Anderlecht op weg naar indrukwekkende toptransfers

2696
Anderlecht op weg naar indrukwekkende toptransfers

Het transferbeleid van Anderlecht werd vorig seizoen als succesvol beschouwd, grotendeels dankzij de invloed en aantrekkingskracht van toenmalig coach Vincent Kompany, maar in de laatste zomertransferperiode sloeg Peter Verbeke en zijn team de bal helemaal mis. Sporting heeft veel dure missers en weinig geslaagde transfers in de huidige selectie en voor de komende zomermercato is het belangrijk dat Jesper Fredberg een overwegend positief rapport presenteert. De CEO Sports voert een ander transferbeleid dan zijn voorganger en hij komt steeds meer op het territorium van Union SG, wat een groot compliment is voor het nieuwe gevoerde scoutings- en transferbeleid van Anderlecht.

LEES OOK: Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Slim transferbeleid: ‘buy low, sell high’

RSC Anderlecht heeft de ambitie om volgend seizoen opnieuw in de top vier van de competitie te eindigen, en de club is bereid om de nodige middelen vrij te maken om dit te realiseren. Volgens niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute moet Jesper Fredberg ambitieus de transfermarkt kunnen betreden. Hij benadrukte dat het niet absoluut noodzakelijk is om eerst spelers te verkopen voordat er versterkingen kunnen worden aangetrokken, en dat ze “het momentum moeten pakken.” Om deze plannen te ondersteunen, staat er naar verluidt een kapitaalverhoging van ongeveer 14 à 15 miljoen euro gepland bij de club.

Hoewel de verwachte extra financiële middelen van 14 à 15 miljoen euro niet integraal naar het transferbudget voor de komende zomerse transferperiode zullen gaan, zal het zeker Jesper Fredberg helpen in zijn missie om een succesvolle mercato af te ronden. De CEO Sports heeft al een plan opgesteld om dit doel te bereiken en het bestuur is bereid om hem de nodige middelen te geven om dit te realiseren. Hoewel Fredberg over een redelijk budget zal beschikken, zijn er geen miljoenen beschikbaar om zomaar op de transfermarkt rond te strooien. De focus moet liggen op slimme, betaalbare en toekomstgerichte transfers.



Jesper Fredberg zal dus een balans moeten vinden tussen het aantrekken van kwalitatieve en betaalbare spelers die op de korte termijn een sportieve meerwaarde brengen, en op lange termijn ook een financiële meerwaarde voor de club kunnen opleveren. Het ‘buy low, sell high’-principe, waarbij spelers zowel sportief als financieel rendement opleveren, is de de natte droom van elke sportdirecteur, maar voor Anderlecht is deze aanpak echter absoluut noodzakelijk om vooruitgang te boeken en weer aan te sluiten bij de top van het Belgische voetbal. Het is een cruciale stap om de club weer op de juiste koers te brengen.

Het model van Union SG

Anderlecht zou er goed aan doen om een vergelijkbaar transferbeleid te voeren zoals Union SG de laatste jaren heeft gedaan. De Unionisten hebben een creatief en succesvol beleid geïmplementeerd, zowel op financieel als sportief vlak. Dit is meteen ook de reden waarom Union dit seizoen bewijst dat ze geen 'one hit wonder' zijn. Ondanks het feit dat eigenaar Tony Bloom een vermogen van 1,5 miljard euro heeft, heeft de club uit Sint-Gillis ervoor gekozen om een rationeel en verstandig beleid te voeren. Bloom laat de club opereren met beperkte financiële middelen, maar met veel sportieve knowhow en het gebruik van data.

De club moet groeien op een organische manier, zonder grote sterren aan te trekken of enorme budgetten op de transfermarkt te spenderen. Union richt zich daarentegen op spelers met aanzienlijke intrinsieke kwaliteiten die door de grote clubs over het hoofd zijn gezien. Het zijn spelers die gemotiveerd zijn om sportieve revanche te nemen, om het ongelijk van anderen te bewijzen en te laten zien dat ze weldegelijk op een hoger voetbalniveau kunnen presteren. Neem bijvoorbeeld Dante Vanzeir, die bij KRC Genk werd afgeremd. En wie had twee jaar geleden ooit gehoord van Deniz Undav, Casper Nielsen, Teddy Teuma, Loïc Lapoussin of Kaoru Mitoma?



De clubleiding van Union SG stelt jaarlijks een evenwichtige en kwalitatieve spelersgroep samen, waarbij een goede mix wordt gezocht tussen ervaren spelers en jonge, onbekende talenten uit het buitenland. Dit is precies waar Tony Bloom en zijn team in uitblinken, met behulp van speciale datasoftware. De spelers die succesvol zijn in het Dudenpark zijn geselecteerd na een analyse van meer dan duizend profielen. Daarbij lag de focus niet op namen of reputatie, maar op specifieke sportieve parameters. Daarnaast worden ook het privéleven en het gedrag op sociale media en in interviews in kaart gebracht.

Anderlecht zoekt het spoor van Union

Het transferbeleid van Union SG hanteert het succesvolle 'buy low, sell high'-principe, waarbij spelers tegen een lage prijs worden aangetrokken, een grote sportieve impact maken, en later met grote winst worden verkocht. CEO Philip Bormans omschreef dit als een interne strategie, vergelijkbaar met een magisch recept of toverdrank die alleen zij kennen, in een interview met Het Nieuwsblad. Dit is precies het model dat Anderlecht vandaag nodig heeft om uit het dal te komen en weer aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal. Hoewel Sporting het magische recept nog niet heeft ontdekt, is paars-wit wel op de juiste weg.



Sinds Jesper Fredberg de leiding heeft over het transferbeleid bij Anderlecht, zijn er verschillende spelers waarin Sporting interesse heeft getoond en die ook op de radar staan van Union SG. Yorbe Vertessen, de wintertransfer die momenteel gehuurd wordt van PSV Eindhoven, vond het project van Union logischerwijze aantrekkelijker dan dat van Anderlecht. Oumar Diakité van RB Salzburg, die wordt vergeleken met de legendarische Aruna Dindane, staat volgens de geruchtenmolen op de verlanglijst van beide Brusselse clubs. Daarnaast is ook Younes Taha, de opkomende ster van PEC Zwolle, een speler waar zowel Anderlecht als Union naar verluidt interesse in heeft.

Zal Fredberg beter doen dan Verbeke?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

19
19
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

78
78
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

73
73
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

68
68
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

502
502
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

265
265
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

177
177
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

471
471
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

733
733
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

149
149
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

100
100
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

506
506
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

426
426
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

71
71
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

110
110
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

240
240
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

529
529
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

514
514
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

480
480
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

168
168
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

413
413

Meer sportnieuws