Bekerwinnaar al gekend? "Alles wijst in hun richting"

94 stemmen
Bekerwinnaar al gekend?

Zondagnamiddag wordt op de Heizel bepaalt welke ploeg AA Gent opvolgt op de erelijst van de Croky Cup. En het belooft een interessante finale te worden tussen traditieclubs KV Mechelen en Antwerp FC. Al is het de Great Old die de eindstrijd aanvat als de absolute topfavoriet.


In 1992 stonden beide ploegen ook al een keertje tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trok Antwerp uiteindelijk aan het langste einde. Nadat de reguliere speeltijd en verlengingen op 2-2 waren geëindigd, kwam het tot een bloedstollende penaltyreeks. Daarin was een heldenrol voorzien voor doelman Ratko Svilar, die RAFC de strafschoppen hielp te winnen met 9-8.

Maar de kans dat het zondag opnieuw zo spannend zal worden is volgens analist Wim De Coninck vrij klein. "Antwerp is torenhoog favoriet", klinkt het bij Sporza. Omdat ze in de competitie met 5-0 gewonnen hebben. En vooral omdat het bijzonder moeilijk is om tegen het team te scoren. Op weg naar de Heizel hebben ze met Union, Genk en Standard drie sterke ploegen uitgeschakeld. Mechelen heeft een makkelijker parcours kunnen lopen."

VANUIT EGELSTELLING
Desondanks schrijft De Coninck KVM nog niet volledig af. In een finale kan het altijd alle richtingen uitgaan, dat is in het verleden al meermaals gebleken. "Alles wijst dus in de richting van Antwerp, maar een bekerfinale blijft gevaarlijk. Vanuit een egelstelling kan je ook de finale winnen. Tegen Gent en tegen Anderlecht heeft KV Mechelen vertrouwen getankt. De wedstrijden ervoor leek het alsof het team geen zin meer had om te voetballen. Vooral de winst op Anderlecht zal een boost gegeven hebben."

LEES OOK: 'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Wie gunt u de beker persoonlijk het meest?

Meest recent

KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

15
15
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

41
41
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

25
25
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

76
76
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

120
120
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

75
75
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

95
95
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

245
245
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

169
169
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

138
138
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

179
179
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

299
299
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

215
215
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

452
452
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

232
232
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

97
97
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

469
469
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

290
290
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

265
265
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

104
104
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

189
189
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

196
196

Meer sportnieuws