Bekerwinnaar al gekend? "Alles wijst in hun richting"

94
Bekerwinnaar al gekend?

Zondagnamiddag wordt op de Heizel bepaalt welke ploeg AA Gent opvolgt op de erelijst van de Croky Cup. En het belooft een interessante finale te worden tussen traditieclubs KV Mechelen en Antwerp FC. Al is het de Great Old die de eindstrijd aanvat als de absolute topfavoriet.


In 1992 stonden beide ploegen ook al een keertje tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trok Antwerp uiteindelijk aan het langste einde. Nadat de reguliere speeltijd en verlengingen op 2-2 waren geëindigd, kwam het tot een bloedstollende penaltyreeks. Daarin was een heldenrol voorzien voor doelman Ratko Svilar, die RAFC de strafschoppen hielp te winnen met 9-8.

Maar de kans dat het zondag opnieuw zo spannend zal worden is volgens analist Wim De Coninck vrij klein. "Antwerp is torenhoog favoriet", klinkt het bij Sporza. Omdat ze in de competitie met 5-0 gewonnen hebben. En vooral omdat het bijzonder moeilijk is om tegen het team te scoren. Op weg naar de Heizel hebben ze met Union, Genk en Standard drie sterke ploegen uitgeschakeld. Mechelen heeft een makkelijker parcours kunnen lopen."

VANUIT EGELSTELLING
Desondanks schrijft De Coninck KVM nog niet volledig af. In een finale kan het altijd alle richtingen uitgaan, dat is in het verleden al meermaals gebleken. "Alles wijst dus in de richting van Antwerp, maar een bekerfinale blijft gevaarlijk. Vanuit een egelstelling kan je ook de finale winnen. Tegen Gent en tegen Anderlecht heeft KV Mechelen vertrouwen getankt. De wedstrijden ervoor leek het alsof het team geen zin meer had om te voetballen. Vooral de winst op Anderlecht zal een boost gegeven hebben."

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Wie gunt u de beker persoonlijk het meest?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

18
18
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

14
14
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

33
33
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

62
62
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

194
194
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

64
64
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

57
57
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

145
145
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

149
149
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

693
693
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

66
66
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

157
157
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

185
185
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

231
231
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

140
140

Meer sportnieuws