'Situatie Anderlecht dwingt Coucke en Vandenhaute tot actie'

311 stemmen
'Situatie Anderlecht dwingt Coucke en Vandenhaute tot actie'

Bij RSC Anderlecht is een historisch slecht seizoen geëindigd op een povere elfde plaats in de Jupiler Pro League. Sportief gezien lijkt de gevallen recordkampioen dus stappen achteruit te zetten. Bijgevolg zal er komende zomer opnieuw bijgestuurd moeten worden op de transfermarkt en daarvoor zijn extra middelen nodig.


Paars-Wit heeft ondanks de povere resultaten van de voorbije maanden de ambitie om volgend seizoen weer een rol van betekenis te gaan spelen. Maar daarvoor zal extra kwaliteit nodig zijn in de spelersselectie en dat kost geld. Een deel van de middelen werden afgelopen winter al opgehaald met de verkoop van onder meer Julien Duranville. Ook in de zomer zullen uitgaande transfers de clubkas moeten spijzen. Daarnaast raakte woensdag bekend dat een nieuwe kapitaalsinjectie op komst is.

Dat laatste wordt nu ook bevestigd bij Het Laatste Nieuws. Binnen de komende veertien dagen zou de Raad van Bestuur opnieuw samenkomen om de kapitaalsverhoging goed te keuren. Die ingreep zou sportieve baas Jesper Fredberg van een groter transferbudget moeten voorzien. Het geld zou vooral afkomstig zijn van hoofdaandeelhouder Marc Coucke en van Mauvavie, het investeringsvehikel rond niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute.

ÉÉN GROTE KOSTENPOST
Een zet waarmee Coucke en Vandenhaute opnieuw hun engagement tonen. Maar volgens sporteconoom Thomas Peeters worden ze ook deels gedwongen tot deze kapitaalsverhoging. "Als ze de club op dit moment verkopen, zijn ze al het geld dat ze erin hebben gestoken eigenlijk kwijt. Door er nieuw geld in te pompen en met nieuwe mensen te werken moeten ze van de club opnieuw een draaiend bedrijf maken. Voorlopig was dat één grote kostenpost", aldus Peeters bij HLN.

LEES OOK: "Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

Coucke kan zijn aandelen beter verkopen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

67
67
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

43
43
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

36
36
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

41
41
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

266
266
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

67
67
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

69
69
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

65
65
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

59
59
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

180
180
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

217
217
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

212
212
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

660
660
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

313
313
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

168
168
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

140
140
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

174
174
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

449
449
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

244
244
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

423
423

Meer sportnieuws