Anderlecht wil uitpakken: koningskoppel met Slimani

door
Anderlecht wil uitpakken: koningskoppel met Slimani

Dit seizoen had RSC Anderlecht te maken met meerdere problemen, waarvan het gebrek aan doelpunten er één was. Om deze kwestie aan te pakken, is Jesper Fredberg op zoek naar een nieuwe spits. Tegelijkertijd is de CEO Sports ook van plan het aflopende contract van de huidige aanvalsleider Islam Slimani te verlengen. Als nieuwe spitsbroeder van Slimani denkt Fredberg aan diens landgenoot Mohamed Amoura (22), de veelzijdige en vlotscorende spits van FC Lugano. Het is dus goed mogelijk dat er een veelbelovend Algerijns koningskoppel in de maak is bij Anderlecht.


LEES OOK: Hasi geeft oorzaak voor instorting in de tweede helft

TOPDUO IN DE MAAK


Islam Slimani arriveerde in januari in het Lotto Park en de 34-jarige heeft zich dit seizoen bewezen als de vlotst scorende speler in de Jupiler Pro League. Ondanks dat hij slechts 674 minuten heeft gespeeld, wist hij toch acht keer het net te vinden in de Belgische competitie. Met een indrukwekkend gemiddelde van 1,07 doelpunten per 90 minuten overtreft hij alle andere spelers. De op een na meest efficiënte doelpuntenmaker, Gift Orban van AA Gent, staat op een respectabele afstand met 1,06 doelpunt per 90 minuten. Gianni Bruno van Sint-Truiden is de derde frequentste doelpuntenmaker in de Jupiler Pro League, maar zijn gemiddelde van 0,73 doelpunt per 90 minuten valt aanzienlijk lager uit dan dat van Slimani en Orban.



De indrukwekkende doelpuntenproductie van Islam Slimani, samen met zijn ruime ervaring, winnaarsmentaliteit en bijdrage in het samenspel van Anderlecht, maakt het begrijpelijk dat de club ook volgend seizoen wil kunnen rekenen op zijn aanvalsleider. Volgens de berichtgeving van Het Laatste Nieuws staat het dossier van Slimani zelfs bovenaan de lijst van transferprioriteiten van Jesper Fredberg. Daarnaast wil de CEO Sports nog een extra spits binnenhalen en volgens Fennec Football heeft de 34-jarige spits zelf een suggestie gedaan aan Fredberg om zijn landgenoot Mohamed Amoura aan te trekken. Slimani beschouwt Amoura als een veelbelovende aanwinst, wat zou kunnen leiden tot een potentieel Algerijns koningskoppel bij Anderlecht in het komende seizoen.

NEUS VOOR DOELPUNTEN


Islam Slimani en Mohamed Amoura kennen elkaar goed van bij het Algerijnse nationale team, waar ze samen speelden in de interlands tegen Niger, Tanzania, Guinee en Mali. Amoura is afkomstig van Paradou AC, een bekende Algerijnse club die al verschillende getalenteerde spelers heeft voortgebracht, zoals Abdelkahar Kadri en Adem Zorgane. Toen zij in de zomer van 2021 respectievelijk naar KV Kortrijk en Sporting Charleroi vertrokken, maakte Amoura de overstap naar FC Lugano, waar de 22-jarige uitgroeide tot een sensatie in de Zwitserse competitie. Amoura staat bekend als een van de beste dribbelaars, met gemiddeld zes dribbels per wedstrijd, en ook een van de meest beslissende spelers met zeven goals en drie assists. Mohamed Amoura scoorde zijn zeven treffers in acht basisplaatsen en acht invalbeurten, waardoor hij een mooi doelpuntgemiddelde aanhoudt van 0,63 goal per 90 minuten. “Amoura is een belangrijke speler als hij invalt, maar hij heeft ook het vermogen om te scoren wanneer hij ook aan de wedstrijd begint”, zei Matia Croci-Torti, de coach van FC Lugano, eerder dit seizoen over zijn spits. De 22-jarige heeft duidelijk een neus voor doelpunten want eerder scoorde hij ook al vier treffers in een vriendschappelijke oefenmatch met een experimenteel Algerijns elftal tegen Liberia (5-1). “Hij is fantastisch, ce petit”, zei assistent-bondscoach Madjid Bougherra na deze match.

ZOALS MAHREZ EN SALAH
Djamel Belmadi noemde hem toen de ster van de wedstrijd en sindsdien geldt Mohamed Amoura als een van de nieuwe attracties van het Algerijnse voetbal. De toekomstige Ryad Mahrez volgens velen, want Amoura scoort niet alleen erg gemakkelijk een doelpunt, hij heeft ook grote technische bagage, is snel, dribbelvaardig en behendig. Een minpunt is dat de veelzijdige spits, hij kan centraal als op de flanken spelen, er soms een egoïstische speelstijl op nahoudt en soms ook met concentratieproblemen kampt. ‘La perle de Jijel’ spiegelt zich op zijn beurt liever aan Mohamed Salah, de Egyptische sterspeler van Liverpool FC. In een interview met Corriere Del Ticino zei Amoura dat hij hoopt om een gelijkaardige carrière uit te bouwen zoals Salah, die ook zijn loopbaan in Zwitserland startte , voordat hij naar de Premier League trok. “Dromen brengen offers met zich mee, maar ik wil in de voetsporen van Salah treden.” BUDGETTAIR HAALBAAR VOOR ANDERLECHT
Mohamed Amoura is dus een interessant transfertarget en de belangstelling van Anderlecht is dan ook concreet te noemen. Mattia-Croci Torti, de coach van FC Lugano, bevestigde onlangs dat Sporting toenaderingen zoekt met de Zwitserse club en met Amoura om een deal te bespreken. “Ik heb het nieuws ontvangen dat Anderlecht geïnteresseerd is in Amoura”, werd Croci Torti geciteerd bij 4-4-2.ch. “Maar ik heb spelers die bijna allemaal professional zijn. Zij liggen dus onder contract en moeten via de club gaan om over hun toekomst te beslissen. In dat opzicht zijn er geen problemen.” Amoura ligt tot en met 2025 onder contract bij Lugano en zijn marktwaarde bedraagt één miljoen euro, een richtprijs die zeker in de budgetten van Anderlecht past.

🔥 Wat iedereen nu leest

'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'
'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'
RAFC-fan Tom Waes krijgt rake tik op Nederlandse tv
RAFC-fan Tom Waes krijgt rake tik op Nederlandse tv

Slimani-Amoura: een droomduo voor Anderlecht?

Meest recent

Luuk De Jong stunt en heeft Europese toptransfer beet

Zeer verrassend transfernieuws. Luuk de Jong heeft een nieuwe club gevonden en de Nederlandse ...

3
3
KRC Genk ontdekt nieuwe smaakmaker: "Goed gevoel!"

Bij KRC Genk is Junya Ito onderweg als volgende transfer. De Limburgers bleven tot op heden vrij ...

18
18
Hasi geeft oorzaak voor instorting in de tweede helft

RSC Anderlecht won zondagnamiddag op het veld van Cercle Brugge (2-0) na een wedstrijd met twee ...

79
79
El Ouahdi doet straffe transferuitspraak: "99.9 procent zeker"

KRC Genk moet zondagmiddag vrede nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Antwerp FC, maar telde toch ...

77
77
Bertaccini voorkomt nieuwe optater: Anderlecht-fans viseren één man

RSC Anderlecht is met een perfect rapport aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. ...

159
159
Droomdebuut voor Bertaccini: Paars-Wit vloert mak Cercle

Na de pijnlijke Europese uitschuiver tegen Häcken zat Besnik Hasi niet stil: zeven wissels, een ...

193
193
Kerk spreekt duidelijke taal over penaltyfase Genk-Antwerp

De topper tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een vrij ...

169
169
'Kompany maakt slachtoffer: transferverlies van 20 miljoen'

Vincent Kompany heeft een goed eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de rug. ...

35
35
Vanhaezebrouck velt verdict: terechte strafschop Anderlecht?

Na het Europese debacle tegen BK Häcken, had RSC Anderlecht zondagnamiddag nood aan een goed ...

463
463
Kippenvel! Son krijgt legendarisch afscheid bij Spurs

Tottenham Hotspur heeft zondagnamiddag afscheid genomen van een waar clubboegbeeld. Zo werkte ...

57
57
Wils zet Fink meteen op zijn plaats na scherpe uithaal

KRC Genk heeft ook op de tweede speeldag van de Jupiler Pro League niet kunnen winnen en bleef ...

528
528
Coucke zeldzaam openhartig: "Of ik bij Anderlecht blijf?"

Marc Coucke blijft één van de meest zichtbare figuren in het Belgische ...

597
597
Genk botst opnieuw: Great Old buigt niet in boeiende clash

Na een boeiende wedstrijd hebben Racing Genk en Antwerp elkaar in evenwicht gehouden. The Great Old ...

138
138
Opstellingen Cercle-Anderlecht: Hasi grijpt keihard in

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag op pijnlijke wijze in de voorrondes van de Europa League, maar ...

190
190
Antwerp bestolen in Genk? Lawrence Visser verdeelt analisten

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag een interessant duel op het programma. Zo kreeg KRC Genk ...

540
540
Transferfout Anderlecht? Meteen twijfels bij Bertaccini-deal

RSC Anderlecht blijft zich maar versterken. Zaterdag werd met de 19-jarige Yasin Özcan een ...

832
832
'Club Brugge lacht tanden bloot: bod van 45 miljoen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de Europese verplaatsing naar Salzburg. Ondertussen ...

1371
1371
Grote verrassing Bayern: "Enkel bij uitzonderlijk bod"

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

126
126
'Kieft en Gijp bezwijken allebei voor dezelfde vrouw'

Voormalig topspits Wim Kieft staat erom bekend dat hij zijn mening niet snel onder stoelen of banken ...

148
148
'Napoli blijft gaan: grote naam naast De Bruyne en Lukaku'

SSC Napoli gaat dit seizoen als Italiaans kampioen de Champions League in en daarvoor is de club ...

363
363
Cruciale wissel bij Genk, Wils houdt vast aan jonge defensie

KRC Genk wordt niet gespaard bij de start van het seizoen. Een week na de verplaatsing op Club ...

42
42
Hayen bij van zich af: "Je mag één ding niet vergeten"

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

647
647
TRANSFERUURTJE: 'Bosuil in vuur en vlam, nieuwe jackpot Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

420
420
Karetsas slaat snoeihard terug na afwijzing Rode Duivels

Konstantinos Karetsas is één van de grootste talenten op de Belgische velden. Dit ...

709
709
Samoise zucht en puft bij KAA Gent: "Kijk naar Anderlecht..."

KAA Gent won op de valreep van promovendus La Louvière in de Jupiler Pro League. De ...

487
487

Meer sportnieuws