'Situatie Anderlecht dwingt Coucke en Vandenhaute tot actie'

311 stemmen
'Situatie Anderlecht dwingt Coucke en Vandenhaute tot actie'

Bij RSC Anderlecht is een historisch slecht seizoen geëindigd op een povere elfde plaats in de Jupiler Pro League. Sportief gezien lijkt de gevallen recordkampioen dus stappen achteruit te zetten. Bijgevolg zal er komende zomer opnieuw bijgestuurd moeten worden op de transfermarkt en daarvoor zijn extra middelen nodig.


Paars-Wit heeft ondanks de povere resultaten van de voorbije maanden de ambitie om volgend seizoen weer een rol van betekenis te gaan spelen. Maar daarvoor zal extra kwaliteit nodig zijn in de spelersselectie en dat kost geld. Een deel van de middelen werden afgelopen winter al opgehaald met de verkoop van onder meer Julien Duranville. Ook in de zomer zullen uitgaande transfers de clubkas moeten spijzen. Daarnaast raakte woensdag bekend dat een nieuwe kapitaalsinjectie op komst is.

Dat laatste wordt nu ook bevestigd bij Het Laatste Nieuws. Binnen de komende veertien dagen zou de Raad van Bestuur opnieuw samenkomen om de kapitaalsverhoging goed te keuren. Die ingreep zou sportieve baas Jesper Fredberg van een groter transferbudget moeten voorzien. Het geld zou vooral afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Marc Coucke en van Mauvavie, het investeringsvehikel rond niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

ÉÉN GROTE KOSTENPOST
Een zet waarmee Coucke en Vandenhaute opnieuw hun engagement tonen. Maar volgens sporteconoom Thomas Peeters worden ze ook deels gedwongen tot deze kapitaalsverhoging. "Als ze de club op dit moment verkopen, zijn ze al het geld dat ze erin hebben gestoken eigenlijk kwijt. Door er nieuw geld in te pompen en met nieuwe mensen te werken moeten ze van de club opnieuw een draaiend bedrijf maken. Voorlopig was dat één grote kostenpost", aldus Peeters bij HLN.

LEES OOK: Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Coucke kan zijn aandelen beter verkopen ...

Meest recent

Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

2
2
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

88
88
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

88
88
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

75
75
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

46
46
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

47
47
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

19
19
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

103
103
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

143
143
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

28
28
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

100
100
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

311
311
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

297
297
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

198
198
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

62
62
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

64
64
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

136
136
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

272
272
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

196
196
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

91
91
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

78
78
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

665
665
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

718
718
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

153
153

Meer sportnieuws