'Coucke en Vandenhaute grijpen meteen drastisch in'

1405 stemmen
'Coucke en Vandenhaute grijpen meteen drastisch in'

Anderlecht beleefde zijn slechtste seizoen sinds mensenheugenis, want het sloot de reguliere competitie af op de elfde plaats. Dat betekent dat het ook naast een ticket voor de play-offs greep en doordat vorige week ook een vrijwel zeker ticket voor de halve finale van de Conference League tegen AZ nog uit handen gegeven werd, zit het seizoen er nu al volledig op.


Dat maakte nogmaals duidelijk dat er veel zal moeten veranderen in het Lotto Park en CEO Sports Jesper Fredberg kondigde de voorbije dagen al aan dat de kern stevige onder handen genomen zal worden. Tegelijk gaf hij echter ook aan dat spelers als Verbruggen of Debast niet verkocht moéten worden, waardoor zich de vraag stelde vanwaar het geld voor versterking dan wel zou komen.

Het antwoord is nu ook duidelijk, want Het Nieuwsblad en La Dernière Heure melden dat er een nieuwe kapitaalsverhoging zal komen. Marc Coucke en Wouter Vandenhaute zouden nog wat extra centen in de club pompen zodat Fredberg straks toch met een redelijk budget de markt op kan. Hoeveel er precies geïnvesteerd zal worden, is nog niet duidelijk.

NIET ZOALS 2021
Het enige wat al vast zou staan, is dat de verhoging deze keer lang niet zo hoog zou zijn als eind 2021. Toen werd er 42 miljoen euro in de club gepompt en schold Coucke ook nog eens 51 miljoen aan schulden kwijt. Zo'n grote investering wordt het deze keer dus niet, maar met het extra kapitaal hoopt Anderlecht wel zijn goudhaantjes te kunnen houden én zich tegelijk te kunnen versterken waar nodig.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Zal Anderlecht op die manier volgend seizoen voor de prijzen kunnen spelen?

Meest recent

Real Madrid maakt bod bekend: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

0
0
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

20
20
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

52
52
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

36
36
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

150
150
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

69
69
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

344
344
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

364
364
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

331
331
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

750
750
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

171
171
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

229
229
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

333
333
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

53
53
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

533
533
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

202
202
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

170
170
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

62
62
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

73
73
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

461
461
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

267
267
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

597
597
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

128
128

Meer sportnieuws