Aardbeving in Napels: Osimhen trapt Napoli naar Scudetto

door
Aardbeving in Napels: Osimhen trapt Napoli naar Scudetto

SSC Napoli heeft zich verzekerd van zijn eerste landstitel sinds 1990. De Gli Azzurri hadden donderdagavond voldoende aan een puntje op het veld van Udinese om mathematisch zekerheid te vergaren en speelde uiteindelijk 1-1-gelijk na een doelpunt van Victor Osimhen. In de Italiaanse havenstad barstte na het laatste fluitsignaal een gigantisch volksfeest los.


Napoli is al jaren een vaste waarde aan de Italiaanse top, maar sinds het Diego Maradona-tijdperk lukte het niet meer om beslag te leggen op de Scudetto. En na het zomers vertrek van sterkhouders zoals onder meer Kalidou Koulibaly, Lorenzo Insigne, Fabian Ruiz en Dries Mertens was er weinig geloof dat het dit seizoen wel zou lukken. Maar coach Luciano Spaletti slaagde erin een verrassend sterke ploeg te kneden met Osimhen en Khvicha Kvaratskhelia als grote smaakmakers.

Mede dankzij het gouden duo kon Napoli opnieuw de macht grijpen in de Serie A. En terwijl de ene uitdager na de andere het liet afweten, bleven de Napolitanen op een constante basis resultaten halen. Het was dan ook kwestie van tijd alvorens de titel mathematisch werd binnen gehaald. Afgelopen zondag volgde een eerste kans, maar toen bleef Napoli verrassend op een gelijkspel steken tegen Salernitana. En omdat eerste achtervolger Lazio woensdag gewoon wist te winnen, kregen de lichtblauwen donderdag een nieuwe opportuniteit om de klus zelf te klaren.

OSIMHEN BREEKT DE BAN
In Stadio Friuli dreigde het echter opnieuw fout te lopen. Sandi Lovic zette de thuisploeg immers na een kwartier spelen op voorsprong met een fraai doelpunt. Hoewel Napoli de wedstrijd vervolgens controleerde, bleef het een tijdje wachten op de gelijkmaker. Vlak na de rust zorgde Osimhen dan toch voor de gelijkmaker. En de 1-1 bleek meteen ook de eindstand. Napoli kroonde zich zo voor de derde keer tot landskampioen. De stad Napels maakt zich op voor een gigantisch volksfeest dat allicht enkele dagen zal duren.

LEES OOK: 'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

Napoli is de meest sympathieke topclub in Italië ...

Meest recent

'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

55
55
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

14
14
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

488
488
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

54
54
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

68
68
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

206
206
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

131
131
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

560
560
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

50
50
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

44
44
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

42
42
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

302
302
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

157
157
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

218
218
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

233
233
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

70
70
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

307
307
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

312
312
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

349
349
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

91
91
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

471
471
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

458
458
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

509
509
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

235
235

Meer sportnieuws