Ferdinand wrijft zich in de ogen: "De Bruyne is fenomenaal"

door
Ferdinand wrijft zich in de ogen:

Op zijn 31ste nadert Kevin De Bruyne onvermijdelijk de herfst van zijn carrière, maar voorlopig is er geen sprake van verzwakking in zijn prestaties. Integendeel. Woensdagavond kroonde de Belgische spelmaker zich tot dé grote uitblinker in de Engelse titelclash tussen Manchester City en Arsenal FC.


Bij een overwinning kon City tot op twee punten van de leidersplaats naderen, terwijl het nog twee matchen minder heeft gespeeld dan de Gunners. En dus nam de thuisploeg de match meteen in handen onder impuls van een weergaloze De Bruyne. Na amper zeven minuten wist hij de score te openen. Vlak voor rust tekende de Belg dan weer voor de assist op de 2-0 van John Stones. En bij de start van de tweede periode maakte KDB er, opnieuw in combinatie met Erling Haaland, zelf 3-0.

Achteraf oogstte De Bruyne dan ook bijzonder veel lof, niet in het minst bij de Engelse 'pundits'. Manchester United-boegbeeld Rio Ferdinand, toonde zich bijvoorbeeld lyrisch voor de camera's van BT Sports. "De Bruyne is weer goed voor zo'n 25 assists dit seizoen, hij is echt fenomenaal. Als je kijkt naar de grote afspraken in een seizoen, is deze man in het verleden al zo vaak opgestaan. En vandaag deed hij dat opnieuw", aldus Ferdinand.

TE MAKKELIJK
De woorden van de Engelse ex-verdediger werden kracht bijgezet door zijn gelegenheidscollega Patrick Vieira. Het Franse Arsenal-boegbeeld zag hoe De Bruyne zijn oud-club helemaal in de vernieling speelde. "De Bruyne veroorzaakte heel wat problemen. Hij liep de ruimtes in en dook achter de defensie in. Maar de Arsenal-verdediging vertoonde ook een gebrek aan agressiviteit en daardoor had De Bruyne het iets te gemakkelijk", aldus Vieira.

LEES OOK: 'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Bruyne hoort bij de beste spelers ooit in de Premier League ...

Meest recent

Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

4
4
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

43
43
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

10
10
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

101
101
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

89
89
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

105
105
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

34
34
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

48
48
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

563
563
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

262
262
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

522
522
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

424
424
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

289
289
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

129
129
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

110
110
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

346
346
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

185
185
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

285
285
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

345
345
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

50
50
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

194
194
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

643
643
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

180
180
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

235
235

Meer sportnieuws