'Eerste zomervertrekker staat klaar bij KRC Genk'

590 stemmen
'Eerste zomervertrekker staat klaar bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich flink moeten herpakken om zich alsnog van de landstitel te verzekeren. Maar de winnaar van de reguliere competitie is in het komende seizoen wel al verzekerd van zijn rentree op het Europese toneel. Desondanks dreigt Racing enkele spelers kwijt te raken tijdens de komende mercato.


Bij de Limburgers wil men vooral voortbouwen op de selectie van dit seizoen. "De mercato zal veel rustiger zijn dan vorig jaar. De ambitie is om de ploeg samen te houden, al zal er natuurlijk altijd wel iets gebeuren", liet voorzitter Peter Croonen onlangs nog verstaan. Ondanks die ambities zal er sowieso aan de selectie gesleuteld moeten worden. Het huurcontract van Ally Samatta is bijvoorbeeld aflopend en naast Tolu Arokodare is toch een nieuwe spits nodig.

LEES OOK: Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

Eerste zomeraanwinst

Daarnaast verzekerde Genk zich deze week ook van de diensten van Joris Kayembe. De linksachter komt over van Sporting Charleroi en tekende voor drie seizoenen in de Cegeka Arena. Zijn komst biedt coach Wouter Vrancken extra opties aan op de back-posities. Dat was nodig om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen meestrijden. Bovendien dreigt Genk één van zijn huidige backs te verliezen. Zo zou Angelo Preciado wel eens de eerste vertrekker van de zomermercato kunnen worden.

Griekse interesse

De Ecuadoraan is bij Genk niet verzekerd van een vaste basisstek, maar liet tijdens het voorbije WK wel een degelijke indruk achter. En dat kan hem mogelijk een fraaie transfer opleveren. Zo meldt het medium TransferGeek dat Panathinaikos, dit seizoen tweede in de Griekse Super League, belangstelling toont in Preciado. Diens contract loopt in principe na dit seizoen af, maar Genk beschikt over een optie om die overeenkomst te verlengen en zal daar naar alle waarschijnlijkheid beroep op doen om alsnog iets aan hem te verdienen.

Preciado krijgt te weinig kansen bij Genk ...

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

6
6
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

57
57
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

406
406
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

67
67
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

64
64
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

31
31
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

88
88
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

113
113
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

109
109
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

792
792
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

367
367
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

116
116
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

839
839
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

403
403
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

474
474
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

459
459
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

517
517
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

265
265
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

699
699
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws