Anderlecht op weg naar indrukwekkende toptransfers

2696 stemmen
Anderlecht op weg naar indrukwekkende toptransfers

Het transferbeleid van Anderlecht werd vorig seizoen als succesvol beschouwd, grotendeels dankzij de invloed en aantrekkingskracht van toenmalig coach Vincent Kompany, maar in de laatste zomertransferperiode sloeg Peter Verbeke en zijn team de bal helemaal mis. Sporting heeft veel dure missers en weinig geslaagde transfers in de huidige selectie en voor de komende zomermercato is het belangrijk dat Jesper Fredberg een overwegend positief rapport presenteert. De CEO Sports voert een ander transferbeleid dan zijn voorganger en hij komt steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Anderlecht.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Slim transferbeleid: ‘buy low, sell high’

RSC Anderlecht heeft de ambitie om volgend seizoen opnieuw in de top vier van de competitie te eindigen, en de club is bereid om de nodige middelen vrij te maken om dit te realiseren. Volgens niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute moet Jesper Fredberg ambitieus de transfermarkt kunnen betreden. Hij benadrukte dat het niet absoluut noodzakelijk is om eerst spelers te verkopen voordat er versterkingen kunnen worden aangetrokken, en dat ze “het momentum moeten pakken.” Om deze plannen te ondersteunen, staat er naar verluidt een kapitaalverhoging van ongeveer 14 à 15 miljoen euro gepland bij de club.

Hoewel de verwachte extra financiële middelen van 14 à 15 miljoen euro niet integraal naar het transferbudget voor de komende zomerse transferperiode zullen gaan, zal het zeker Jesper Fredberg helpen in zijn missie om een succesvolle mercato af te ronden. De CEO Sports heeft al een plan opgesteld om dit doel te bereiken en het bestuur is bereid om hem de nodige middelen te geven om dit te realiseren. Hoewel Fredberg over een redelijk budget zal beschikken, zijn er geen miljoenen beschikbaar om zomaar op de transfermarkt rond te strooien. De focus moet liggen op slimme, betaalbare en toekomstgerichte transfers.



Jesper Fredberg zal dus een balans moeten vinden tussen het aantrekken van kwalitatieve en betaalbare spelers die op de korte termijn een sportieve meerwaarde brengen, en op lange termijn ook een financiële meerwaarde voor de club kunnen opleveren. Het ‘buy low, sell high’-principe, waarbij spelers zowel sportief als financieel rendement opleveren, is de de natte droom van elke sportdirecteur, maar voor Anderlecht is deze aanpak echter absoluut noodzakelijk om vooruitgang te boeken en weer aan te sluiten bij de top van het Belgische voetbal. Het is een cruciale stap om de club weer op de juiste koers te brengen.

Het model van Union SG

Anderlecht zou er goed aan doen om een vergelijkbaar transferbeleid te voeren zoals Union SG de laatste jaren heeft gedaan. De Unionisten hebben een creatief en succesvol beleid geïmplementeerd, zowel op financieel als sportief vlak. Dit is meteen ook de reden waarom Union dit seizoen bewijst dat ze geen 'one hit wonder' zijn. Ondanks het feit dat eigenaar Tony Bloom een vermogen van 1,5 miljard euro heeft, heeft de club uit Sint-Gillis ervoor gekozen om een rationeel en verstandig beleid te voeren. Bloom laat de club opereren met beperkte financiële middelen, maar met veel sportieve knowhow en het gebruik van data.

De club moet groeien op een organische manier, zonder grote sterren aan te trekken of enorme budgetten op de transfermarkt te spenderen. Union richt zich daarentegen op spelers met aanzienlijke intrinsieke kwaliteiten die door de grote clubs over het hoofd zijn gezien. Het zijn spelers die gemotiveerd zijn om sportieve revanche te nemen, om het ongelijk van anderen te bewijzen en te laten zien dat ze weldegelijk op een hoger voetbalniveau kunnen presteren. Neem bijvoorbeeld Dante Vanzeir, die bij KRC Genk werd afgeremd. En wie had twee jaar geleden ooit gehoord van Deniz Undav, Casper Nielsen, Teddy Teuma, Loïc Lapoussin of Kaoru Mitoma?



De clubleiding van Union SG stelt jaarlijks een evenwichtige en kwalitatieve spelersgroep samen, waarbij een goede mix wordt gezocht tussen ervaren spelers en jonge, onbekende talenten uit het buitenland. Dit is precies waar Tony Bloom en zijn team in uitblinken, met behulp van speciale datasoftware. De spelers die succesvol zijn in het Dudenpark zijn geselecteerd na een analyse van meer dan duizend profielen. Daarbij lag de focus niet op namen of reputatie, maar op specifieke sportieve parameters. Daarnaast worden ook het privéleven en het gedrag op sociale media en in interviews in kaart gebracht.

Anderlecht zoekt het spoor van Union

Het transferbeleid van Union SG hanteert het succesvolle 'buy low, sell high'-principe, waarbij spelers tegen een lage prijs worden aangetrokken, een grote sportieve impact maken, en later met grote winst worden verkocht. CEO Philip Bormans omschreef dit als een interne strategie, vergelijkbaar met een magisch recept of toverdrank die alleen zij kennen, in een interview met Het Nieuwsblad. Dit is precies het model dat Anderlecht vandaag nodig heeft om uit het dal te komen en weer aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal. Hoewel Sporting het magische recept nog niet heeft ontdekt, is paars-wit wel op de juiste weg.



Sinds Jesper Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht, zijn er verschillende spelers waarin Sporting interesse heeft getoond en die ook op de radar staan van Union SG. Yorbe Vertessen, de wintertransfer die momenteel gehuurd wordt van PSV Eindhoven, vond het project van Union logischerwijze aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité van RB Salzburg, die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, staat volgens de geruchtenmolen op de verlanglijst van beide Brusselse clubs. Daarnaast is ook Younes Taha, de opkomende ster van PEC Zwolle, een speler waar zowel Anderlecht als Union naar verluidt interesse in heeft.

Zal Fredberg beter doen dan Verbeke?

Meest recent

'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

110
110
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

191
191
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

17
17
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

180
180
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

483
483
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

45
45
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

201
201
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

266
266
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

171
171
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

180
180
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

197
197
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

577
577
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

265
265
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

334
334
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

341
341
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

594
594
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

409
409
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

153
153
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

441
441
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

570
570
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

391
391
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

188
188
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46

Meer sportnieuws