'Eerste zomervertrekker staat klaar bij KRC Genk'

door
'Eerste zomervertrekker staat klaar bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich flink moeten herpakken om zich alsnog van de landstitel te verzekeren. Maar de winnaar van de reguliere competitie is in het komende seizoen wel al verzekerd van zijn rentree op het Europese toneel. Desondanks dreigt Racing enkele spelers kwijt te raken tijdens de komende mercato.


Bij de Limburgers wil men vooral voortbouwen op de selectie van dit seizoen. "De mercato zal veel rustiger zijn dan vorig jaar. De ambitie is om de ploeg samen te houden, al zal er natuurlijk altijd wel iets gebeuren", liet voorzitter Peter Croonen onlangs nog verstaan. Ondanks die ambities zal er sowieso aan de selectie gesleuteld moeten worden. Het huurcontract van Ally Samatta is bijvoorbeeld aflopend en naast Tolu Arokodare is toch een nieuwe spits nodig.

LEES OOK: 'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Eerste zomeraanwinst

Daarnaast verzekerde Genk zich deze week ook van de diensten van Joris Kayembe. De linksachter komt over van Sporting Charleroi en tekende voor drie seizoenen in de Cegeka Arena. Zijn komst biedt coach Wouter Vrancken extra opties aan op de back-posities. Dat was nodig om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen meestrijden. Bovendien dreigt Genk één van zijn huidige backs te verliezen. Zo zou Angelo Preciado wel eens de eerste vertrekker van de zomermercato kunnen worden.

Griekse interesse

De Ecuadoraan is bij Genk niet verzekerd van een vaste basisstek, maar liet tijdens het voorbije WK wel een degelijke indruk achter. En dat kan hem mogelijk een fraaie transfer opleveren. Zo meldt het medium TransferGeek dat Panathinaikos, dit seizoen tweede in de Griekse Super League, belangstelling toont in Preciado. Diens contract loopt in principe na dit seizoen af, maar Genk beschikt over een optie om die overeenkomst te verlengen en zal daar naar alle waarschijnlijkheid beroep op doen om alsnog iets aan hem te verdienen.

Preciado krijgt te weinig kansen bij Genk ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

33
33
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

170
170
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

119
119
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

331
331
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

94
94
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

471
471
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

272
272
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

535
535
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

784
784
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

840
840
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

625
625
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

366
366
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

258
258
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

407
407

Meer sportnieuws