Fredberg grijpt zwaar in op mercato met miljoenendeal

door
Fredberg grijpt zwaar in op mercato met miljoenendeal

Anderlecht moet nog steeds de vinger op de knip houden en daardoor is het moeilijk om hoogwaardige en kwalitatieve spelers naar het Lotto Park te halen. Moussa N’Diaye (20) is bijvoorbeeld een veelbelovende linksback, maar door zijn wisselvallige prestaties is hij vandaag nog geen afgewerkt product voor de top. Vorig weekend zakte de jonge Senegalees door de ondergrens tegen KRC Genk, toen Joseph Paintsil hem alle kleuren van de regenboog liet zien. Toevallig of niet volgt Anderlecht een nieuwe linksachter: Abel Bretones (22, Real Oviedo), die 3 miljoen euro moet kosten.


DE PRIORITEIT VAN FREDBERG
Moussa N’Diaye is een enigma. De Senegalese linksback was dé grote man in de gewonnen kwartfinale van de UEFA Conference League tegen Villarreal. Hij was de revelatie van de terugwedstrijd volgens La Dernière Heure, met het potentieel voor de Spaanse Primera Division. N’Diaye was baas volgens Het Nieuwsblad. Ook in de heenwedstrijd speelde N’Diaye sterk tegen de Spaanse subtopper, en ook in de voorafgaande wedstrijden in de Jupiler Pro League haalde de 20-jarige al meermaals een hoog niveau. Maar vorig weekend bleef er niets meer over van al die goede en veelbelovende zaken.

Moussa N’Diaye werd helemaal tureluurs gespeeld door de snelle en behendige Joseph Paintsil, al werd hij ook in de steek gelaten door zijn ploegmaats. Het merendeel van de tegengoals werd opgezet via zijn flank en ook zijn aanvallende inbreng was beperkt. De 20-jarige heeft een groot potentieel en heeft nog een ruime progressiemarge voor zich, maar voorlopig slaagt hij er niet in om een hoog niveau te halen op constante basis. Het is dan ook geen toeval dat in januari een nieuwe linksachter één van de grootste transferprioriteiten was van Sporting, want die positie is flinterdun bezet door N’Diaye en Killian Sardella - die trouwens van nature geen linksback is. hnje Met Harry Toffolo was er in de vorige wintermarcato alvast een nieuwe linksback onderweg naar het Lotto Park, hij was ook effectief in Brussel en alles stond in gereedheid om zijn transfer officieel aan te kondigen, maar zijn club Nottingham Forest gooide roet in het eten. Pech voor Anderlecht, want Toffolo had alle kwaliteiten om een meerwaarde te leveren bij Sporting. “We hadden ook graag een linksback gehaald”, blikte Jesper Fredberg terug op de gemiste transfer van een nieuwe linksback. “Maar daar zijn we uiteindelijk niet in geslaagd. Om van een echt succesvolle mercato te kunnen spreken had die linksback er moeten staan.”

KOOPJE VOOR 3 MILJOEN
Jesper Fredberg belooft om in de komende zomermercato harder en sneller toe te slaan, en een nieuwe linksback zal uiteraard bijzonder hoog prijken op zijn to-do-lijst. De CEO Sports stuurde in die optiek een scout naar de wedstrijd tussen Real Oviedo en Lugo, die de prestatie van Abel Bretones nauwlettend moest opvolgen. De 22-jarige is een schaars lichtpuntje in het huidige tegenvallende seizoen van Real Oviedo, dat mijlenver verwijderd staat van een plaats voor de play-offs. De sterke prestaties van Bretones in La Liga 2 zijn des te opvallender omdat hij vorig jaar nog maar uitkwam bij Langreo in de Segunda Federación - de Spaanse vierde klasse.



Het sportsmanagement van Real Oviedo deed dus een uitstekende zaak met het aanwerven van Abel Bretones, die vanuit de lagere regionen van het Spaanse voetbal goed op weg is naar een knappe buitenlandse transfer. Naast Anderlecht zonden ook FC Nantes en Sporting Braga vorig weekend een afgezant af naar Oviedo om Bretones te komen bekijken, en ook Watford, Genoa en het RB-concern toonden dit jaar al belangstelling in de 22-jarige linksback. De vastgestelde afkoopclausule in het contract van Bretones bedraagt 3 miljoen euro, waardoor hij wel eens een echt koopje kan zijn voor Anderlecht en voor de andere geïnteresseerde clubs.

PUBLIEKSLIEVELING BIJ REAL OVIEDO
Abel Bretones beschikt over een goede linkervoet, hij is fysiek sterk en krachtig. Hij bezit de capaciteiten om de hele linkerflank te bestrijken en hij koppelt dat enorme loopvermogen aan een grote mate van snelheid. Met die capaciteiten komt hij regelmatig in een positie om gevaarlijke voorzetten af te leveren, iets waar zijn ploegmaats bij Real Oviedo vaak niet toe komen. Het is dan ook geen toeval dat de supporters Bretones in februari en in maart hebben uitgeroepen tot de ‘Five Star Player’ van de maand.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht moet Bretones halen

Meest recent

'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

1
1
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

1
1
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

30
30
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

54
54
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

55
55
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

49
49
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

11
11
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

188
188
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

35
35
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

41
41
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

65
65
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

92
92
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

200
200
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

446
446
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

203
203
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

361
361
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

225
225
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

134
134
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

367
367
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

601
601
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

241
241
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

278
278
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

116
116
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

171
171
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

427
427

Meer sportnieuws