Schrale troost: Trésor schrijft JPL-record op zijn naam

door
Schrale troost: Trésor schrijft JPL-record op zijn naam

KRC Genk kon zondagavond opnieuw niet winnen van Union. Het moest na de 3-0-pandoering in het Dudenpark vorige week deze keer vrede nemen met een 1-1-gelijkspel. Daarmee lijken de Limburgers meteen een kruis te mogen maken over hun titeldroom. Het moet zelf al zes op zes pakken en hopen dat de topper tussen Antwerp niet wint van Union en de Brusselaars ook geen zes op zes pakken.


De titel lijkt dus stilaan een 'mission impossible' en zo eindigt een mooi seizoen toch een beetje in mineur voor Genk. Het stond immers bijna het hele seizoen aan de leiding met fraai aanvallend voetbal. Een aantal spelers blonken daarin extra uit, zoals bijvoorbeeld Mike Trésor. Na een moeilijk eerste seizoen in de Cegeka Arena ontplofte de flankaanvaller helemaal.

Tegen Union gaf Trésor bijvoorbeeld nog de assist voor de openingsgoal van McKenzie en daarmee trapte hij zich in de geschiedenisboeken. Het was immers al zijn 23ste assist van het seizoen en dat is een record. Sinds die statistiek in de Jupiler Pro League wordt bijgehouden, gaf niemand ooit meer assists in één seizoen. Dat meldt onder meer Sporza. Tot zondag moest Trésor het record delen met Branko Strupar, die vlak voor de eeuwwisseling bij Genk op 22 assists uitkwam.

LEES OOK: 'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

Rode Duivel in juni?

Het zal natuurlijk maar een magere troost zijn voor Trésor, die in juni misschien wel nog de kers op zijn seizoen kan zetten met een eerste selectie voor de Rode Duivels. Hij lijkt in ieder geval dicht bij de nationale ploeg aan te leunen en in maart was er al de nodige ophef toen hij samen met Bryan Heynen gepasseerd werd door Domenico Tedesco.


Zal het record van Trésor nog sneuvelen?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

31
31
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

18
18
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

20
20
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

27
27
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

86
86
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

58
58
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

151
151
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

186
186
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

46
46
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

112
112
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

343
343
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

255
255
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

208
208
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

75
75
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

206
206
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

103
103
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

132
132
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

405
405
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

168
168

Meer sportnieuws