Bekerwinnaar al gekend? "Alles wijst in hun richting"

door
Bekerwinnaar al gekend?

Zondagnamiddag wordt op de Heizel bepaalt welke ploeg AA Gent opvolgt op de erelijst van de Croky Cup. En het belooft een interessante finale te worden tussen traditieclubs KV Mechelen en Antwerp FC. Al is het de Great Old die de eindstrijd aanvat als de absolute topfavoriet.


In 1992 stonden beide ploegen ook al een keertje tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trok Antwerp uiteindelijk aan het langste einde. Nadat de reguliere speeltijd en verlengingen op 2-2 waren geëindigd, kwam het tot een bloedstollende penaltyreeks. Daarin was een heldenrol voorzien voor doelman Ratko Svilar, die RAFC de strafschoppen hielp te winnen met 9-8.

Maar de kans dat het zondag opnieuw zo spannend zal worden is volgens analist Wim De Coninck vrij klein. "Antwerp is torenhoog favoriet", klinkt het bij Sporza. Omdat ze in de competitie met 5-0 gewonnen hebben. En vooral omdat het bijzonder moeilijk is om tegen het team te scoren. Op weg naar de Heizel hebben ze met Union, Genk en Standard drie sterke ploegen uitgeschakeld. Mechelen heeft een makkelijker parcours kunnen lopen."

VANUIT EGELSTELLING
Desondanks schrijft De Coninck KVM nog niet volledig af. In een finale kan het altijd alle richtingen uitgaan, dat is in het verleden al meermaals gebleken. "Alles wijst dus in de richting van Antwerp, maar een bekerfinale blijft gevaarlijk. Vanuit een egelstelling kan je ook de finale winnen. Tegen Gent en tegen Anderlecht heeft KV Mechelen vertrouwen getankt. De wedstrijden ervoor leek het alsof het team geen zin meer had om te voetballen. Vooral de winst op Anderlecht zal een boost gegeven hebben."

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Wie gunt u de beker persoonlijk het meest?

Meest recent

Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

12
12
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

28
28
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

22
22
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

25
25
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

55
55
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

112
112
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

37
37
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

216
216
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

104
104
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

97
97
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

148
148
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

294
294
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

526
526
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

73
73
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

330
330
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

489
489
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

170
170
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

157
157
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

726
726
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

94
94
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

461
461
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

241
241
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

375
375

Meer sportnieuws