'Naam JPL-coach duikt op in trainerszoektocht Standard'

436 stemmen
'Naam JPL-coach duikt op in trainerszoektocht Standard'

Standard moet andermaal op zoek naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. De Rouches waren dolgraag doorgegaan met Ronny Deila, maar die zwichtte uiteindelijk toch voor de lokroep uit Brugge. En dus zullen de Luikenaars de markt op moeten in de zoektocht naar een geschikte opvolger.


Donderdag werd officieel bekend gemaakt dat Deila per direct afzwaait op Sclessin. Assistent-coach Geoffrey Valenne zal de twee resterende wedstrijden van dit seizoen voor zijn rekening nemen, ondertussen gaat de clubleiding op zoek naar een definitieve opvolger. "Sinds vanmorgen werden mij al vijftig trainers gepresenteerd. Maar wij hebben uiteraard ook onze eigen lijst met mogelijke opvolgers samengesteld. Daarvan wil ik echter geen namen bekend maken", liet sportief directeur Fergal Harkin verstaan op zijn persbabbel.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Eerste namen gaan rond

Desondanks doen de eerste namen toch al de ronde. Volgens de Waalse journalist Sacha Tavolieri is Vincent Euvrard één van de pistes die worden gevolgd door de Rouches. De oud-speler van onder meer Cercle Brugge en STVV leverde dit seizoen puik werk bij RWDM, dat hij naar de titel in de Challenger Pro League leidde. Ook de naam van Alexander Blessin viel al. De oud-trainer van KV Oostende werkte bij Genoa al in loondienst van '777 Partners', de investeerders die ook Standard in hun portefeuille hebben.

Sterk werk bij Cercle

Bij SudPresse wordt dan weer een trainer uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven: Miron Muslic. Die leverde in de voorbije maanden alvast uitstekend werk af bij Cercle Brugge. Het Waalse medium wijst er echter op dat er voorlopig weinig fundering is voor dit gerucht. De kans is dan ook groter dat de Amerikaanse eigenaars opnieuw voor een buitenlandse optie zullen gaan, al is er momenteel nog geen enkele piste echt concreet.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
178

Deila heeft het onderste uit zijn selectie bij Standard gehaald ...

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

97
97
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

36
36
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

9
9
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

73
73
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

151
151
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

204
204
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

225
225
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

46
46
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

45
45
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

89
89
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

99
99
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

280
280
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

270
270
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

347
347
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

203
203
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1027
1027
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1389
1389

Meer sportnieuws