieso geslaagd ...

Meest recent

'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

Club Brugge staat donderdagavond voor een belangrijke thuisduel tegen AS Monaco in de Champions ...

7
7
Nederlandse pers geloof ogen niet bij Union: twéé uitblinkers

Union SG heeft dinsdagavond op een indrukwekkende manier zijn grote debuut in de Champions League ...

72
72
'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

101
101
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

66
66
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

87
87
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

83
83
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

125
125
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

310
310
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

86
86
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

57
57
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

403
403
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

170
170
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

122
122
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

155
155
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

289
289
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

327
327
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

50
50
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

297
297
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

204
204
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

394
394
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

157
157
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

313
313
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

43
43
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

332
332
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

422
422

Meer sportnieuws