Genkse verval na vertrek Onuachu: dit zijn de frappante cijfers

door
Genkse verval na vertrek Onuachu: dit zijn de frappante cijfers

Eind januari trok Paul Onuachu de deur achter zich dicht bij KRC Genk. Hij verkaste naar Southampton. Sinds die dag veranderde de titelstrijd. Een stand van zaken toen en nu. Het verschil is enorm.


KRC Genk was na 23 speeldagen (het had er zelf 22 gespeeld vanwege een inhaalduel met Eupen) heer en meester in België. Het had een 58 op 66 geboekt en had 7 punten meer dan Union SG en 13 meer dan Royal Antwerp FC. De landstitel leek een uitgemaakte zaak te worden, want Racing Genk speelde het beste voetbal van België. Alles zat zeer goed in elkaar en Paul Onuachu was met 16 goals in 19 matchen de man die vooraan excelleerde. Onuachu woog op een defensie en was defensief bij stilstaande fases ook belangrijk. De boomlange spits was ook in het spel belangrijk, want hij was het perfecte aanspeelpunt. Dat verdween sindsdien.

LEES OOK: Nieuwe smaakmaker KRC Genk: "Smaakt naar meer"

Offensief en defensief

Genk speelde na het vertrek van Onuachu 15 competitiewedstrijden. Daarin werd een bijzonder matige 19 op 45 geboekt. Antwerp en Union kwamen zo steeds dichterbij. De Great Old maakte maar liefst 16! punten goed met een 35 op 45. Union SG kon 10 punten inlopen met een 29 op 45. Het is dus duidelijk dat er wél degelijk een groot probleem is sinds Onuachu vertrok.

Racing Genk mist Onuachu offensief en defensief. Aanvallend trok de ploeg nog zijn streng met 26 doelpunten in 15 wedstrijden. Al zakte dat gemiddelde van 2,54 goals per match met Onuachu naar 1,73 doelpunten per match zonder Onuachu. Defensief heeft Genk veel problemen. In de eerste 22 wedstrijden incasseerde Genk 19 tegengoals, oftewel 0,86 tegengoals per wedstrijd. Nadien steeg dat naar 24 tegendoelpunten in 15 wedstrijden, oftewel 1,6 tegentreffers per duel. Onuachu kon zijn defensie vaak ontlasten door de match te beslissen, waardoor de defensie werd ontlast.

Gaat Genk de titel alsnog winnen?

Meest recent

Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

116
116
Tranen bij Van der Gijp: hartverscheurende onthulling zoon

Tijdens een bijzondere uitzending van Vandaag Inside, waar deze week extra aandacht wordt besteed ...

7
7
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

60
60
Lommel SK pakt uit, Patro verrast met transfer

Lommel SK en Patro Eisden gaan dit seizoen volop voor promotie. De twee Limburgse tweedeklassers ...

33
33
Enorme vrees bij Duivels: "Groot probleem voor Garcia"

België won overtuigend van Liechtenstein. Op het einde van de wedstijd stond er 0-6 op het ...

95
95
Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

395
395
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

570
570
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

187
187
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

268
268
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

740
740
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

554
554
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

44
44
Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

Union SG kreeg ook deze zomermercato weer te maken met een metamorfose. Verschillende spelers ...

86
86
Anderlecht-fans reageren massaal op aftocht Vandenhaute

Zoals verwacht mag Wouter Vandenhaute zich voortaan niet langer voorzitter van RSC Anderlecht ...

473
473
Witte rook: Anderlecht velt verdict over Vandenhaute

Hoogspanning bij RSC Anderlecht, waar in een bijzondere Raad van Bestuur vrijdag werd beslist over ...

610
610
'Van afgang bij Duivels naar topjob: Tedesco verrast'

De passage van Domenico Tedesco bij Belgische nationale ploeg was een ramp en de oefenmeester zit ...

125
125
‘Beerschot zit niet stil: volgende knaltransfer’

Beerschot was afgelopen seizoen het zwakke broertje van de Jupiler Pro League. De Antwerpse club ...

287
287
‘Yamal publiek vernederd: vriendin kiest voor rivaal’

Lamine Yamal is op zijn 18e al een wereldwijde superster en dat heeft ook gevolgen voor zijn ...

167
167
Vandenbempt prijst Duivel de hemel in: “Hij is dé toekomst”

De Rode Duivels wonnen met duidelijke 0-6 cijfers van Liechtenstein. De dwergstaat was uiteraard ...

186
186
Man United-flop? Lammens meteen zwaar aangepakt

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Senne Lammens alsnog zijn gedroomde transfer. De ...

459
459
Hein dumpt Openda en kiest vervanger: "Zou niet twijfelen"

De Rode Duivels boekten donderdagavond een vlotte zege in Liechtenstein, dat uiteindelijk met 0-6 ...

669
669
Westerlo shopt bij PSV, zomeraanwinst La Louvière alweer weg

De transfermarkt is nog enkele dagen open voor Belgische clubs en dus worden nog snel de laatste ...

47
47
Dender slikt mokerslag in zoektocht naar trainer

De interlandbreak is voor de teams uit de Jupiler Pro League de gelegenheid om even uit te blazen en ...

168
168
'Onthuld: om deze reden sleepte transfer Tolu lang aan'

KRC Genk beleefde nog een woelig einde van de zomermercato. Het zag een megatransfer van Oh naar ...

335
335
Nieuw dilemma voor Garcia: "Hij was zó goed"

De Rode Duivels hebben de trip naar Liechtenstein uiteindelijk zonder al te veel problemen volbracht ...

440
440

Meer sportnieuws