Aardbeving in Napels: Osimhen trapt Napoli naar Scudetto

168 stemmen
Aardbeving in Napels: Osimhen trapt Napoli naar Scudetto

SSC Napoli heeft zich verzekerd van zijn eerste landstitel sinds 1990. De Gli Azzurri hadden donderdagavond voldoende aan een puntje op het veld van Udinese om mathematisch zekerheid te vergaren en speelde uiteindelijk 1-1-gelijk na een doelpunt van Victor Osimhen. In de Italiaanse havenstad barstte na het laatste fluitsignaal een gigantisch volksfeest los.


Napoli is al jaren een vaste waarde aan de Italiaanse top, maar sinds het Diego Maradona-tijdperk lukte het niet meer om beslag te leggen op de Scudetto. En na het zomers vertrek van sterkhouders zoals onder meer Kalidou Koulibaly, Lorenzo Insigne, Fabian Ruiz en Dries Mertens was er weinig geloof dat het dit seizoen wel zou lukken. Maar coach Luciano Spaletti slaagde erin een verrassend sterke ploeg te kneden met Osimhen en Khvicha Kvaratskhelia als grote smaakmakers.

Mede dankzij het gouden duo kon Napoli opnieuw de macht grijpen in de Serie A. En terwijl de ene uitdager na de andere het liet afweten, bleven de Napolitanen op een constante basis resultaten halen. Het was dan ook kwestie van tijd alvorens de titel mathematisch werd binnen gehaald. Afgelopen zondag volgde een eerste kans, maar toen bleef Napoli verrassend op een gelijkspel steken tegen Salernitana. En omdat eerste achtervolger Lazio woensdag gewoon wist te winnen, kregen de lichtblauwen donderdag een nieuwe opportuniteit om de klus zelf te klaren.

OSIMHEN BREEKT DE BAN
In Stadio Friuli dreigde het echter opnieuw fout te lopen. Sandi Lovic zette de thuisploeg immers na een kwartier spelen op voorsprong met een fraai doelpunt. Hoewel Napoli de wedstrijd vervolgens controleerde, bleef het een tijdje wachten op de gelijkmaker. Vlak na de rust zorgde Osimhen dan toch voor de gelijkmaker. En de 1-1 bleek meteen ook de eindstand. Napoli kroonde zich zo voor de derde keer tot landskampioen. De stad Napels maakt zich op voor een gigantisch volksfeest dat allicht enkele dagen zal duren.

LEES OOK: 'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Napoli is de meest sympathieke topclub in Italië ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

76
76
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

69
69
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

143
143
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

148
148
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

314
314
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

308
308
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

907
907
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

100
100

Meer sportnieuws