Aardbeving in Napels: Osimhen trapt Napoli naar Scudetto

168
Aardbeving in Napels: Osimhen trapt Napoli naar Scudetto

SSC Napoli heeft zich verzekerd van zijn eerste landstitel sinds 1990. De Gli Azzurri hadden donderdagavond voldoende aan een puntje op het veld van Udinese om mathematisch zekerheid te vergaren en speelde uiteindelijk 1-1-gelijk na een doelpunt van Victor Osimhen. In de Italiaanse havenstad barstte na het laatste fluitsignaal een gigantisch volksfeest los.


Napoli is al jaren een vaste waarde aan de Italiaanse top, maar sinds het Diego Maradona-tijdperk lukte het niet meer om beslag te leggen op de Scudetto. En na het zomers vertrek van sterkhouders zoals onder meer Kalidou Koulibaly, Lorenzo Insigne, Fabian Ruiz en Dries Mertens was er weinig geloof dat het dit seizoen wel zou lukken. Maar coach Luciano Spaletti slaagde erin een verrassend sterke ploeg te kneden met Osimhen en Khvicha Kvaratskhelia als grote smaakmakers.

Mede dankzij het gouden duo kon Napoli opnieuw de macht grijpen in de Serie A. En terwijl de ene uitdager na de andere het liet afweten, bleven de Napolitanen op een constante basis resultaten halen. Het was dan ook kwestie van tijd alvorens de titel mathematisch werd binnen gehaald. Afgelopen zondag volgde een eerste kans, maar toen bleef Napoli verrassend op een gelijkspel steken tegen Salernitana. En omdat eerste achtervolger Lazio woensdag gewoon wist te winnen, kregen de lichtblauwen donderdag een nieuwe opportuniteit om de klus zelf te klaren.

OSIMHEN BREEKT DE BAN
In Stadio Friuli dreigde het echter opnieuw fout te lopen. Sandi Lovic zette de thuisploeg immers na een kwartier spelen op voorsprong met een fraai doelpunt. Hoewel Napoli de wedstrijd vervolgens controleerde, bleef het een tijdje wachten op de gelijkmaker. Vlak na de rust zorgde Osimhen dan toch voor de gelijkmaker. En de 1-1 bleek meteen ook de eindstand. Napoli kroonde zich zo voor de derde keer tot landskampioen. De stad Napels maakt zich op voor een gigantisch volksfeest dat allicht enkele dagen zal duren.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Napoli is de meest sympathieke topclub in Italië ...

Meest recent

Hommeles bij Club: ware reden afwezigheid Diakhon bekend

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

3
3
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

65
65
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

454
454
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

103
103
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

10
10
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

169
169
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

49
49
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

217
217
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

145
145
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

118
118
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

239
239
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

52
52
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

128
128
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

382
382
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

107
107
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

48
48
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

495
495
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

113
113
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

125
125
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

293
293

Meer sportnieuws