'Naam JPL-coach duikt op in trainerszoektocht Standard'

436 stemmen
'Naam JPL-coach duikt op in trainerszoektocht Standard'

Standard moet andermaal op zoek naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. De Rouches waren dolgraag doorgegaan met Ronny Deila, maar die zwichtte uiteindelijk toch voor de lokroep uit Brugge. En dus zullen de Luikenaars de markt op moeten in de zoektocht naar een geschikte opvolger.


Donderdag werd officieel bekend gemaakt dat Deila per direct afzwaait op Sclessin. Assistent-coach Geoffrey Valenne zal de twee resterende wedstrijden van dit seizoen voor zijn rekening nemen, ondertussen gaat de clubleiding op zoek naar een definitieve opvolger. "Sinds vanmorgen werden mij al vijftig trainers gepresenteerd. Maar wij hebben uiteraard ook onze eigen lijst met mogelijke opvolgers samengesteld. Daarvan wil ik echter geen namen bekend maken", liet sportief directeur Fergal Harkin verstaan op zijn persbabbel.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Eerste namen gaan rond

Desondanks doen de eerste namen toch al de ronde. Volgens de Waalse journalist Sacha Tavolieri is Vincent Euvrard één van de pistes die worden gevolgd door de Rouches. De oud-speler van onder meer Cercle Brugge en STVV leverde dit seizoen puik werk bij RWDM, dat hij naar de titel in de Challenger Pro League leidde. Ook de naam van Alexander Blessin viel al. De oud-trainer van KV Oostende werkte bij Genoa al in loondienst van '777 Partners', de investeerders die ook Standard in hun portefeuille hebben.

Sterk werk bij Cercle

Bij SudPresse wordt dan weer een trainer uit de Jupiler Pro League naar voren geschoven: Miron Muslic. Die leverde in de voorbije maanden alvast uitstekend werk af bij Cercle Brugge. Het Waalse medium wijst er echter op dat er voorlopig weinig fundering is voor dit gerucht. De kans is dan ook groter dat de Amerikaanse eigenaars opnieuw voor een buitenlandse optie zullen gaan, al is er momenteel nog geen enkele piste echt concreet.

Deila heeft het onderste uit zijn selectie bij Standard gehaald ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

175
175
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

71
71
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

49
49
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

60
60
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

326
326
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

76
76
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

77
77
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

73
73
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

64
64
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

193
193
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

221
221
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

221
221
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

677
677
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

322
322
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

161
161
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

172
172
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

144
144
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

179
179
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

464
464
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

248
248
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

435
435

Meer sportnieuws